Jakou NAVI na filmy?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod janzat 10. 9. 2009 14:02

Uvažuju, že si koupím něco s IGO 8. Jen mi není jasné, co je v tuto chvíli lepší, jestli IGO8 nebo IGO Amigo? Jsou to dvě samostatné verze nebo starší a novější? Co bude lepší?

Dokonce jsem viděl navigaci, kde bych mohl mít na jedné SD kartě IGO a na druhé NAVIGON. Je NAVIGON také dobrý? Vím, že IGO vychází myslím z Teleatlasu jako TomTom, co ten NAVIGON?
Pro co byste se rozhodli mezi IGO8, IGO Amigo a NAVIGONEM?

THX
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 10. 9. 2009 15:30

1) igo z ničeho nevychází. Dodavatelem většiny map pro přístroje s Nav n go Igo (produkty "8" a "Amigo") je TeleAtlas. tomtom má také mapy TA. Mio taky.

Navigon a garmin má od konkurenčního NaVteq. GArmin má navíc pro CR ještě mapičky další dvě, ale to je ted jedno.

2) jsou dva paralelní produkty: Igo 8 a Igo Amigo. Amigo je pro nenáročné uživatele, kteří nikdy nebudou chtít prokročilejší funkci. také mu (oproti Igo8) chybí některé užitečné věci. Igo 8 je na trhu již několik let, ale to v praxi vubec nic neznamená. pořad je považován za jednu z nejlepších pro trochu inteligentní a nejednoduché lidi s nejednoduchými požadavky. V hospodě na chlubení možná je lepší novinka Amigo. "novynka, ukaž, ty voeee, amigo, vauuu..."

3) já hlasuju pro to, jak jsem ti psal asi v pátém svém příspěvku!

4) ano, lze mít na jedné kartě jedno a na druhé něco jiného, ale jednodušše přehazovat mezi tím moc nejde myslím. z tvých textů usuzuji, že nejsi moc počítačově zdatný, takže bych se do toho zatím nepouštěl.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef V. 11. 9. 2009 07:01

audis píše:O vdo toho nikdo moc neví, protože to nikdo nemá. Bojím se, že nepůjde snadno nahrávat z poi.cz vlastní poi body a radary. A otázka je, zda nechybí neco dalšího malého podstatného. Např dynamická hlasitost, s aut. Nočním režimem se sníží jas display. K playerů: nebude to fungovat, jak sis to vysnil. Kvalitativní požadavky splní jen další player. Nehledě na větší display. Spolujezdec si to za jízdy bude držet na klíně.


Jsem majitelem navigace VDO Dayton PN4000TMCBT. Zde jsou odpovědi :
- lze nahrávat vlastní poi body a radary z poi.cz
- pouze sw. nastavení hlasitosti (možno zvlášť hlas při navigaci a zvlášť výstrahy), chybí však manuální tlačítka na přístroji ke korekci hlasitosti
- automatický jas (v nočním režimu automatické snížení jasu dle prostředí)
- prohlížeč jpeg obrázků, přehrávání videí a mp3 (při navigaci lze poslouchat mp3, při navigačním hlase se automaticky mp3 na tuto dobu přeruší. Navigace a video zároveň nelze.)
- zobrazení počtu jízdních pruhů na silnících se zvýrazněním doporučovaného
- Informace o max.povolené rychlosti na komunikacích s hlasovou výstrahou při jejím překročení
- aktivní držák s integrovaným Bluetooth
- mapy Naveq s 39 státy Evropy na 2 GB paměťové SD kartě
- možno dokoupit dálkový ovladač na volant
- digitální televize (velmi kvalitní obraz včetně teletextu) na 4,3" 16:9, dotykovém TFT LCD displeji s vysoký rozlišením
- nabíjecí Lithium baterie 2200 mAh (6 hodin navigace, 3 hodiny TV na jedno nabití)


Více viz : http://shop.computershop.cz/eshop/?cls= ... tiid=58165

Josef
Josef V.
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 08:53

Dík. Jen upřesním, možná jsem se špatně vyjádřil: dynamická hlasitost znamená, že v reálném čase hlasitost se sama přizpůsobuje rychlosti. A pak samozřejmě se může volit, jak hlasitě to má fungovat a zase se samočinne mění. Je to moc příjemce, při nízké rychlosti mluví potiseji a při vyšší... Má to vdo? Ten jas nechápu. Některé navi s nočním režimem jen změní barvy a jiné barvy a jas display. Jak vdo? Klávesnice je qwesty a vyfiltrováva znaky? Lze více průjezdních bodů? 2d/3d se dá přepnout na jeden dva kliky? Držak aktivní? Píšu z mobilu..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef V. 11. 9. 2009 09:25

audis píše:Dík. Jen upřesním, možná jsem se špatně vyjádřil: dynamická hlasitost znamená, že v reálném čase hlasitost se sama přizpůsobuje rychlosti. A pak samozřejmě se může volit, jak hlasitě to má fungovat a zase se samočinne mění. Je to moc příjemce, při nízké rychlosti mluví potiseji a při vyšší... Má to vdo? Ten jas nechápu. Některé navi s nočním režimem jen změní barvy a jiné barvy a jas display. Jak vdo? Klávesnice je qwesty a vyfiltrováva znaky? Lze více průjezdních bodů? 2d/3d se dá přepnout na jeden dva kliky? Držak aktivní? Píšu z mobilu..


- VDO samočinnou regulaci hlasitosti nemá. Aby se hlasitost přizpůsobovala rychlosti je nepotřebné a zavádějící. (při nízké rychlosti mohu jet na první rychlostní stupeň a motor bude "křičet", hlasitost bude tedy tišší ????). Výše uvedená dynamická hlasitost dle rychlosti je k ničemu.
- jas displeye se automaticky reguluje jasem okolí
- klávesnice je qwesty a vyfiltrováva znaky
- lze více průjezdních bodů (sestavoval jsem trasu i s více než 20 průjezdními body)
- 2d/3d se dá přepnout na pár kliků
- aktivní držák

Josef
Josef V.
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 10:05

Dynamická hlasitost není k ničemu. To se musí zažít, jak je to pohodlné. Já mám staré auto a nejvíc mě obtěžuje aerodyn hluk. To mate jako s autorádiem. Já jak kokót neustale zesiluju a zeslabuju. Já nemít dyn hlas., tak buď za jízdy nerozumím nebo při čekání na kříž. Řve. A furt ručně to přenastavovat nehodlám. Zbytek dík za info.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janzat 11. 9. 2009 11:23

dynamická hlasitost je k něčemu, ale ne PODLE RYCHLOSTI...jak píše pan Josef..je zapotřebí brát v potaz rychlostní stupeň.

Dynamickou hlasitost mám v autě, ale funguje PODLE OTÁČEK MOTORU, tedy podle skutečného hluku...samozřejmě bere v potaz i rychlost kvůli aerodyn...

Rádio pak samo vše reguluje..

;-)
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janzat 11. 9. 2009 11:31

audis píše:1) igo z ničeho nevychází. Dodavatelem většiny map pro přístroje s Nav n go Igo (produkty "8" a "Amigo") je TeleAtlas. tomtom má také mapy TA. Mio taky.

Navigon a garmin má od konkurenčního NaVteq. GArmin má navíc pro CR ještě mapičky další dvě, ale to je ted jedno.

2) jsou dva paralelní produkty: Igo 8 a Igo Amigo. Amigo je pro nenáročné uživatele, kteří nikdy nebudou chtít prokročilejší funkci. také mu (oproti Igo8) chybí některé užitečné věci. Igo 8 je na trhu již několik let, ale to v praxi vubec nic neznamená. pořad je považován za jednu z nejlepších pro trochu inteligentní a nejednoduché lidi s nejednoduchými požadavky. V hospodě na chlubení možná je lepší novinka Amigo. "novynka, ukaž, ty voeee, amigo, vauuu..."

3) já hlasuju pro to, jak jsem ti psal asi v pátém svém příspěvku!

4) ano, lze mít na jedné kartě jedno a na druhé něco jiného, ale jednodušše přehazovat mezi tím moc nejde myslím. z tvých textů usuzuji, že nejsi moc počítačově zdatný, takže bych se do toho zatím nepouštěl.



Počítačový analfabet nejsem, ale dosud jsem moc nezakopl o navigace, takže v tom se spíše teprve rozkoukávám...

Kouknu tedy na IGO8 nebo NAVIGON (SW), přístroj asi stejně nějaký "NO NAME"). Nebo možná vezmu ten, kde jsou ty 2 karty s oběma SW...

dík
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 12:00

Neprodává se žádná navi s dvěma sw. To, že to někdo má, to si vyrobil doma. A pokud před reklamací přístroj neuvede do původního stavu, servis nejspíš odmítne reklamací uznat. Pokud autorádio bere v potaz otáčky, rychlost, rev tchýně apod, pak je to super. Divím se vám, ale já s 20 let starým autem mám vyšší hluk při 80kmh, než na vytočenou jedničku. A na ní jezdím jen občas a krátce. Takže mě hlasitost od rychlosti stačí. V navi i jinde. Pokud má autorádio senzor hluku, pak to je nejlepší. Nechápu, co mate za auta, že mate takový problém s hlukem v závislosti na otáčkach. Felicii kitcar?:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuk sem 11. 9. 2009 13:06

V několika posledních příspěvcích se poněkud odbočilo od tematu - jak je nakonec zvykem na všech forech.
Jen připomenu, že tema bylo
"Jakou NAVI na filmy?"
Můj názor je tento:
Telefon je na telefonování, fotopřístroj na fotografování a navigace na navigování.
Nic víc, nic míň.
Zdraví kuk sem
kuk sem
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 12. 9. 2009 06:37

jasne...mas pravdu...kuchyn je taky na vareni a loznice na spani....a rad se z techto pokoju kouknes na LCD.....ale jasne.....rozumim ti.....i tak me to zajima napriklad jestli jde do Garmina neco nacpat...aby tam sel prehrat nakej film stejne jako to jde do TomToma...sice zaplatis...ale nakjech 20$-co to je....
Vis jhak...kdyz ses nekde na kempu...nebo proste se nudis v aute...a cekas na neco...proc se na neco na rychlovku nekouknout....me zajima Garmin.. :?:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 12. 9. 2009 08:44

Jeden žasne, co všechno je dynamická regulace hlasitosti. Zapoměli jste na jeden, myslím nejlepší princip. Hlučnost v autě. Ne podle rychlosti, nebo otáček motoru či kdovíčeho ještě. Ale podle skutečného hluku snímaného mikrofonem. Tomu říkám konfort a kdo si na to zvykne tak si špatně odvyká.

Jinam můj názor na problém filmů v navigaci je, že navigace má dobře navigovat. Přehrávání filmů navigací nepotřebuji. To si raději vezmu noťas. Ale každý má individuální potřeby. Ale vybírat si navigaci podle toho, jestli umí přehrávat filmy..... No nevím. :hm
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 12. 9. 2009 17:18

vilik....ja nemluvim ze by to mela mit kazda navigacve v sobe...ale jen jako nakej doplnek za naky polatek....nekdy se to proste muze hodit...kazdy by si mohl zvolit zda nahrat nebo nenahrat...souhlasim ze navigace ma navigovat...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janzat 14. 9. 2009 14:14

Na video kašlu, koupím DVD přehrávač...
Nikdo Vám netvrdil, že vybírám navigaci podle viedo přehrávače. Jen mě zajímalo, jestli a jak to která umí.
Když jsem tehdy narazil na profi navigaci od Siemensu (VDO Dayton), zajímalo mě, jak si vedou ostatní, na čem ještě dobře jedete TV nebo video...
http://aukro.cz/item739623510_navigace_ ... tooth.html


Samozřejmě, že primárně mě zajímá jak naviguje...
Ale pořád se nemůžu rozhodnout mezi IGO 8 a NAVIGONEM..
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 9. 2009 14:28

Já hlasuju pro igo8. Buď super příjemné užitečné funkce igo8 nebo levnější aktualizace v navigonu. Akt. Mapy stačí jednou za dva roky. Je možné, že mapy nebudete akt. Nikdy, protože lenost, peníze, nevyužíti apod. Rozhodnete se sam.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků