(ne)funkčnost GPS ve čtvrtek ráno 30.6.2016

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 7. 2016 23:25

zdravím,
stala se mi taková podivnost. Ve čtvrtek 30.6.2016 jsem jel kolem 9 hod ráno služebním autem zhruba na trase Brno - Vyškov - Němčice na Hané. Měl jsem puštěnou navigaci WAZE na telefonu Samsung Galaxy Note II. Téměř celou cestu se snažila chytnout fix GPS, ale marně. Za jízdy jsem zkoušel restartovat telefon, vypnout / zapnout telefon, vypnout / zapnout lokalizaci podle GPS. Občas jsem měl pocit, že se to na chvíli chytlo, ale pak zas jen podle BTS velký kruh odhadnutého umístění mimo silnici.

Dnes o den později jsem se díval na GPS záznam ze služebního auta a ani tato GPS nic nezaznamenala, resp. záznam skončil hned v Brně na Mendlově náměstí a až do Němčic na Hané (cca 50km) nic. Cesta zpět už zase byla ok zaznamenaná a i WAZE fungovala.

V daný okamžik tedy nefungovaly 2 nezávislá GPS zařízení, takže mě napadají jen 2 možnosti. Buď něco v autě fungovalo jako rušička GPS, nebo byl nějaký problém se samotným systémem GPS.

Nenapadne někoho nějaká možná příčina, nebo nevíte o nějakých globálních problémech s GPS?
Na mobilu mám nainstalovanou aplikaci GPS Status & Toolbox, která urychluje nalezení satelitů a nikdy dřív nebyl problém.

Našel jsem jeden příspěvek (sice k iPhonu), ale problém s GPS měl, když byl telefon na nabíječce. Možná souvislost mě taky napadla, telefon se zahřívá od nabíjení a navíc do něj na předním skle pere slunko a pořádně žhaví. Takže by to mohlo být třeba přehřátím. To ale nemám vysledované a moc to nevysvětluje nefunkčnost GPS instalované v autě.
A1rh-
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků