Pěší navigace + pojmy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RezavejTank 23. 1. 2010 21:44

Ahoj,
momentálně hledám vhodný mobil pro pěší navigaci po Praze + případné určení své polohy po ČR.

Setkal jsem se s pojmy:
-vestavěný GPS modul
-digitální kompas
-senzor polohy
-senzor okolního světla
-senzor přiblížení

potřeboval bych vědět, co musí mít mobil z výše uvedených pojmů, aby byl schopný oné pěší navigace.
RezavejTank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 24. 1. 2010 01:03

kompas je kompas, nutný není, občas hodí. buzoly a kompasy nosili turisté před lety s mapu, aby věděli kde asi jsou, ale ti neměli gps. GPS neukaze smer, pokud stojíš na místě. Max zaznamená poslední směr, ale na to nespolehat, protože signál neustále kolísá, hází tě každou chvíli o několik metrů jinde (pokud to nemá sw ošetřené), a tak. význam posoudíš jistě sám. pro pěší není nutný, resp. třešnička na dortu. nic víc.

pro navigaci potřebuješ přijímač GPS. bud máš věstavěný nebo externí přes bluetooth. komfortnnější je vestavěný (méně drátu, meně zařízení sebou tahat), ale externí prodlužuje výdrž baterie zobrazovacího a zpracovávajícího zařízení (=mobilu). ne o moc, ale tipuju, že o 1/3.

pro pěšší navigaci vybírej mobil s co nejvyšší výdrží baterie, nebo mobil dle tvých jiných priorit. mně pocket pc s wm při pernamentním používání GPS chcípne po 4h. dnešní pocket pc (dle testů) 4 - 6h. nokyje:-) nevim, jak jsuna tom s výdrží.

obecně dotýkáč pro navigaci je lepší (lepší ovládání), ale při chuzi je lepší zase nedotykáč (méně překlepů při chuzi!!, stačí jedna ruka. )

zbytek z tvého příspěvku s gps nesouvisí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RezavejTank 24. 1. 2010 02:24

Díky za objasnění, už mi to došlo :-D
Mátlo mě totiž, že u infa o mobilech na mobilmania.cz jsou výše uvedené údaje uvedené posobě tak jak jsem jej napsal...teď už to chápu :-)
Jen nevím na co je ten "senzor přiblížení".
Díky za objasnění.
RezavejTank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 24. 1. 2010 02:30

mívají HTC. při přiblížení přístroje k nečemu, se vypne display, aby tím něčím nedocházelo k nechtěným klepnutím na display. např. tváří při telefoování, v kapse apod.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RezavejTank 24. 1. 2010 02:37

To je zajímavé,
díky za info.
RezavejTank
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků