GPS - záznam tras a jejich export na web

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drAcOniS 20. 3. 2014 16:40

Ahoj všem,

sháním tipy na to, jak zaznamenat prostřednictvím GPS trasy našich trekových aktivit a následně je exportovat na webový blog. Stačilo by mi, kdyby se na webu zobrazila ideálně nějaká sumarizace (celková délka trasy, převýšení, čas atd.) a zároveň náhled mapy s vyznačenou trasou např. z Google Maps (není podmínkou). Skvělé by bylo, kdyby šlo i např. v k různým úsekům trasy přidávat fotografie (nemusí být na základě GPS pozice, přidám je ručně) stejně jako je to např. vidět v Google Earth, ale není to podmínkou.

Aktuálně používám aplikaci Locus Free na Androidím telefonu - mám už spoustu uložených tras, ale k jejich exportu jsem se zatím nedostal. Proto bych rád poprosil o radu zkušenější - takže jak to řešíte vy? Nechce se mi strávit měsíc nad již vyzkoušeným, takže prosím o radu a tipy.

Zároveň jsem od kamaráda dostal nabídku, že by mi zdarma přenechal přístroj Garmin Oregon 300 Pro (je tam akorát prasklá dotyková fólie nad displejem, kterou bych si případně vyměnil - ale i tak je přístroj plně funkční) a tak bych se zároveň chtěl zeptat, jestli má lepší využití než např. smartphone. Trochu se zajímáme i o geocaching, ale priorita je záznam tras z trekových výšlapů. Na geocaching používám nyní opět Android - c:geo + Google mapy, občas addon do Locusu.

Nejde mi ani tolik o navigaci, i když možná s výhledem, že se chystáme na různé plahočení po Alpách by možná bylo zajímavé si moct připravit trasu dopředu v Mapsource a Garmin využít, ale opravdu není navigace prioritou. Jaké výhody mi tedy poskytne Oregon oproti telefonu? Určitě příjemná je výdrž baterií - smartphone vydrží sotva na nějakých 6-7 hodin, když ho moc nepoužívám a jen zaznamenávám trasu. Ovšem často jsme na cestě i víc než 10 hodin, takže u Garminu se mi líbí jednak delší výdrž, ale také případně snadná výměna AA baterií.

Předem moc děkuji za případné rady a pomoc.
drAcOniS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavekm 23. 3. 2014 21:20

Prave kvuli fotografiim pouzivam sportstracker. Zaznam trasy na mobil, kde pro orientaci v terenu pouzivam smartmaps. Vydrz mobilu resim externi baterii. Staci kapacita na jedno komplet nabiti a nemusim se ani moc omezovat v pouzivani mobilu dalsich funkci...hovor, sms, hudba. Jakmile klesne baterie v mobilu, pripichnu externi pres klasickyusb kabel.
slavekm
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků