Umístění navigace (držáku) v autě

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod diaboolik 4. 8. 2010 12:57

Ahoj lidi, mám jeden dotaz. Slyšel jsem že prý existuje vyhláška, která zakazuje používaní navigací respektivě držáku na čelním skle automobilu. Zajímá mě co je na tom pravdy a jestli Vás kvůli tomu zastavila policie ČR. Pište sem prosím vaše zkušenosti s tímto problémem či zkušeností. Děkuji
diaboolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 8. 2010 13:28

zakon mluvi o braneni ve vyhledu a je to diskutabilni, me osobne nikdo ani nemukl a maji to tak skoro vsichni ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 4. 8. 2010 13:48

Pokud to nebudeš mít uprostřed skla ve vertikálním směru, tak ti nikdo nic neřekne. Sami policajti uznávaj, že v případě navigací je ta vyhláška trochu ujetá.
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Romstar 4. 8. 2010 14:31

Zdravím, gps mám vlevo dole kde z mého pohledu gps zakrývá spíše sloupek než výhled z vozu.
V této poloze i lépe funguje telefonování přes gps, protože je před řidičem.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hombre_71 4. 8. 2010 14:46

...osobně myslím, že nejlepším řešením je přilepit někam na palubku ten hladký disk (u Garminů bývá v balení, u Tomtomu se dá přikoupit) a držák navigace opak dávat na něj. Jinak na sklo by se měla správně dávat do míst které nestírají stěrače. Na navigaci na skle jsou hákliví "soudruzi příslušníci" na Slovensku.
hombre_71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 4. 8. 2010 15:22

moc to rešíte a prožíváte. pravdu má warhed a vilik. za tohle bych si pokutu teda dát nedal.
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod diaboolik 4. 8. 2010 20:35

Ještě připíšu svoje zkušenosti. Koupil jsem si univerzální držák pro PDA, bylo tam držák do mřížek ventlilátoru, držák na sklo a ten hladký lepící dysk na palubovku. 1 možnost způsobila rozsypání kalpek směrující vzduch (ventilační mřížka-ofuk), 3 možnost hladký disk - odlepoval se pod tíhou PDA a držáku - nevyhovující. Zbývá 2 možnost dát teda PDA s držákem na sklo, to bude asi ta nejlepší možnost. Později napíšu jak to dopadlo.
diaboolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 4. 8. 2010 21:54

Umístění zobrazovače GPS navigace s ohledem na doporučení FAA k MMI (HMI):

Nezakrývat důležité části zorného pole, nenutit oči k přenosu pozornosti na více jak dvě nejdůležitšjší fokusační roviny. Je vhodné určit shodný hlavní sektor pozornosti a doň vložit zobrazovač. Co to znamená? Je zrcátko v důležité části zorného pole? Ne. Je v hlavním sektoru pozornosti? Ne. Je přístrojová deska v jedné z nejdůležitějších fokusačních rovin? Ano. Je hlavním přístrojem rychloměr? Ano. Kam tedy s GPS? Nad střed palubní desky nebo mírně vlevo, do vzdálenosti shodné s rovinou přístrojů. Co tím získáme? Nejmenší zátěž krčních svalů, nejmenší zátěž očí, nejmenší únavový podíl z vizuálních podnětů.
P.S.
K odstranění odlesků je vhodné vytočit plochu zobrazovače (normálu plochy) vpravo a dolů (dislej se odkloní a skloní). Současně se sníží vliv otřesů na kloub stojánku (rozklad příčných a svislých vnějších sil). O kolik? Odklonit od 10°do 15°, sklonit od 5°do 7°.
P.P.S.
Proč tedy často vidíme při "předváděčkách" GPS navi ve středu čelního skla? Protože se to dobře prolíná s natáčenou skutečností v pozadí!
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod all in one 5. 8. 2010 06:54

diaboolik píše:Ahoj lidi, mám jeden dotaz. Slyšel jsem že prý existuje vyhláška, která zakazuje používaní navigací respektivě držáku na čelním skle automobilu. Zajímá mě co je na tom pravdy a jestli Vás kvůli tomu zastavila policie ČR. Pište sem prosím vaše zkušenosti s tímto problémem či zkušeností. Děkuji

Akane fajn, hezky jste nám to, zřejmě po návratu z hospody, vědecky pojednal. Teď si ještě za střízliva přečtěte otázku a odpovězte na ní. :idea:
all in one
Návštěvník

Odeslat příspěvekod warhead_cz 5. 8. 2010 07:18

Ja tedy aspon malou reakci na Akanuv vytvor, gps ve stredu okna vidime proto, ze je to nejlepsi umisteni, protoze koukam na cestu a ne na budiky ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod piErcE 5. 8. 2010 09:25

audis píše:moc to rešíte a prožíváte. pravdu má warhed a vilik. za tohle bych si pokutu teda dát nedal.

ty mozna ne.. ale pokud by ti zasahovala do vyhledu, tak by ses ji nejspis nevyhnul....

-- 5. 8. 2010 10:27 --

diaboolik píše:Ahoj lidi, mám jeden dotaz. Slyšel jsem že prý existuje vyhláška, která zakazuje používaní navigací respektivě držáku na čelním skle automobilu. Zajímá mě co je na tom pravdy a jestli Vás kvůli tomu zastavila policie ČR. Pište sem prosím vaše zkušenosti s tímto problémem či zkušeností. Děkuji

v cechach je to celkem easy. nesmis ji mit tak, aby ti branila ve vyhledu z auta - treba v pulce skla tak, ze ti vytvari jisty "slepy" uhel. pokud mas navigaci tak, ze proti navigaci vidis treba kapotu, nebude ti nikdo nic delat.

nicmene, nejake aferky s navigacema meli slovaci... tam to tusim nejak zprisnili a podle jednoho vykladu nebylo mozny mit navigaci na skle vubec, nebo tak nejak... pohledat v historii, v "mediich" toho o tom naplkali vic , nez dost.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akan 5. 8. 2010 11:20

Otázka pana tazatele je zcela irelevantní, neboť nic takového není psáno ve vyhlášce, jde totiž o zákon. Ten (zákon) praví vícero věcí týkajících se pozornosti řidiče, soustředěnosti na jízdu a také výhledu z vozidla a to nejen čelním sklem. Mé poznatky které jsem uved, jsou návodem jak to udělat aby to bylo funkční. Je to výtěžek zkušeností s GPS po desetitisících kilometrech za všech podmínek po celé Evropě. Není-li to komukoli po chuti, nebude tak činit. Bude-li někdo popuzen, sdělí to v odpovědi. Je-li někdo neurvalec od přírody, přidá posměšky (Shevy). Je-li někdo pomlouvač (All in one) přidá výmysly o opilství. Je-li někdo konec konců chápavý (Pierce) nechá vády, je-li na sdělení (byť protivníka) cosi rozumného.
Starý Had - Akan II.
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bumbummelon 5. 8. 2010 11:33

v cechach je to celkem easy. nesmis ji mit tak, aby ti branila ve vyhledu z auta - treba v pulce skla tak, ze ti vytvari jisty "slepy" uhel. pokud mas navigaci tak, ze proti navigaci vidis treba kapotu, nebude ti nikdo nic delat.

nicmene, nejake aferky s navigacema meli slovaci... tam to tusim nejak zprisnili a podle jednoho vykladu nebylo mozny mit navigaci na skle vubec, nebo tak nejak... pohledat v historii, v "mediich" toho o tom naplkali vic , nez dost.[/quote]

Ja som zas pocul,ze je to u vas horsie,mal som strach,ale dovcu v cechach som prezil ;-) u nas by si uz nemal dostat pokutu,aj ked u policajta nikdy nevies.Tusim v novebri bola u nas novelizovana vyhlaska,kvoli tomu ze u nas schvalili pre auta nad 3,5t elektronicke myto s krabicou na skle :-)) takze ked tam mozes mat uvedeny element o velkosti divciho romanu,tak mala navi o 1/3 velkosti nemoze vadit ;-)
bumbummelon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 5. 8. 2010 14:26

piErcE píše:
audis píše:moc to rešíte a prožíváte. pravdu má warhed a vilik. za tohle bych si pokutu teda dát nedal.

ty mozna ne.. ale pokud by ti zasahovala do vyhledu, tak by ses ji nejspis nevyhnul....

podívej, co MNĚ zasahuje do výhledu, to mohu 100% posoudit jen JÁ SÁM. policista nebo správní uřad mohou jen domýšlet, co MNĚ do výhledu zasaahuje a co ne. A pokud by to fakt jako chtěli řešit, mohou si objednat znalce, ale to oni dělat nebudou. Když budu chtít, tak sobě nebo tobě klidně prohlásím, že nám do výhledu zasahuje i volant. což je v zákonné praxi samozřejmě blbost. takže fakt je jen jeden, a to ten, že kde ta hranice "už zasahuje" je, velmi diskutabilní a individuální a debaty o tomto nemají smysl. ani zde, ani na správním úřadě. A to říkám i proto, že mně(!) ta navigace překáží ve výhledu trochu, vím o tom a uvědomuju si to. Ale nikdo mi to nedokáže. :-) , ale má to zase jiné benefity, proto ji mám, tak jak ji mám (v perif. vidění)
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod piErcE 5. 8. 2010 14:38

Ale neboj. dokaze. Ono to neposoudis ty. On to posoudi znalec.On totiz ten soudni znalec veme v uvahu tvou velikost, umisteni navigace, tvych oci, promitne si to a uvidi, jestli ji mas ve vyhledu nebo ne (jinymi slovy - jestli zasahuje nad kapotu do vyhledu smer ven)---. a krom blokovky za par supu mas hned 1000 vku za spravni rizeni, k tomu pokutu ve spravnim rizeni, uhradu znalce... .) ale jak myslis, tu pokuticku eventualne (asi ne v cr, ale treba i jinde) budes platit ty.. ne ja .)

ale je to teorie... v minulym aute jsem mel navi taky lehce ve vyhledu a taky to nikomu nevadilo... neni treba to resit.

PS: nicmene idioty, co si strci navigaci tak, ze pres ni nevidi pres pul okna, bych nakopal do jisteho organu.
piErcE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod all in one 15. 8. 2010 10:31

Akan píše:Otázka pana tazatele je zcela irelevantní, neboť nic takového není psáno ve vyhlášce, jde totiž o zákon. Ten (zákon) praví vícero věcí .... Starý Had - Akan II.

Jistě, kolega říká vyhláška, ale má na mysli zákon. Pokud jste takový pedant, že to považujete za nutné zdůraznit, tak bych o to více od vás očekával fundovaný právní rozbor, který by - konečně a navždy - umlčel kritiky takového umístění, hlavně z řad policie, či správních orgánů.
Bylo by to velmi prospěšné, protože podle jiného právního názoru může být cokoliv dodatečně umístěného do vozidla na čelní sklo považováno za překážku ve výhledu a pokutováno, a to bez ohledu na to v jaké fokusační rovině se nachází. Vaše subjektivní názory a zkušenosti by je asi nezajímaly.

Škoda, že se nenašel někdo, kdo byl obětí represe a nepodělil se s námi o své zážitky. Na druhou stranu to lze vyhodnotit také tak, že se represe kvůli umístění navigace na čelním skle nekoná a jde o nějaký hoax.
P.S. samozřejmě jí tam mám také....

Akan: pokud vás pohoršil můj dojem, že jste příspěvek napsal po návratu z občerstvovny, tak lituji, ale hodina vzniku a skutečnost, že jste byl zcela mimo dotaz, takové hodnocení přímo nabízely...
all in one
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirekhu 17. 8. 2010 07:56

Ahoj lidi, tohle jsem taky jednou řešil. Nakonec navigace skončila uprostřed předního skla, těsně nad palubní deskou. Jinak tady je o tom celkem pěkný článek včetně stanoviska ministerstva dopravy ;-)

http://mobil.idnes.cz/navigace-na-celnim-skle-vas-muze-vyjit-draho-nemusite-ani-projit-technickou-1b3-/navigace.asp?c=A091203_075012_navigace_kor

Mirek
mirekhu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 17. 8. 2010 22:09

Fundovaný rozbor pro pana ALL IN ONE

Právní podstata, kterou po mně chcete analyzovat spočívá právě v tom, že zmíněný problém – předměty bránící výhledu čelním sklem - je zohledněn v textu zákona, ku kterému nebyla vydána vyhláška, kterou se zákon provádí. To znamená, že kdokoli se touto problematikou zabývá, může v případném řízení uplatnit svůj názor, neboť chybí závazná specifikace, která by byla postulovaná vyhláškou vlády ČR. Budete-li nebo byl-li jste „perzekuován“ za GPS navigaci bránící výhledu, mohl jste se bránit nebo se budete moci bránit právě tímto zdůvodněním. Posuzující orgán se bude muset zabývat skutečným umístěním vaší GPS a nikoli pouhým tvrzením, že na skle nesmí nic být. Tedy legislativní podstata není v tom jestli na skle něco je nebo není (zpětné zrcátko tam je, sluneční clony tam jsou a raménka stěračů se tam dokonce pohybují, dálniční nálepky se v cizině umisťují jinak než v ČR atd.), nýbrž to, že chybí prováděcí vyhláška. Za zmíněný prohřešek tedy v žádném případě (pokud GPS je umístěna rozumně, například tak, jak jsem technicky popsal dříve) neplaťte pokutu, tvrzení policisty na místě „rozporujte“ a trvejte na projednání příslušným orgánem podle bydliště. Obraťte se třeba až na pana poslance Humla, který je na tyto věci opravdovým odborníkem.
P.S.
Neočekávejte, že se situace nějak zlepší, protože s vyhláškou si zatím nikdo starosti nedělá.
P.P.S.
Všimněte si prosím času vydání mé odpovědi. Nejprve pracuji, pak se starám o dva sirotky a jednoho opuštěnce (děti) psa (nalezence) a pak si mohu chvíli před spaním hrát. O hospodě se mi pak může snad zdát - Vy vole.
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod all in one 18. 8. 2010 06:40

Akan píše:Fundovaný rozbor pro pana ALL IN ONE
...... Vy vole.

Není nad diskuzi s inteligentním a slušným člověkem! :tleskani

P.S. To je pomsta za koutový odražeč a ty 3dB? viewtopic.php?f=27&t=1030625&start=30

Cituji: ".....Tak se Akane předveďte!!! Alespoň ty decibely!!!
Nebo zase zachováte "důstojné mlčení" jako vždy, když jste "vychycen na hruškách" a budete své oponenty kritizovat - já říkám pomlouvat - v jiných vláknech?"
... a UŽ JE TO TADY ...
all in one
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akan 21. 8. 2010 23:19

all in one píše:
Akan píše:Fundovaný rozbor pro pana ALL IN ONE
...... Vy vole.

Není nad diskuzi s inteligentním a slušným člověkem! :tleskani

P.S. To je pomsta za koutový odražeč a ty 3dB? viewtopic.php?f=27&t=1030625&start=30

Cituji: ".....Tak se Akane předveďte!!! Alespoň ty decibely!!!
Nebo zase zachováte "důstojné mlčení" jako vždy, když jste "vychycen na hruškách" a budete své oponenty kritizovat - já říkám pomlouvat - v jiných vláknech?"
... a UŽ JE TO TADY ...

Zajímavé je, že nemáte nic k faktům, která uvádím.
Nerozumím Vaší narážce na koutový odražeč. S umístěním GPS to nemá nic společného. Držte se problému a mějte výhrady k téatem danému okruhu problémů.
P.S.
Profesionální řešení trvalého umístění GPS u Renaultu, Fiatu a Alfa Romeo ukazuje, že displej je umisťován do vzdálenosti (od roviny očí) jako má přístrojová deska. Upřednostněno je umístění ve středu palubní desky, zřejmě pro použití "navigátorem". Fiat a Alfa Romeo mají možnost natočení k řidiči nebo k spolujezdci (navigátoru), Renaul nikoli.
P.P.S.
Cokoli jsem zde uvedl, mám vyzkoušeno a nejen to, i potvrzeno od některého kolegy. Standardy které uvádím jsou většinou letecké a to proto, že tam je to, čemu se říká MMI/HMI. Do aut se to většinou pak přebírá.
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 8. 2010 23:25

Prosim, co je to u letadla za standardy HMI a MMI? motam se tedy kolem letadel uz docela dlouho, ale v zivote jsem nic takoveho neslysel. Mozna to bude zase nejaka Akanovina. HMI a MMI (pokud mame na mysli to same) je jenobecne pojmenovani rozhranni, ktere ale primo s letectvim (a automobilismem, ani necim jinym) nema nic spojiteho.

Porad jeste mimochodem cekame na uvednei tech vzorecku, ktere prectes jediny .. ehm, pet lidi ... v republice.

Bohuzel, ty tu neuvadis fakta. Ty tu uvadis sve teoreticke nesmysly, ktere jsi si nekde precetl, obcas spatne pochopil, a to tu vydavas za fakta. Zadna "fakta" jsem tu od tebe za posledni pul rok nevidel. bohuzel.
piErcE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akan 22. 8. 2010 00:07

Mashine Man or Human Mashine Interface.
Toje vše, co ve smyslu psychologie práce obsahuje t,zv. "skleněný kokpit".
Pokud se motáte kolem letadel, pak to asi nejsou ta pravá.
Nebo děláte něco, kde to není potřeba.
A nebo jste prostě nedouk.
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod piErcE 22. 8. 2010 00:24

aha, takze je to presne to, co jsem si myslel. toto neni nic, co by bylo vazano na letadla. jedna se o obecne pojmy, ktere oznacuji nejakou /jakoukoli/ formu rozhranni mezi clovekem a strojem.

s letadly to souvisi asi tak uplne stejne, jako s auty, s parni lokomotivou nebo elektrickou lokomotivou, nebo cimkoli jinym. glass cockpit je uplne stejne HMI, jako klasicky budikovy kokopit, stejne jako treba ovladaci mechanismus parni lokomotivy apod.

tve tvrzeni , ze je to jakysi letecky standard, ktery se pouziva i v autech (ci co jsi tim chtel rict), je naprosty nesmysl , pramenici z (opetovneho) nepochopeni problematiky.
piErcE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fox50 5. 10. 2010 12:02

Je docela sranda to číst. :D

Obdivuju Akana jak vše dokáže popsat takovým tím odborně technickým popisem. To je fakt bomba.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 27. 12. 2010 10:54

Takže když si dám navigaci pod zpětné zrátko, cca 10 cm pod nabo nad ve vertikální ose, bude to vadit? Na desce vhodnou plochu nemám nenašel a jinam na sklo nejde, nedosáhnu na ni.
krtenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 28. 12. 2010 18:52

tak teda pod zpetne zrcatko bych ji opravdu nedaval.
piErcE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 28. 12. 2010 21:11

Uvidim zejtra. Ale po dnešním ozkoušení asi na sklo nepůjde a desce nemám dostatečnou plochu. Tak to nějak provedu.
krtenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 29. 12. 2010 10:48

Zásady MMI/HMI jsou pro letadla uvedena v doporučeních FAA, ze kterých vychází také standardy používané výrobci v jednotlivých státech sdružených v ICAO, popřípadě NATO. Vychází se při tom z t.zv. pole rozdělení pozornosti. Pozorované pole se v základu člení do polorovin a kvadrantů. Na přístrojové desce auta je lidmi při pozorování preferována levá polorovina. Proto je v ní tachometr. Při pzorování provozu na dálnici je pozornost střídána mezi přední a zadní polosférou auta, s občasnou kontrolou přístrojů. Přenos pozornosti je při tom provázen změnou zaostření očí, které je hlavním zdrojem únavy, která ovlivňuje psychomotoriku řidiče a tím jeho reakce. Při konstrukci nových letadel se snímá při návrhu kabiny (mokap) pohyb a ostření očí. Je zjištěno, že nejmenší námahu očí lze dosáhnout soustředěním hlavních přístrojů do hlavního kvadrantu pozornosti a to tak, že budou v jedné fokusační rovině. Protože navigační přístroje nejsou tím úplně nejdůležitějším, jejich poloha bývá v pravé polorovině blíže středu palubní desky. V autě jsou tam hodiny, otáčkoměr etc. Vestavěné navigace mají v autech většinou polohu na horní části středního sloupku, což odpovídá i požadavku na sledování spolujezdcem, který může s navigací pomáhat. Pro manévrující letadla je již delší dobu použito vynesení hlavních pilotních informací do průhledového indikátoru. Bylo to zkoušeno na autech a nemělo to očekávaný efekt. Jako minimální výtěžek z těchto zkoušek byla vzata poloha navigace nad středem přístrojové desky přímo před řidičem s rovinou zaostření shodnou s přístroji. Protože je tato část "palubní desky" často podřízena návrhářským kreacím, nebývá pro upevnění držáku navigace vždy příhodná. Rovněž připojení přijímače RDS-TMC tam není nejvýhodnější. Proto začasté dostává přednost prostor v levém dolním rohu čelního skla.
P.S.
To vše jsem již dostatečně popsal v předchozím.
Včetně odstranění odlesků a vypadávání kontaktu u GO 910.
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akan 29. 12. 2010 13:09

piErcE píše:aha, takze je to presne to, co jsem si myslel. toto neni nic, co by bylo vazano na letadla. jedna se o obecne pojmy, ktere oznacuji nejakou /jakoukoli/ formu rozhranni mezi clovekem a strojem.

s letadly to souvisi asi tak uplne stejne, jako s auty, s parni lokomotivou nebo elektrickou lokomotivou, nebo cimkoli jinym. glass cockpit je uplne stejne HMI, jako klasicky budikovy kokopit, stejne jako treba ovladaci mechanismus parni lokomotivy apod.

tve tvrzeni , ze je to jakysi letecky standard, ktery se pouziva i v autech (ci co jsi tim chtel rict), je naprosty nesmysl , pramenici z (opetovneho) nepochopeni problematiky.

Zapoměl jste na lodi

http://www.astm.org/Standards/F1166.htm
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod all in one 29. 12. 2010 14:05

Fox50 píše:Je docela sranda to číst. :D

Obdivuju Akana jak vše dokáže popsat takovým tím odborně technickým popisem. To je fakt bomba.

:tleskani
all in one
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Akan 10. 3. 2011 22:11

all in one píše:
Fox50 píše:Je docela sranda to číst. :D

:tleskani

Displej MAXI DOT (FIS)

Proč je univerzální displej FIS umístěn ve středu přístrojové desky?
Proč je možno naň vyvést povely vestavěné GPS se zobrazovačem na středním sloupku?
Proč uživatelé v diskusi o vestavěných GPS upozorňují na nutnost displeje FIS a jeho umístění?
Akan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gumajz 29. 6. 2011 18:08

Já jsem držáky u sebe vyřešil takto, protože nemám ruce jako Saxána, abych dal navi na sklo, a na dlouhém "husím" krku jsem měl navi cca dva dny, protože vibruje, a a to mi celkem lezlo na nervy. A napravo je mám proto, protože jsem pravák..Držák je vyrobený z uchycení pro držáky Nokia. Spodek zastrčen pod přístrojovku, kde je zespodu chycen dvěma "červíky" spíše jen proti posuvu, protože drží ok...Prosím nekomentovat dva držáky na mobily. Oba potřebuji mít při ruce. V levém je XDA - můj pracovní nástroj, a ve druhém mobil - můj druhý pracovní nástroj...fotky jsou 2 roky staré, takže u mobilu došlo ke změně (Samsung), a také ovládání hands free je jiné - Parrot
001 všechny držáky.JPG

002 Když jsou plné.JPG

A ti, kteří si přidělají Navi doprostřed skla, jsou hlupáci...
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fox50 14. 7. 2011 12:36

Moje řešení, palubka Octavia bez mostu :)

http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... 402#p18402
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2011 15:43

Ja mam nuvi zhruba uprostred celniho skla dole a nikdy mi policie nic nerekla,maji na starosti jine veci nez takovou pitomost a k tomu sami to tak vozi stejne jako mestska ci hasici a sanitky, nekam se to proste umistit musi a na miste jak jsem psal to vyhledu myslim nebrani.

Fotky jiz nejsou aktualni je na nich 1350 od pristiho tydne jeji misto obsadi 3790 :-)
Obrázek
Obrázek
Cheetah007

Odeslat příspěvekod audis 16. 8. 2011 22:41

já mám navi uprostřed skla, protože je v periferním vidění a mrknout na ni a zpět na silnici je 0,1 s :-) kdybych ji měl níže (výdechy ventilace), bude ten autofokus oka + překouknutí mnohem mnohem délšííí 0,5 s:-) . a takto mám masochisticky přístroje dokonce dva, až to vypadá komicky a vypadám jak výpočetní auto :-DD

Políši mě nezajímají. nicméně za poslední roky se mj. stejně nezmínili.
audis
Návštěvník