Navigace budoucnosti

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vozbrouk 15. 11. 2008 00:08

Tak mám nějaký důmavý den a přemýšlím co se v navigacích může ještě zlepšit a jaké budou v budoucnosti, co vše budou umět, co myslíte?
Určitě, což už ted umí, budete s nima komunikovat slovně, řeknete potřebuji jet tam a tam, naplánuj to.
Dál nebude takto malý displej, ale bude vysílat paprsek, který se bude zobrazovat na předním skle auta.
Pozadí bude přímo co vidíte předsebou a ne tohle prostředí co je doteď, což znamená, že navigace bude mít kameru, která bude snímat cestu před autem, kde si přidá ty své šipky a atd.

Třeba budou do budoucnosti zmáknuté mapy tak, že to bude ukazovat i značky a omezení a přímo bude říkat, tady je rychlost 50km/h , tady je zákaz, atd.

Víc mě nenapadá, to by mohlo i stačit, spíš bych se nechtěl dožít toho, kdy to bude řízené přes pc spolu s autem a když bude značka 50, tak auto samo zpomalí, to bude prdlajs jízda :-))))

Tak co, jakou fantazií máte vy? Jsem zvědav, zda mě troufnete :-)))))
vozbrouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TFSi 15. 11. 2008 12:10

Já bych řekl, že displeje se přesunou do jiných zařízení (kartáček na zuby, toaletní papír,...) a navigace bude spíš trasu promítat přímo na čelní sklo (něco jako v armádních letadlech). Koncept toho už tu prý někdybyl, tak proč ne.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 15. 11. 2008 16:05

Promítání navigace na sklo není nic nového ani převratného. Např. BMW a jewho Head-up display je již několik let běžně nabízen.
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ben. 19. 11. 2008 22:19

Myslím, že vrchol navigací bude to, že auto bude řídit úplně samo.
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 20. 11. 2008 11:05

Nestraš!!
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 20. 11. 2008 18:44

P800 píše:Promítání navigace na sklo není nic nového ani převratného. Např. BMW a jewho Head-up display je již několik let běžně nabízen.


Eh ... tak vidíš. Bohužel moje Felicie onen Head-up nemá a BMW nemám, takže sem tam něco nevím. Tak jsem zase o něco chytřejší :-)
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 20. 11. 2008 21:49

vozbrouk píše:Tak mám nějaký důmavý den a přemýšlím co se v navigacích může ještě zlepšit a jaké budou v budoucnosti, co vše budou umět, co myslíte?
Určitě, což už ted umí, budete s nima komunikovat slovně, řeknete potřebuji jet tam a tam, naplánuj to.
Dál nebude takto malý displej, ale bude vysílat paprsek, který se bude zobrazovat na předním skle auta (Head-up display - dnes např. BMW)
Pozadí bude přímo co vidíte předsebou a ne tohle prostředí co je doteď, což znamená, že navigace bude mít kameru, která bude snímat cestu před autem, kde si přidá ty své šipky a atd. (umí i dnešní navigace)

Třeba budou do budoucnosti zmáknuté mapy tak, že to bude ukazovat i značky a omezení a přímo bude říkat, tady je rychlost 50km/h , tady je zákaz, atd. (sledovat rychlostní omezení umí i dnešní navigace)

Víc mě nenapadá, to by mohlo i stačit, spíš bych se nechtěl dožít toho, kdy to bude řízené přes pc spolu s autem a když bude značka 50, tak auto samo zpomalí, to bude prdlajs jízda :-)))) (tak to by určitě nikdo nechtěl, nehledě na nebezpečnost této funkce)

Tak co, jakou fantazií máte vy? Jsem zvědav, zda mě troufnete :-)))))
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 11. 2008 22:20

Zatím je tendence výrobců nacpat do navigací co nejvíce POI - za to si nechají od účastníků v seznamech samozřejmě zaplatit.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 11. 1. 2009 20:39

V prvém kroku by mi stačilo používání dvou plánovačů tras, jednoho s podrobnou turistickou mapou a přenosem do TT GO (takový tu již je a používám jej) a k němu dokončený TT RP pro ostatní Evropu s tím, že realizace by se opírala o TT HDTr v obou regionech. Na místo zobrazování bloků domů (což nepovažuji za samoúčelné) bych uvítal v nové mapě indikaci reliéfu terénu a to realistickou (která tu už také je, pro mne ale nedostupná) nebo symboly položenými na trase. Ta uvažovaná symbolika by mohla mít jen tři stupně pro stoupání a tři pro klesání. Prostě tak, abych "viděl" nejen zatáčky které mne čekají, ale i ostrá stoupání a klesání (to zejména v zimě). Tohle vše se totiž dá poměrně snadno "nacpat" i do mého TT GO 910 na který nedám dopustit, protože jsem jezdil ještě (pro mne nedávno, neboť co je to 40 let u chlapa) na JaWa 250 s PAV a tátovou mapou z "Budweis do HighTatras" a tak si umím pokroku nejen vážit, ale i jej realisticky plánovat (nic proti verneovské odvaze původce tématu). Jirka alias Akan. P.S. jsem profesí avionik a ILS/HUD (úplné indikace na čelním skle) jsem obsluhoval na letadlech již v roce 1978/1989 (projekční zaměřovače pro střelbu jsme měli tak dávno, že si raděj nevzpomenu na datum).
Akan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků