Mini A8 GPS

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lupen33 27. 11. 2016 13:28

Zdarec vespolek,
Potřeboval bych pomoci s tímto přístrojem. Koupil jsem jej jako tísňové tlačítko pro mou mamku, která je na důchodě a bydlí sama. Pročetl a vzhlédl jsem toho na netu habakuk, ale informace co mě zajímají nikde :-( Přístroj obecně je hodnocen jako fuck. Co se týká funkce GPS, tak je jasné, že klasická GPS-ka to není a je schopen předat pouze souřadnice GSM vysílače se kterým momentálně komunikuje. To se děje pomocí příkazu GW, kdy zašle info o polozejako Http adresu se zobrazením na mapě a ještě info o stavu baterie. Nejvíce mne zajímá funkce SOS. Červené tlačítko, které se zmáčkne na boku přístroje na dobu delší tří sekund aktivuje SOS volání na zaregistrované přístroje. Údajně až čtyři (zatím jsem nezkoušel). Předpokládal jsem, že po zvolení fce.SOS přístroj zavolá na registrované číslo třeba třikrát a přestane a v případě, že volaný uživatel hovor zvedne, tak s voláním ustane. Zkoušel jsem několikrát, ale s rozdílnými výsledky. Jednou GPS tracker volal stále dokola a ani zvednutí hovoru ho nezastavilo. Nakonec jsem musel z trackeru vytáhnuot SIMku. Jindy zase na tlačítko SOS vůbec nereagoval a jednou přestal volat cca po 10 minutách. Jedenkrát se dokonce stalo, že zazvonil 3x a přestal, ve stejné době jsem zkoušel znovu a podařilo se mi jej umlčet vyzvednutím hovoru a při další zkoušce opět po třech voláních ustal. Ráno jsem znovu SOS zkusil a nic :-(
Tak nevím co s tím. Pokud by jste měli někdo podobnou zkušenost a třeba i věděli jak tracker smysluplně zprovoznit, byl bych za cenné rady vděčen.
Rady typu: "Kup si něco pořádného", sem raději nepište. :-P
Díky
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod Jackman 13. 1. 2017 17:57

to Lupen33.

Ahoj, dostal jsem pod stromeček také A8, a jsem z toho už zoufalý. Vlastně jsem to vůbec nerozchodil. Stahnul jsem do Iphonu appku ta je komplet v v čínštině, na linku z návodu (http://gpsui.net) taky skoro celá čína, chce to heslo, který neznám a nevím kde ho najít.
Kam mám zadat tlf. číslo simky (je bez PINu) taky nevím. Tobě bohužel poradit neumím, spíš bych tě poprosil o radu, jak to vůbec zprovoznit. Můj mail je: jan.vojir@seznam.cz nebo tlf. 777 777 251. Nebo jestli ti můžu někam napsat či zavolat. Díkec moc, J.
Jackman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lupen33 30. 12. 2018 20:25

Ahoj Jackman, omlouvam se, ze jswm driv nenapsal (ale rok, to jde ne;-). Nakonec jswm A8-ku pouzil k ucelu, co jsem psal v uvodu. Zjistil jsem, ze aby tisnove tlacitko fungovalo na 100% musi se zmacknout jednou kratce a po cca 0,5-1 sekunde dlouze (cca 2sekundy). Takze jsem koupil na ebay jednotlacitkove dalkove ovladani a vystupni rele pripojil na vstup PICAXE, ktere na vystupu tuto sekvenci zajistuje. Cele to trvale napajim adapterem na 5V. Pri vypadku napajeni je A8-ka napajena z vnitrni baterie, ale obvod DO a PICAXE zalohovany nemam. V pripade aktovace DO zacne tracker vyzvanet na naprogramovane cislo a to 3x. Vzdy hovor odmitnu a po 3x popl.volani sekvence skonci. S GPRS a urcovanim polohy jsem moc nelaboroval. Neco fungovalo a neco ne. Uz si to fakt nepamatuji. Toz tak.
Lupen
Lupen33
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků