Kvalita internetového obchodu s GPS Navi

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 17. 7. 2009 12:42

GARMIN Updates & Downloads

Úvod

Webová stránka pro stahování nových verzí a úprav firemních SW programů (FW) k produkci GARMIN slouží k jejich volnému šíření přímo do konkrétních zařízení. Jiný postup může způsobit nefunkčnost těchto zařízení. Dojde-li k opakovanému neúspěchu při stahování SW a zařízení není funkční, je potřebné předat jej do značkového servisu.
Na použití služeb se vztahuje omezení licence, které upravuje datový formát a rozsah poskytovaného SW tak, že jej směřuje přímo pro držitele produktu do konkrétního zařízení. Veškerá práva si vyhrazuje GARMIN. Licenční ujednání platí osobně na uživatele, který se k těmto právům hlásí. Uživatel souhlasí s ujednáním bez vlastnoručního podpisu elektronickým potvrzením. Uživatel může vytvářet kopie (zálohy) SW pro svou vlastní potřebu.

Potřeby a instalace

PC s Windovs 2000 a vyšším OS.
Stažení instalačního souboru Garmin „ANT Agent“ (například na c:\garmin).
Změnu směrování podle uložení.
Dvojité poklepání na výkonný (exekutivní) soubor (.exe).
Dokončení instalace podle pokynů na zobrazení.

1. „ANT agent“ version 2.2.5

2. „WebUpdater“ version 2.4.2

WU je program pro domácí PC, sloužící k stahování volně šířených aplikací pro zařízení GARMIN. Stahuje se ze stejnojmenné webové stránky. Použitím WU se uživatel vyhne nutnosti používat internetový prohlížeč. WU je inteligentní rozhraní mezi konkrétním zařízením GARMIN a zdrojem dat. Organizuje obsluhu a nabízí možnosti postupu tak, aby splnil bezprostředně požadovanou službu. Jakmile je WU instalován je připraven k práci a sám si hlídá své vlastní vylepšování. Po připojení navigačního GPS zařízení k PC se WU rozběhne a zobrazí nabídku. Nabídku po odsouhlasení WU uskuteční. WU vždy nejprve provede své vlastní zlepšení a teprve poté příkazy ve vztahu k připojenému zařízení GARMIN.

Potřeby a instalace
PC s Windovs 2000 a vyšším OS.

Upozornění pro GPS cyklo-navi
EDGE 205 až 705 mohou používat datovou kartu „MicroSD“ do kapacity 2G.
V originálu bývá 1G.

Obě stránky „ANT agent“ a „WU“ lze vyhledat na GOOGLE zadáním názvu tak, jak je zde v nadpisech.
Naposledy upravil Akan dne 17. 7. 2009 16:55, celkově upraveno 1
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 17. 7. 2009 15:34

Garmin ANT Agent allows you to transfer fitness data from compatible Garmin ANT devices to and from your computer. Garmin ANT Agent detects any paired Garmin devices in range and automatically downloads fitness data to your computer and transfers the data to Garmin Connect.

Garminův ANT Agent umožní přenos údajů o průběhu tréningu z komapaktabilních zařízení GARMIN ANT do Vašeho PC. SW Garmin ANT Agent rozpozná kterékoli spárované zařízení od Garmina, které je v dosahu a samočinně stáhne výsledky tréningu do PC a odešle je do Garmin Connect.

Nebo také:
http://cyklodiskuse.cz
A tam na:
http://mytourbook.sourceforget.net
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 17. 7. 2009 16:03

WebUpdater je jediný?

Cituji z Vejrova zápisníku:

"Pro turistické přístroje dnes existují 4 programy:

WebUpdater, POI Loader, MapInstall a MapManager s tím, že poslední dva jmenované jsou podle mne program jeden".
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 17. 7. 2009 16:52

Upgrade of GARMIN EDGE 605 na system v2.8 vykazuje při ATLAS 8NT a ADRESY CR1 na systému a TOPO CZ2 na originální kartě 1G tutéž schopnost jakou deklaroval Radek Hulan.
Je to schopnost listovat v souboru ADRESY CZ 1. Toť zatím vše, další až si koupím novou kartu, kterou nyní v našem soměstí BR n L STB nikdo nemá skladem a bude v pondělí možná, když to "víde" jak pravila paní prodávající.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 7. 2009 19:07

Trpis samomluvou .. nebo co ty prispevky maji vlastne znamenat?
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 7. 2009 19:10

Akan píše: Z padesáti dvou odpovědí mi pomohl jen R.H. a to proto, že měl stejný problém a kápnul na to sám. Kde je profesionalita, když po 3 měsících od uvedení na trh není jasné a přesné vymezení problému a řešení. Nezlobte se na mne, je to stále stejná píseň - česká cochcárna, kterou jinde ve světě nevidět. Kdo je ten správný, když ne Ti zde?


prosim Te, uz se vzpamatuj. Garmin ti nemohl nijak poradit, nebot oficialne (a to je to, co zajima garmina) na edgi ta tva mapa podporoavana neni - takze to neni problem ale vlastnost. to ze funguje nejaky "vedlejsi" postup je vec vedlejsi, je to neoficialni a v pripade ze prestane fungovat, neni nijak vymahatelny.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 18. 7. 2009 09:08

Adresy CZ se po UP FW na v2.8, který jsem provedl po řádném přihlášení na WebUpdater a po splnění všech požadovaných formalit začaly jevit jako každá jiná mapa. Mohu na ně přepnout stejně jako na TOPO a ATLAS. To jsem předtím nemohl. Zadám-li v nich (v ADRESY) svou adresu a zapnu hledání, najdou mne. Zadám-li navigovat, navigují na mne. Zamknout na silnici a mimo silnici pracuje. Až přestane pršet zkusím to projet.

Jediné co je po UP nutno udělat, je počkat až se přístroj sám po odpojení od počítače přepíše, pak vypnout, zapnout, položit na 10 až 15 minut na okno, aby se řádně nečetlo souhvězdí (almanach). NEZAPÍNAT NIC, DOKUD SESYSTÉM SÁM NEPŘEPNE NA MAPU. Možná se to má resetovat to jsem nevěděl a nevím a proto neuvádím.

Není v tom nic co by GARMIN zakazoval, nezměnil jsem nic na stavu v jakém jsem EDGE 605 koupil.

Polož vedle toho jiný soudný údaj a já přestanu trpět samomluvou.

Jirka alias Akan
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 18. 7. 2009 14:38

Jak jsem legálně získal SW v2.80 na EDGE 605 s původně koupeným SW v2.10:

Na adrese http://www.garmin.com/edge jsem zvolil podporu (Support), na podpodpoře jsem zvolil přístrojový SW (Unit SW), dále jsem zvolil program pro stahování (WebUpdater), natáhnul jej na PC s připojeným EDGE 605, odsouhlasil jsem všechny požadavky a závazky, zvolil nabízený SW v2.80, dokončil stahování, odpojil EDGE 605 od PC, vyčkal až se přístroj přepíše a stabilizuje a začal jsem pracovat. To byla chyba. Po vypnutí přístroje a zapnutí druhý den jsem přístroj ponechal načítat almanach (trvalo to déle než obvykle, protože nový SW musí začít od "adama"). Po nastavení mapy, které proběhlo samočinně jsem začal pracovat a zjistil jsem, že mohu přepínat mapy TOPO, ATLAS a ADRESY, které již v EDGE 605 byly od zavedení přes MapSource. To při SW v2.10 nešlo! Dále že mi chodí hledání a navigace podle kterékoli z těchto map a že se přitom vždy zobrazuje, zda to bude podle čísel popisných nebo orientačních. Přitom jsem nic neměnil na původním zakoupeném stavu přístroje. Mám tedy ATLAS a ADRESY na systému a TOPO na mikroartě SD 1G tak jak ji dodal servis prodejce. Jsem spokojen s výrobkem, jsem spokojen s možností legálního UP na nový SW. Jsem hluboce nespokojen s radami, kterých se mi zde dostalo a musím konstatovat, že to byly "kydy". Starý Had
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 18. 7. 2009 22:41

Na stránkách Garmin tohoto fóra uvádím plný popis tak, jak jej doporučuje ve svých návodech a webových stránkách US Garmin.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 21. 7. 2009 21:37

Kvalita internetového obchodu - zpět k tématu.
Dobrý obchod se pozná snad i podle vkusných stránek.
Zde je příklad vkusný k nevkusnému z Poličky: http://www.gpscentrum.cz
Mimořádné vydání bulletinu GPS and Navigace z 21.7.2009.
Starý Had
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod palaj 8. 12. 2009 19:02

Je tu na tomto fóru někdo kdo nakupoval u aaanavigace.cz???
Pokud ano,podělte se prosím o zkušenosti. Jde mi o to,abych nekoupil Garmina(1350lifetime) z šedého dovozu nebo nějaký šmejd...

Popř.poraďte kde dobře koupit,díky!
palaj
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 12. 2009 21:27

uplne nejlepsi je nakup primo u garminů :) např. v gpscentru v praze pod nuselákem.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod audis 8. 12. 2009 21:33

palaj
jestli to jsou ti brno a olomouc, ja tam kupoval pocket pc. nevim zda to byla sedivka. jednani ok. reklamace ok. ted cekamm na druhou.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palaj 8. 12. 2009 21:34

piErcE: jsem od Brna,tak právě hledám něco v Brně a v těch aaanavigacích mají i pobočku v Brně a dobrou cenu, ale možná bych to raději vzal od Garminů.
palaj
Junior

Odeslat příspěvekod palaj 8. 12. 2009 21:37

audis: z šedivky mám totiž celkem obavy,nerad bych pak narazil při aktuailizaci na problém...

Jednou jsem koupil mobil u mobilky.cz a je v ř..i ....no,chybama se člověk učí
palaj
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků