Turistická navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 12. 9. 2012 20:53

Díky za komentář.
Petr_S
Junior

Odeslat příspěvekod unz18 17. 9. 2012 10:32

Mne se při porovnani ceny a vykonu libi Garmin Dakota 10 za 3.500 Kc (na internetu pod 3.000 Kc). Ma citlivy GPS a relativne velky, dotykovy displej. Tu bych doporucil v nizsi cenove hladine outdoorovych navigaci.
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hal_sk 12. 3. 2013 20:24

Zdravím.
Plánujem cestu do USA po národných parkoch a veľkomestách. Asi by sa mi hodila turistická navigácia, ale nikdy som ju živú nevidel. Hodila by sa mi svetová mapa, resp. len mapa EU a USA. Na Alze som videl len jeden typ Garminu u ktorého bol uvedený obsah základnej mapy sveta (Garmin eTrex 30). Nájdem na internete nejaký ukážku ako taká základná mapa sveta vyzerá? Ulice tam asi nebudú, ale dajú sa dokúpiť pre určité štáty?
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 13. 3. 2013 08:36

Garmin Montana
Je sice drahá, má však vše co třeba, tedy výdrž baterie, dostatečný dotykový displej a mapové podklady USA, ale i Evropy atd.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 13. 3. 2013 10:56

hal_sk píše:.... Na Alze som videl len jeden typ Garminu u ktorého bol uvedený obsah základnej mapy sveta (Garmin eTrex 30). Nájdem na internete nejaký ukážku ako taká základná mapa sveta vyzerá? Ulice tam asi nebudú, ale dajú sa dokúpiť pre určité štáty?

Vaši volbu je možno schválit, pro vaše účely by stejně posloužila i trochu starší ale levnější eTrex Vista. Navigace za 15 tis má sice větší display, foťák a další vyfikundace, které ale pro navigaci v terénu prakticky nevyužijete. Pro navigaci v terénu je důležitá nahraná mapa - o vhodnosti "světové mapy" pochybuji i když má údajně měřítko 1:100 000 - neviděl jsem jí, nevím. Běžné turistické mapy mají 1:25 000, nebo lépe 1:10 000.
Absolvoval jsem cestu autem po USA (2009) s PDA s programem Garmin Mobile XT a silniční mapou, pro turistiku jsem měl eTrex Venture s Topomapou. Osobně bych vám doporučil udělat si v navigacích jasno doma, zvolit vhodný přístroj a koupit až na místě - bude levnější a bude mít místní topo-mapu. Další mapy si koupíte zde. Jejich ceny jsou na http://www.garmin.cz/produkty/mapy/ a seďte pevně na dobré židli. :lol:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod hal_sk 16. 3. 2013 21:02

Nakoľko nie som pravidelný turista, nechcem veľa investovať do turistickej navigácie. V každom prípade aj keď si kúpim lacnejšiu eTrex VIstu za 130 EUR, ešte budem musieť nakúpiť mapy pre juhozápad USA a to konkrétne tieto dve:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=255&pID=35408
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=255&pID=35407
To bude ďalších minimálne 200 EUR. Ďakujem "all in one" za odporúčanie ohľadom dobré židli.
Asi si kúpim len tú Vistu, ale bez extra máp. Dúfam že tam bude aspoň základná mapa sveta a ja si tam už ponahrávam nejaké orientačné GPS body z Google Earth. Bude to možné?
Mám síce smartphone s GPS, ale to je hrozne ťažkopádne a pomaly to chytá GPS signál.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod unz18 20. 3. 2013 16:18

Ja bych asi doporucil Dakotu 10 + mapu CityNavigator North America. Navigace pak bude schopna vest po USA i v aute (kdyz koupite mapu na microSD karte, tak pujde prehodit i pripadne do autonanavigace). V USA se stejne vsude jezdi autem a pri chuzi v parku byva vse dobre oznacene.

Vse dohromady vyjde na: Dakota 10 ... 140 EUR + mapa ... 60 EUR = 200 EUR
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 21. 3. 2013 09:00

... a o tom to je: někdo má rád dotykovky, někdo ne - ať si to kolega promyslí a vybere. Díky za názor! :tleskani
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod hal_sk 21. 3. 2013 20:11

Díky za komenty. Autonavigáciu mám požičanú, to je vyriešené. Čo sa týka turistiky, poškulujem po tej eTrex Vista HCx. Ako už spomínal "unz18" chodníky v US parkoch sú dobre označené. Ale pre istotu si niečo zoberiem, aby som sa vedel vrátiť k autu, keď sa stratím :-) Ale tiež to budem môcť využiť pre Geocaching v budúcnosti.

Ešte mi prosím potvrdte možnosť jednoduchého importu GPS súradníc do Visty vo forme súboru (geocaching => loc, Google Earth => kmz, kml), hlavne pre prípad keď nájdem zaujímavý objekt na satelitných fotkách od Googlu. Aby som nemusel vypisovať súradnice ručne a špekulovať nad tým, aký formát súradníc použiť.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 22. 3. 2013 07:25

Nejsem Kačer, tedy nevím, odpověď hledejte na:
http://www.geocaching.cz/news.php
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Gombar18 26. 8. 2019 10:48

Dobrý den,

prosím poradíte mi jakou vybrat turistickou navigaci? Doteď používám jen telefon, ale rád bych něco pokročilejšího. Ze srovnání https://www.arecenze.cz/turisticke-navigace/ jsem vybral eTrex 10 od Garminu. Je za velmi slušnou cenu, tak si nejsem jistý, jestli mi nabídne něco aspoň trochu použitelného.
Díky
Gombar18
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků