Do Asie

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod khonsun 23. 8. 2011 12:12

Muzete nezkusenemu poradit navigaci - pristroj? Priklad: Pojedu na Sri Lanku, tam u mesta Kandy budu hledat 5 km od cesty chram, ktery neni na mapach. Znam jeho souradnice. Pak zpatky. Pristroj asi bez mapy.
Potreba zjevne zaměření pozice, možnost uložení bodů v terénu, možnost zadání bodu o známých souřadnicích do paměti, navigace na zvolený bod nebo po trase, ukládání prošlé trasy a možnost zpětné navigace, prošlé trasy, napajeni tuskace, pripojeni k PC.....
Treba jsem neco zvrtal, lec to je prvotni predstava; upresnim. Diky, nespecham, zitra nejedu.
khonsun
Junior

Odeslat příspěvekod BombisCZ 24. 8. 2011 01:18

Uvedené vlastnosti má v podstatě každá outdoorová (turistická) navigace. V ČR většinou značka Garmin. Nemapový je asi už pouze Garmin etrex H (propojení s PC má přes seriový port).
Pokud je spojení s PC priorita určitě bych volil navi s USB (GPS60 nebo novější 62, Dakotu, Oregon a je-li času opravdu dostatek počkal bych si na nové etrexy 10,20,30, snad by se před koncem roku měli objevit).
BombisCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod khonsun 24. 8. 2011 06:17

Dekuji za info; seriak ma jiz maloktery obyc. ntbk. Pockam; do Asie az na zimu. Ted si uvedomuji, ze on by mohl byt mapovy; tady bych vyuzil mapy, no a treba v Kambodzi by to bylo bez mapy. Asi je to otazka ceny. Je tak?
khonsun
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 24. 8. 2011 07:34

Pokud se problému budete věnovat tak zjistíte, že pro Garminy je na internetu spousta free-map a to i pro Asii.
Osobně bych do nemapového nešel, eTrex je dobrá volba - více než vyhovující poměr cena/výkon.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod khonsun 24. 8. 2011 08:55

Dekuji; pujdu do mapovych; vypada to na eTrex asi 20; 10 by stacila, ale nema slot na kartu a predpokladam, ze mapy se dohravaji na karty, resp. v 10 by bylo malo mista.
Koukal jsem bleskove na mapy a zrovna tu Sri Lanku jsem nenasel. To se mi zda v rozporu s problemem Tsunami a prachama, ktere se do Sri Lanky strkaj.
khonsun
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron