Černé ovce a update map v záruce

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kurt 9. 6. 2009 18:00

Viděli jste dnešní vydání Černých ovcí? Z toho, co tam říkali (a měli to podepřené i názorem jednoho právníka) by měla být aktualizace map u zařízení v záruce zdarma. Co vy na to?

Pořad: http://www.ceskatelevize.cz/program/cer ... 35-24.html

(od času - stopáže - cca 6:30)
Kurt
Junior

Odeslat příspěvekod Fox50 9. 6. 2009 19:06

Můj osobní názor je že nemá šanci na reklamaci.
To je stejné jako kdyby chtěl reklamovat staré papírové mapy.
Taky vám je nikdo nevyreklamuje.

A pro značku MIO to není moc dobrá vizitka.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 9. 6. 2009 20:08

Navigace MIO v ČO fungovala správně, ikona auta byla na silnici, a tedy držel trek. Že tam nebyla křižovatka je nedoplněná mapa. To známe všichni, kdo jezdíme trochu déle. Myslím, že chyba je v přehnaných reklamních sloganech našich dealerů GPS, kteří svými "náborovými" hesly ohlupují veřejnost. Také je chyba v našich konzumních zvycích, kdy máme za to, že GPS navi je jako automat na kávu, kde je za 10,-Kč koflík a není-li, je to na reklamaci. O tom bylo již mapovídáno až hanba, a tak si to ten tak trochu naivní kolega musí protrpět do konce pravého poznání, jako ten Budha pod stromem. Kdybych byl agentem TT napsal bych: "Zahoď MIO vem si GO přidej ATLAS jako LOU (FANÁNEK)". Protože nejsem agentem a Fanánek by mne moh' žalovat za nedovolené použití jména k nízkým účelům obohacování, tak tak nečiním a končím. Jirka alias Akan
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod p.jirasek 9. 6. 2009 20:17

Můj osobní názor. Pro MIO velmi špatná reklama. Navíc, pokud výrobce neumožňuje u daného modelu updatovat mapu (ať zdarma či placeně, to je jedno) je to ztráta funkčnosti. Neznám detaily toho konkrétního modelu, překvapuje mne však, že update map nelze provést.
Je otázkou co je pravda, obecně novináři často píší/natáčí i o problematice, které moc nerozumí. Prodejce na mne také neudělal zrovna dojem plně znalého problematiky.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 9. 6. 2009 21:57

Ta reportáž je naprosto chaotická a někteří neví pořádně o co jde. Bohužel pro zákazníka - navigace je funkční. To že jsou tam staré mapy stále neznamená, že nefunguje. Průser je, že nejdou aktualizovat. Je jedno zda zdarma, nebo za peníz.
Budiž to ponaučení pro všechny, kdo si vybírá navigaci. Navigace není jen hezká mapa, malá cena a pěkná krabice. Ale také to ostatní, které na první pohled není vidět a o co se člověk začne zajímat později. To je podpora, aktualizace map a SW :!: .
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 10. 6. 2009 08:11

ahaahaa to sem se zase jednou zasmal :D ale jinak smula pro toho pana tedy, nema nejmensi sanci :hm
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 10. 6. 2009 11:22

reportáž bohužel nebyla odborně vedená a polovina věcí byla zavádějící. prostě diletantská. je to stejné, jako s papírovou mapou. zákazník nemá šanci. Leda že by v době prodeje měl v přístroji mapy 5 let staré, pak možná.

bohužel pro zákazníka, je to divočina dneska od výrobců a prodejců!! a nejen s gps. LCD, fotáky, skoro všechno. Snad jen u krumpáče a vidlí vím, co kupuju. (a ani většina prodejců pořádně neví, jak jejich přístroje fungují....já se ani nedivím při tom kvantu infommací). bohužel, zákazník si musí sám! zjistit předem, aby 100% věděl, co kupuje. bohužel pak zákazník před koupí naráží na to, že ani výrobce nezveřejnuje plně technické parametry a použité technologie výrobku.

(příklad: zkuste si u LCD monitoru k pc dohledat typ zobrazovače (TN, pva, mva, ips, apod. ) mimo weby s testy. a přitom užitné vlastnosti jsou dost odlišné mezi těmi technologiemi. )

PS: ted vybírám nový zobrazovač pro počítač, divočina jak svina! náhodou jsem narazil na ten, co si koupím a co splnuje přiměřeně vše, co potřebuju a nestojí svět. parametrické vyhledávače ho nenašly. náhodou (!) jsem na něj narazil.. :-/
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 11. 6. 2009 09:26

..taky jsem hledal nový LCD pro PC .....3 dny,pak jsem to vzdal a opravil původní.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dvzd 12. 6. 2009 08:52

audis: A který LCD sis nakonec vybral?
dvzd
Junior

Odeslat příspěvekod audis 12. 6. 2009 09:14

dell nemám rád, ale dell ultrasharp 2209wa. e-ips panel za 7000kč, 22". pva/mva/ips panely obvykle začínají na 12 až 15000kč.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natalek 12. 6. 2009 18:48

audis píše:....

bohužel pro zákazníka, je to divočina dneska od výrobců a prodejců!! a nejen s gps. LCD, fotáky, skoro všechno. Snad jen u krumpáče a vidlí vím, co kupuju. (a ani většina prodejců pořádně neví, jak jejich přístroje fungují....já se ani nedivím při tom kvantu infommací). bohužel, zákazník si musí sám! zjistit předem, aby 100% věděl, co kupuje. bohužel pak zákazník před koupí naráží na to, že ani výrobce nezveřejnuje plně technické parametry a použité technologie výrobku. ..... :-/


ano, to je přesné!

já si nasbírám informace ze všech dostupných zdrojů - pak si jdu věc koupit. Prodejce nic moc neví, debatuju s ním...já vykládám, on přikyvuje: ..přesně tak, přesně tak. A žena se mi směje: Vypadá to, že prodáváš ty a ne on :-D
Omluvte OT :-[
Garmin nüvi 670 FM, Atlas CZ 8NT, Topo CZ 3, Adresy CR v1, CNENT2010.10 Central & East
natalek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 12. 6. 2009 19:09

:-) krásně řečeno
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 13. 6. 2009 05:36

Není se co divit. V takových obchodech a většinou za ty peníze co dostávají, prodává kdekdo. Hlavně že se umí dobře a optimisticky šklebit na zákazníka. 8-) Odborná úroveň, až na pár výjimek, je nulová, nebo se smrskne na přečtení letáku, který je u přístroje vystaven. Ještě že máme internet a diskuzní fóra. Zde se člověk, po vyfiltrování, dozví mnoho užitečných informací. Smolíka má ten, kdo skočí po nejbarevnější krabici kterou vidí na pultě a v podstatě pořádně neví, co koupil. 8-D :mrgreen:
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 13. 6. 2009 06:10

Na druhou stranu, ono pohltit téměř nekonečné množství informací o dnes nabízených produktech je snad nemožné..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ČERT_z_Bx 14. 7. 2009 22:42

Úplně od věci,ale k věci :-D

Nedávno jsem se stal svědkem perfektně trapné záležitosti, zvané nábor prodavačů do Elektro Worldu.
Kamarád, bez práce, se školou v oboru, a machr na počítače a další, všechno v čem je nějaký soft či polovodičová součástka mě požádal, zda ho nedovezu do Liberce na pracovní pohovor do jedné firmy, prodejce elektroniky.(hlavní zboží tvoří počítače, LCD monitory, navigace, pda, mobily a další spousta elektronických hračiček dnešní doby). Po dobu, co byl u ,,výslechu,, jsem čekal na chodbě a naslouchal dvěma mladíkům, z hovoru co jsem vyslechl, jsem pochopil že, jeden je nedoučený řezník, druhý, vyhozený zednický učeň za absence a nezájem. O práci se zajímají jen tak, aby doma neřvali, ještě z toho měli oba psinu.
Když nám Aleška vyexpedovali z výslechovky, oznámil mi, že odpoledne, v 15hod. se má dostavit na výsledek pohovoru. Jaký byl ale náš šok, když při sdělení výsledků pohovoru Aleškovi sdělili, že by nedokázali zaplatit jeho kvalifikaci a práci dostal vyhozený nedouk zedník a řezník. Už teď mi stojí vlasy hrůzou, při pomyšlení, že by mi měli ti dva, něco prodávat, vysvětlovat obsluhu, či dokonce aktualizaci softu či něco podobného,. A v takové době žijeme :-(
ČERT_z_Bx
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků