Jakou NAVI na filmy?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod janzat 8. 9. 2009 07:35

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit, sháním navigaci na delší cesty (zejména trasa čr-polsko-německo), s příjemným uživatelským prostředím (dosud jsem byl zvyklý na starší Garmin), která umí přehrávat filmy v avi, mpeg apod. Jezdíme ve dvou, tak ať aspoň psolujezdec může na něco kouknout.
Měla by mít pokud možno větší displej, aby mělo cenu na to koukat?
Máte někdo s něčím takovým zkušenosti? Dá se koukat na film se zapnutou navigací, která sama film přeruší při sjezdu apod.?

Našel jsem nějaké takové přístroje na Aukru, ale vesměs se jedná o značky, které vůbec neznám..
Nějak se mi nezdá ani iGO software, ale jsem v tomto laik, takže nevím, třeba je to kvalitní.
A co např. navigace VDO? Na aukru jsou přístroje co mají i DVB-T příjem.

děkuji za Vaše rady, popř. konkrétní doporučení...
Naposledy upravil janzat dne 8. 9. 2009 08:21, celkově upraveno 1
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 08:16

Měl jsi ten garnim a ten přerušil přehrávání při pokynu? Podle mě žádný a koupil bych přenosný přehrávač. V tom garminu přehrát avi bez konverze? Pochybuju. Jinde to bude stejné. Nechtěl bych trávit čas nějakou konverzi. Kup přenosný player.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janzat 8. 9. 2009 08:25

Garmin je starý a je to jen navi. Ten samozřejmě nepřehraje vůbec nic...

Nebudu přece kupovat zvlášť NAVI a zvlášť player..jak ho chytnu na palubku? To už by byl hnus. Raději jeden přístroj a pořádný....konverze žádné dělat nechci, proto chci něco, co přeharje hodně formátů...

co např. toto?
http://aukro.cz/item733014956_navigace_ ... tooth.html

VDO by měla být profi navi, ne? Máte zkušenosti?
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 08:37

O vdo toho nikdo moc neví, protože to nikdo nemá. Bojím se, že nepůjde snadno nahrávat z poi.cz vlastní poi body a radary. A otázka je, zda nechybí neco dalšího malého podstatného. Např dynamická hlasitost, s aut. Nočním režimem se sníží jas display. K playerů: nebude to fungovat, jak sis to vysnil. Kvalitativní požadavky splní jen další player. Nehledě na větší display. Spolujezdec si to za jízdy bude držet na klíně.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 8. 9. 2009 08:38

Za me VDO navisoft nic moc, to uz treba radsi Actis 7
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janzat 8. 9. 2009 08:52

No tak možná ještě zvážím ten DVD player...jenže mít na klíně...to už můžu mít na klíně notebook :-(
Myslím, že ty "drobné" věci VDO mít bude a ještě propracovanější...čidlo jasu má určitě. Jsou to údajně profesionální navigace co používají kamiony.
Tady k tomu něco je:
http://vdo-dayton.gps-navigace-pda.cz/
"Výrobce VDO Dayton je odnoží značky Philips a dodává výborné navigace především pro řidiče nákladních automobilů, kamionů, autobusů apod. (označení TSN). Pro řidiče velkých vozidel značka VDO Dayton představuje to nejlepší, co si mohou vybrat. V zemích západní Evropy je možné zadat rozměry a váhu nákladního automobilu a přístroj vás odnaviguje po cestě, která je pro vás vhodná (povede vás mimo mosty s nízkou nosností, úzká nebo nízká místa apod. Na rozšíření této funkce se pracuje i pro ČR a další země střední a východní Evropy."

Co ten software? Navisoft se už údajně trochu zvedl, myslím, že i tady na fóru se to rozebíralo...Actis 7 je v čem?

Aktivní držák - je to výhoda?

Nebo máte nějaké návrhy na alternativy?

Díky
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 08:55

Co se navigace týče, poohlédl bych se za ty prachy po nějakém navon s igo8 případně navigon. Na navigovat.cz si precti pár testů, co vše jim různé přístroje přehrály a co ne. Uvidíš sam. Také si tam najdi test 23 navigaci, jestli tam netestovali i vdo.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janzat 8. 9. 2009 09:17

OK, díky za info....zvažuju že bych to možná fakt pořešil DVD přehrávačem...uchycení bych nějak vymyslel...Co jsem koukal, tak by to stejně asi přehrávalo jen "v okně" a ne na celou obrazovku.

Možná tedy nějakého TomToma nebo Garmina...
Máte tip na něco co "umí" jízdní pruhy a dá se zdarma stáhnou aktualizace (myslím, že u Garmina je s tímto problém), tomtom by se měl někde vždycky najít, ne? :-)
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 09:19

Z toho co jsi psal, mi připadá, že se chceš na filmy dívat ty jako řidič za jízdy. Fuj! Ani na dálnici bez titulku nebudeš moc vědět, o čem to je. Třeba já jsem si kolikrát na místě spolujezce surfoval v mobilu, stejné jako čumět na film a v ruce to je zdaleka nejlepší.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 09:22

Jízdní pruhy má jakýkoliv navon. Tomtom a garnin jen ty drahé modely. :-) navigon snad také všechny, bude to v specifikaci.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 09:24

Mapy zdarma nikdo nemá. A jestli myslíš tý vypůjčené z netu, tak to jde na všechny. Jen hledat a najít, což je občas problém.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 8. 9. 2009 09:40

Ja jen doplnim ze Actis 7 je primo pristroj a uziva sw mapfactor navigator a take lze koupit v TRUCK verzi. Ten 7" displej je na filmy docela slusny. Jinak velci vyrobci jako Garmin a TomTom filmy moc neresi takze tam myslim, ze to lze pouze pres nejake utilitky. Navon a ostatni levnejsi znacky maji jednoduche prehravace jiz ve firmwaru. Mapy zdarma radsi nekomentuji :D
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarkn 8. 9. 2009 11:04

co takto pouvazovat nad multimedialnou jednotkou priamo do auta? http://www.kenwood.cz/predstaveni/predstavenie-multimedialnej-jednotky-kenwood-dnx-7240bt

Obrázek
jarkn
Junior

Odeslat příspěvekod janzat 8. 9. 2009 11:31

Jednotku v autě už mám, iDrive i s "navigací", ale to je spíše nouzovka, naviguje jen pomocí šipek a aktualizace je velký problém. Kdybych neměl, pouvažoval bych nad něčím takovým, výkopné obrazovky v přehrávači/radiu se mi líbí..

Ale do budoucna už jen BMW, takže než to bude model s plnou podporou TV, DVD filmů, MP3 apod. budu si muset nějaký rok počkat :-)

Na TV za jízdy koukat nepotřebuji a ani nechci, jde mi o spolujezdce popř. když někde zastavíme, hotel atd...ale asi toto vyřeším tím DVD přehrávačem na klín...vyjde to asi podstatně levněji.

Nikde jsem nehledal mapy zdarma na netu, psal jsem o "zdarma stáhnutých aktualizacích", tedy někde jsem např. viděl že na 2 roky se co kvartál dají zdarma stáhnout aktualizace...
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 8. 9. 2009 15:41

zdarma jsou pouze s predplatnym a nektere pristroje je maji v cene takze asi tolik k tomu zdarma ;-) Jinak prehravac vyjde zcela jiste mnohem levneji
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků