Nokia GPS klíčenka - hračka nebo GPS ?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PC 8. 7. 2006 19:41

Jedu do zahraničí a potřeboval bych poradit - v prodejně Eurotelu jsem viděl letáček na jakousi Nokia GPS klíčenku která se dá přes BT připojit k Nokiim, a prý i k mé 6230 (Mk-I - tedy ne "i"). Měsíčně se za celou EU platí asi dvě stovky, a cena té klíčenky je ani ne dva a půl tisíce. Dokonce to prý i mluví, ale tu věcičku na prodejně neměli. Tak se chci zeptat jestli to má cenu kupovat a jestli to funguje i ve Švýcarsku,a zda to tedy je GPS která mi přesně ukáže kde jsem nebo to jen stahuje mapy ? Prostě zadám li třeba že chci jet dejme tomu z nádraží do ulice X namaluje mi to trasu i se zastávkama atd ? Tahle věc by se mi hodila i v Praze, pokud jdu někam kde to neznám. Dík
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 7. 2006 19:51

Raději postupně:

- Klíčenka je GPS přijímač Nokia LD-3W. V současné době jeden z nejlepších této třídy, který je na trhu. S ním neuděláte chybu.

- K GPS přijímači je možné aktivovat službu Eurotel Navigace. O ní si můžete přečíst víc v tomto článku. Anebo také v tomto, kde píšeme o navigaci Wayfinder, na které je Eurotel Navigace postavena.

- Tato služba existuje i ve verzi pro javové telefony (viz tento článek), ale po pravdě to není úplně ono. Dovede vás na místo, kam potřebujete, jsou zde ale různé kompromisy. Je to spíš nouzové řešení, na rozdíl od verze pro smartphony.

- Pouze měsíční paušál se platí jen za navigaci v rámci ČR. Když chcete službu používat v zahraničí, je nutné platit ještě za datový roaming. A to je opravdu hodně drahé.

- Ve Švýcarsku vám služba na displeji mobilu přesně ukáže, kde jste. Zadáte cíl a vypočítá ideální trasu podle nastavených parametrů. Při jízdě ukazuje, co dělat, a má i hlasovou navigaci.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 8. 7. 2006 20:12

Aha, takže pokud to dobře chápu, bylo by nejlepší koupit toto+ještě neomezený datový paušál ? Ideálně na Go kartu ? Nikdo jiný než Eurotel pardon O2 tuhle hračku asi v ČR nenabízí že ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 7. 2006 20:44

Ne, datový paušál vám v zahraničí také nepomůže. Tam se vždycky platí za kilobajty a neexistuje žádná výjimka. Do ciziny není tento typ navigace moc dobrá volba. Na druhou stranu jestli se budete chtít jen podívat, kde jste, a neplánujete se s mobilem nechat navigovat stovky kilometrů, možná by se to dalo snést. Podívejte se, kolik u vašeho tarifu stojí v cizině jeden kilobajt, v recenzích najdete spotřebu navigace a zjistíte, kolik to bude stát.

GPS modul si můžete koupit samostatně a potom samostatně javovou verzi Wayfinderu. Výsledek ale bude dražší než produkt Eurotelu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků