Rozdíl mezi asistovanou a neasistovanou GPS

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pátek13 23. 10. 2014 21:59

Jaký je prosím rozdíl mezi asistovanou a neasistovanou GPS a jaký objem dat spotřebuje online navi.
Dík.
Pátek13
Junior

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2014 22:56

asistovaná: pro počáteční určení polohy využívá GSM, případně wifi připojení, po nalezení polohy už gsm/wifi nepotřebuje. stáhne si jednorázově pár desítek kB dat.(pro každé učení polohy od poslední deaktivace gps). Určení polohy je několikrát rychlejší.

Neasistovaná: nevyužívá gsm , případně Wifi. Vždy Pouze GPS.

Spotřeba dat: jak která navígace. Hodily by se zkušensoti lidí s konkrétní navígací na trase konkrétní délky. Mně třeba Waze sežere za měsíc a několik stovek km třeba 100 MB dat. Otázka je položena chybně, prpotože nezohlednuje zda jsou mapy natažené od jindy (u mě ano). Tzn že těch 100 MB Waze spotřebuje jen na aktualizaci map v mé lokalitě, + online zprávy, + provoz vlastní navigace.

např. mapy ČR v offline navigacích májí soubor o velikosti třeba stovky MB. Celá Evropa 4 GB.

-- 23 říj 2014 23:59 --

online navigace používaná v zahraničí je díky povětšinou drahému datovému roamingu logicky hloupost.

Tu datovou náročnost online navigace neuvádím přesně, je to +/- 50 %, ale myslím že pro stanovení intencí to stačí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pátek13 24. 10. 2014 16:54

Děkuji za odpověď, ano otázka byla položena špatně, skusím to vysvětlit na příkladu: Jedu třeba z Prahy do Znojma navigace vypočítá trasu a při offline
navigaci, v případě problému na trase (uzavírka, nehoda) musím odbočit z
trasy až u konkrétní události, navigace vypočítá náhradní trasu a dojedu do
cíle určitým zpožděním.
Moje asi mylná představa o asistované navigaci spočívala v tom, že jsem si myslel že informaci o komplikacích na trase dostane navigace v předstihu,
kvůli optimalizaci trasy a časových ztrát.
Proto dotaz na "spotřebu" dat, ano jistě bude záležet na konkrétní navigaci.
Omlouvám se jsem naprostý laik.
Pátek13
Junior

Odeslat příspěvekod audis 24. 10. 2014 17:02

ano, pokud událsot byla známa předem, provede výpočet s jejím vlivem. Bez obav.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 31. 1. 2015 23:13

To se nezbavíš o asistovanou a neasistované GPS (výpočet polohy pouze z družic nebo z pomocí Wi-Fi, GSM, UMTS, LTE... Stahují se i kepleriańské prvky - konstace a stav družic)

Ale ty se ptáš na online a offline navigace. Ty online si ztahují aktuální mapy, dopravní situaci a uzavírky. Ty offline si aktualizuješ sám třeba jednou za půl roku a maximálně nějak více či méně umí RDS-TMC data které přijímají pasivně z pásma VKV.
Tex
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků