Turistická navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod klokan07 8. 1. 2011 01:20

Dobrý den,
nemám s turistickou navigací a jejím používáním žádné zkušenosti.Potřeboval bych poradit jakou vybrat,s mapou či bez případně jaký typ by byl nejhodnější. Používal bych ji jen pro pěší výlety a hlavně na zmapování tras při houbaření.Potřeboval bych uložit prošlou trasu včetně důležitých bodů a později trasu z paměti nahrát a po této trase se nechat navigovat.Taky po projití trasy mít možnost se po ní vrátit zpět.
děkuji
klokan07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 8. 1. 2011 09:00

Turistické navigace s vynikajícími mapami jsou jedině Garmin. Podivejte se na jejich nabídku zde: http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/mapove-gps/ ,
nebo na stránky dovozce:
http://www.gpscentrum.cz/navigace/outdoor/
Já bych volil mapovou GPS, mapu samozřejmě Topo Czech 2010 buď základní, nebo PRO, pokud nemáte zkušenosti tak bych volil z řady eTrex HCx - je sice starší, ale mají citlivý přijímač a bohatě vystačí. Můžete volit jakýkoliv přístroj z nabídky - záleží na tloušťce vaší peněženky!
Prošlé trasy = STOPY si budete archivovat na SD kartě v přístroji, nebo ukládat do PC pomocí programu MapSource - je součástí instalace map V PC a podle potřeby znovu natahovat do přístroje. Všechny turistické Garminy maji funkci "jdi po prošlé stopě" - tam i zpět. :idea:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod mirinda12 2. 2. 2011 14:51

Takú aplikáciu by som potrebovala, ktorý nielen to ukazuje ako viem s autom alebo peši z bodu A do B najrýchlejšie dojsť, ale aj to ako viem s hromadnou dopravou. Viete mi neičo poradiť?
mirinda12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 3. 2. 2011 21:53

klokan07 píše:Dobrý den,
nemám s turistickou navigací a jejím používáním žádné zkušenosti.Potřeboval bych poradit jakou vybrat,s mapou či bez případně jaký typ by byl nejhodnější. Používal bych ji jen pro pěší výlety a hlavně na zmapování tras při houbaření.Potřeboval bych uložit prošlou trasu včetně důležitých bodů a později trasu z paměti nahrát a po této trase se nechat navigovat.Taky po projití trasy mít možnost se po ní vrátit zpět.
děkuji


Čtěte Garmin, Edge 605

Přečtěte si moje zkušenosti s t.zv. cyklokomputérem, se kterým chodím na houby, jezdím na kole, na kajaku, na sjezdových a běžeckých lyžích, v Savojských alpách na České kanadě v Rakousku, Francii. Doloží-li Vám někdo více, budu se divit (opravdu). Jaká je hlavní výhoda: Vysoká výdrž vestavěné baterie, bezdotykový displej, který toleruje pohyb v kapse při zapnuté funkci. To co svede na dvě dvojice alkalických baterií Dakota,Oregon a další větší a těžší "dotykáče" svedu Já na vnitřní baterii. Mám solární, automobilní a síťovou nabíječku, takže jsem naprosto nezávislý. Používám mapy TOPO CZECH, SIDEA, E5 a další. Výhrady k malému displeji EDGE 605 nejsou pravdivé. Všichni uživatelé turistických navigací se v neznámém terénu bez tištěné (podpůrné) mapy neobejdou. V Česku je nejlepší podpůrnou mapou cokoli od Klubu Českých Turistů. Všichni ostatní trpí ustáleným souborem chyb.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 4. 2. 2011 09:48

to klokan07:
Prakticky je ekvivalentem sportovní navigace Edge 605 turistický eTrex Legend HCX - jejich hrubé srovnáni vychází takto:
GPS přijímač: stejný
display: stejný
cena: 6990.- / 4690.- v GPS Centru
výdrž: aku do 15 hodin / na dvě baterie AA do 25 hodin
cena aku: cca 1500.- / AA nabíjecí od 60.- Kč / ks
funkce pro geocaching: NE / ANO
autorouting : NE / ANO,
atd.,
atd.
Takže, pokud nejste "polykač kilometrů na kole" tak vychází lépe Legend. Nepochybujte o tom, že ho můžete použít jak na houby, tak při jízdě na kole, na kajaku, na sjezdových a běžeckých lyžích atd., a to nejen v Savojských alpách, na České kanadě, v Rakousku a Francii...... , a to vše i bez solární nabíječky, jen se dvěma rezervníma tužkovkama, které koupíte kdekoliv! :lol:

EDIT: SD slot ANO / ANO
Naposledy upravil all in one dne 5. 2. 2011 09:16, celkově upraveno 1
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 4. 2. 2011 20:56

[quote="all in one"]to klokan07:
Prakticky je ekvivalentem sportovní navigace Edge 605 turistický eTrex Legend HCX - jejich hrubé srovnáni vychází takto:
---
atd.,
atd.
Kolik činí kapacita vnitřní volné paměti a jaký je MicroSD slot (kolik GB?)?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod zhrd 5. 2. 2011 08:17

Porovnani mezi obema pristroji:
https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... duct=10884
Jinak ono to stejne bude hlavne o osobnich preferencich. Prestoze mam OREGONA 550, tak na kolo si stejne radeji vezmu starou GPSMap60Cx.
Mimochodem - slot nema zadnou kapacitu a tak dotaz na jeji velikost nema smysl.
zhrd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 5. 2. 2011 10:21

Jen pro doplnění:
vnitřní paměť: 495 MB / nemá
kompas: ne / ne
barovýškoměr: ne / ne
atd.

lze usuzovat, že EDGE využívá vnitřní paměť pro rozšířený FW - sledování tréningových aktivit - cituji:
" Navigace má standardní funkce.... K tomu navíc další funkce, které ocení hlavně cyklisté. Je to měření vzdáleností, okruhů, rychlostí, času, výšky a dalších veličin. Přístroj umožňuje nastavení základního, intervalového a pokročilého tréningu. K dosažení tréningových cílů je možné aktivovat Virtuálního partnera. Je možné zapnout akustické výzvy na čas nebo vzdálenost." - běžný cyklista asi neocení, turista, nebo kačer má jiné priority.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 7. 2. 2011 22:37

zhrd píše:Porovnani mezi obema pristroji:
https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... duct=10884
Jinak ono to stejne bude hlavne o osobnich preferencich. Prestoze mam OREGONA 550, tak na kolo si stejne radeji vezmu starou GPSMap60Cx.
Mimochodem - slot nema zadnou kapacitu a tak dotaz na jeji velikost nema smysl.


Slot na co?
Na 1 GB M SD nebo na 2 GB M SD atd. !

-- 7. 2. 2011 22:38 --

all in one píše:Jen pro doplnění:
vnitřní paměť: 495 MB / nemá
kompas: ne / ne
barovýškoměr: ne / ne
atd.

lze usuzovat, že EDGE využívá vnitřní paměť pro rozšířený FW - sledování tréningových aktivit - cituji:
" Navigace má standardní funkce.... K tomu navíc další funkce, které ocení hlavně cyklisté. Je to měření vzdáleností, okruhů, rychlostí, času, výšky a dalších veličin. Přístroj umožňuje nastavení základního, intervalového a pokročilého tréningu. K dosažení tréningových cílů je možné aktivovat Virtuálního partnera. Je možné zapnout akustické výzvy na čas nebo vzdálenost." - běžný cyklista asi neocení, turista, nebo kačer má jiné priority.


Já EDGE 605 používám a tudíž vím. Necituji, nekecám!!!
Přečtěte si můj článek o EDGE 605 v sekci Garmin.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 8. 2. 2011 06:42

SOUHLAS, také doporučuji - sice pořád cituje a vykecává se, ale přesto si přečtěte Akanův článek,

abyste pochopili, že pokud chcete jednoduchou turistickou navigaci tak si máte koupit turistický eTRex Legend HCx a ne sportovní EDGE 605. Navíc eTrex umí routovat a má funkce pro geocaching, a ještě ušetříte 2500 Kč :!:

Pokud budete chtít jednoduchou, ale dokonalejší - s kompasem a barovýškoměrem, tak se opět podívejte na Akanův článek a bude vám jasné, že než Edge 605 + doplňky, je lepší koupit si eTrex Vistu HCx - na přístroji ušetříte 1500 Kč oproti Edge + cenu doplňků :!:

Nadále platí, že turistickou navigaci eTrex můžete - stejně jako Akan Edge - použít jak na houby, tak při jízdě na kole, na kajaku, na sjezdových a běžeckých lyžích atd., a to nejen v Savojských alpách, na České kanadě, v Rakousku a Francii...... ,
a to vše i bez solární nabíječky, jen se dvěma rezervníma tužkovkama, které koupíte kdekoliv! :idea:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod kuk sem 8. 2. 2011 11:38

Potlesk na otevřené scéně a to jsem si k tomu stoupnul....
kuk sem
Junior

Odeslat příspěvekod tuláklesem 8. 2. 2011 12:39

to all in one
Mnozí pokládají eTrex za snad ''méněcenný'' pro courání lesem a dávají přednost Oregonu nebo Dakotě.
Pokládám Vás za velmi zkušeného a seriozního diskutéra a znalce turistických GPS. A proto se právě Vás ptám na Váš názor.
Děkuji. Tuláklesem.
tuláklesem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 8. 2. 2011 14:10

Za experta se nepovažuji, podle mé osobní zkušenosti není eTrex Legend/Vista HCx méněcenny přístroj. Je velice citlivý, takže i v hustém lese má dobrý příjem a co je důležité - je dobře čitelný. Dakota i Oregon se mi líbí, jejich citlivost jsem si nemohl ověřit v extrému a o čitelnost bylo na fórech napsáno již dost.
Jsem již starší, nemám potřebu se předvádět, nemusím mít poslední výstřelky a zásadně se snažím řídit poměrem výkon/cena - vždyť jde o spotřební zboží s relativně krátkou morální životností, tak proč vydávat peníze na něco, co prakticky nepoužiji.
Resume: dobře si definujte své reálné potřeby a podle toho volte, kašlete na efekt.

P.S. nejsem socka, tam limit není :lol:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 25. 8. 2012 20:23

Vyhrabu tohle staré téma, protože obsahuje něco, co mě zaujalo - že eTrex Legend/Vista HCx je velice citlivý, takže i v hustém lese má dobrý příjem.

Mám totiž eTrex Venture Cx a stačí pár stromů a začne hlásit ztrátu GPS signálu. Je řada HCx opravdu o hodně lepší?

Vyplatí se koupit nějaký novější model? A potom jaký? Pro turistiku. Jak jsou na tom s citlivostí GPS v mobilech? Lecjaký mobil s GPS je levnější než samostatná GPS, takže bych tipoval, že by ta samostatná GPS měla být lepší, ale kdoví, mobilů se zase vyrábějí mnohem větší série. :hm
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 27. 8. 2012 08:36

Ano, řada HCx má výrazně citlivější přijímač - mám možnost porovnávat Venture Cx a Legend HCx a je to nesrovnatelné - porovnání jsem uváděl v jiných příspěvcích.
Kdybych měl volit já, tak bych rozhodně nevolil mobil, nikdo jiný vám totiž nenabídne kvalitní Topo mapy celého světa než Garmin a ty jsou samozřejmě nepřenosné. To nemluvím o odolnosti proti vodě a nárazům a výdrži baterie (ta se dost opomíjí a uživatel se nestačí divit, že již po pár hodinách navigování je bez navigace i mobilu - Garmin běžně vydrží až 18 hodin a jede na tužkové baterie).
Bohužel - pokud je mi známo - tak Garmin zastavil další vývoj SW Garmin Mobile XT (pro PDA a mobily s WM i Symbian). Který Garmin, to již je otázka vašich požadavků a tloušťky vaší peněženky.
all in one
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků