levný GPS satelitní messenger

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Clayton 25. 11. 2008 06:55

Dnes jsem si za $200 koupil v USA tuhle hračku: http://www.findmespot.com, možná by se to někomu hodilo i u nás jako levná náhrada satelitního telefonu.
Využívá to vestavěnou GPS a satelitní telefonní síť GlobalStar. Umí to přes satelit poslat zprávu o poloze na definované e-maily nebo SMS. Umí to poslat dvě předdefinované zprávy - (typicky vše OK, žádost o pomoc) a také kontaktovat centrum operátora s žádostí o kontaktování policie/záchranářů. Zkoušel jsem to (tedy kromě té policie) a funguje to, tady v USA to při offroadu v poušti může být občas k nezaplacení ;-)
Přístroj i s aktivací mě stál $200, základní služba na rok zdarma, další rok $100. Platil jsem $50 za neomezený tracking (stisknete tlačítko, přístroj vyšle signál a poloha se zaznamená do mapy) - možná by to šlo využít i pro sledování pohybu vozidel.
Nevýhody: Zatím se mi to jeví jako dost pomalé, nalezení vlastní polohy po zapnutí a odeslání zprávy trvá několik minut. Nelze nastavit zasílání zpráv na mobily v ČR (Vodafon a možná i jiní nepodporují formát poslání SMS do telefonu na adresu typu 123456789@vodafonemail.cz ale jenom username@vodafonemail.cz, což nejde na webu přístroje zadat).
Clayton
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 25. 11. 2008 14:15

Nevím, jestli ti to pomůže, ale na veřejných e-mailových serverech většinou lze založit uživatelské jméno ve tvaru čísla. Také lze poslat kopii (ne oznámení) na vodafonemail.cz. Ověřil jsem to na Seznamu.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clayton 25. 11. 2008 20:11

Díky, to je dobrý nápad, to by mohlo fungovat.
Clayton
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků