Zobrazení GPX záznamu na mapě s reálným časem bodu?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod maf505 2. 12. 2013 22:00

Mám prosbu, doporučíte někdo aplikaci (nejlépe webovou, pokud program, tak free), kde se dá zobrazit na mapě zaznamenaná GPX trasa (takových je hodně) a přitom lze najetím na bod na trase zobrazit čas, kdy jsem se v daném místě vyskytoval - tak jak je uložený v GPX? (takovou jsem ještě nenašel) Nebo alespoň opačně, posouvat se na ose reálného času a tím zobrazovat příslušné místo (jako to dělal TrekView v "procházet záznam".

Doposud jsem na tohle používal TrekView, kde se ve funkci "procházet" vypsala osa s časem a posunem se ukazoval bod na trase v tom kterém okamžiku. Teď, když TrekView skončil, jsem v pytli.

Pro upřesnění, "reálným" časem myslím čas na hodinkách, tedy abych viděl, kolik bylo hodin, když jsem byl v Písku, případně naopak, kde jsem byl v 16:35. V nouzi bych vzal za vděk i relativním časem, tj 2h15m od začátku záznamu, holt bych si ty časy přepočítával podle okamžiku startu.

Zatím jsem zkoušel utrack, gpsies, Cykloserver - buď neumí, nebo nevím jak.

Moc děkuji za rady.

PS: Asi bych měl dodat, že vím o možnosti otevřít GPX soubor, najít příslušný čas, CTRL+C souřadnice a nechat si souřadnice zobrazit např. na mapy.cz. Dodávám tedy, že hledám pohodlnější řešení, pokud existuje.
maf505
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 20. 1. 2014 08:23

Tak tohle by mě zajímalo také :-)

Zatím si hraji s API od mapy.cz a postupně ladím pro sebe takovou malou aplikaci. Zde:
http://puschpull.org/garmin/mapa.html
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 20. 1. 2014 09:41

hmmm, tak jsem zjistil, že u mapy.cz funguje "Drag and Drop" gpx souboru přímo do mapy. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maf505 5. 2. 2014 11:52

Pane, vy jste borec! Jak jste na to vůbec přišel? Pokus / Omyl?

Popravdě, nechápu, proč je taková šikovná věc nedokumentovaná a hlavně, mimo drag&drop není dostupná z nabídky.

Na druhou stranu, můj problém to bohužel neřeší, protože u té trasy se nezobrazuje nic, tedy ani časová poloha jednotlivých bodů. Dokonce, tím že to není nijak navázané na nabídku, tak nelze vyvolat ani výškový profil.

Ale motivoval jste mě, takže jdu napsat na Seznam, Cykloserver a Crempa.net, jestli by nechtěli takovou funkci v budoucnu implementovat. Pokud se nezadaří, asi kontaktuji autora TrekView, jestli by mu stačila finanční motivace a kolik by to mělo být.

MaF.

puschpull píše:hmmm, tak jsem zjistil, že u mapy.cz funguje "Drag and Drop" gpx souboru přímo do mapy. :-)
maf505
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 5. 2. 2014 14:40

ještě se dá načíst do Google Earth, nebo BaseCamp (ten umí pak pracovat s trasou, vykreslit výškový profil, jednotlivé body mají časový údaj atd ...)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maf505 5. 2. 2014 15:31

BaseCamp: Chápu dobře, že si musím koupit mapu ČR od garminu, abych to mohl používat?
Zkusím ještě GE, jestli tam mají jednotlivé body časový údaj, tak je to v pohodě.

"Těsně vedle" bylo třeba GPSies, kde sice bod obsahuje časový údaj, ale relativní, od startu. Což lze v nouzi dopočítávat, ale na to pohodlí v Trekview to prostě nemá.

Ještě jednou díky za nasměrování.
MaF.

puschpull píše:ještě se dá načíst do Google Earth, nebo BaseCamp (ten umí pak pracovat s trasou, vykreslit výškový profil, jednotlivé body mají časový údaj atd ...)
maf505
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mluno 19. 5. 2014 16:57

Zkuste se podívat na webovou školičku.
http://www.w3schools.com/googleAPI/default.asp

Z těch examplů co tam maji a po přidání kapky programátorské práce na úrovni střední školy (např. načtení toho gpx atd) by se dalo něco vyrobit.
mluno
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků