ukradni si svuj drzak

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 16. 9. 2008 09:41

rad bych rozpoustal diskusi na tema "kradeze drzaku navigaci a pda". konecne jsem sehnal a koupil svuj drzak na pda do auta. a protoze jsem ho shanel horko tezko a stal velky peniz, nerad bych o nej prisel.

problem rozdelim na 4 kategorie, kdyby se nahodou pristup zlodeju lisil.
1)drzaky na pda
2) drzaky na navigace
A) originalni
B) univerzalni

ja jsem koupil original na pda.

proc se kur*va kradou drzaky z aut, kdyz stejne kazdy pda/navi je jiny a skoro kazdy ma diky sve konstrukci jiny orig. drzak. na drzaku neni napsano, ke kteremu pristroji se hodi. kde ho ten zlodej proda a bude z nej mit prachy, kdyz (napr muj na eten M700) nedokaze urcit, ke kteremu pristroji se hodi? a bez teto informace je drzak neprodejny.

tohle mi nejde do hlavy a nejradsi bych drzak nechaval na skle. zkusenosti jsou vsak jine. proc sakra? ? ?
ja to proste nechapu...

univerzalni drzaky za tri stovky se snad nekradou, nebo ano?

lisi se situace pro pda a navigace?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 16. 9. 2008 10:16

Mno .. mam drzak na garmina v aute uz rok a pul ... a musim zaklepat, zatim se nikomu nezalibil (mam to tam i vcetne kabelu do zapalaovace / rds-tmc) ... tak doufam ze to zustane :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 16. 9. 2008 11:20

Tohle téma tu tuším kdysi bylo. Musím říct, že na zloděje kašlu, prostě se už nenervuji. Abych každý den sundával přícucku a otíral ze skla kolečko (takovou radu tu také najdete), to by mně asi vykvetly vředy. Zloději mi za posledních 14 let ukradli 2 celá auta, dvakrát rádio a párkrát jen do auta vlezli, aby ho prošacovali.
Takže záleží na tom, jestli se Vám ten držák za ty nervy stojí, ten zloděj nebo smažka tam vleze potmě, ve spěchu, a bere všechno, za co dostane aspoň páďo.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 9. 2008 11:48

Zloděj podle mě nejde po držáku. Ale když ho vidí, myslí si, že v autě najde i samotné zařízení. Když nenajde, vezme aspoň držák.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 16. 9. 2008 14:02

Tak tak a proto ho pokud možno alespoň sundám a vhodím do šuplíku. Navigace i s pouzdrem dobře padne do kapsy, tak ji beru vždy sebou. Zabere to půl minuty a neláká zloděje. Nechávat v autě držák je skoro to samé jak pohodit např. foťák na sedadlo.

Tyto lapky moc nepřemýšlí a je to stejné jak když zahrkáte šterchátkem miminu před očima ! Oči se jim rozzáří, že mohou na něco lákavého si sáhnout (v případě lapku něco ukrást ! ).
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 22. 11. 2008 11:34

Někde jsem čet radu - nechat otevřenou příruční schránku aby bylo vidět, že tam navigace není. Nezkoušel někdo nechat na viditelném místě velký nápis "Nejsem hloupý, navigaci v autě nenechávám!" 8-P
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 11. 2008 13:09

Jiří Kuruc píše:Někde jsem čet radu - nechat otevřenou příruční schránku aby bylo vidět, že tam navigace není. Nezkoušel někdo nechat na viditelném místě velký nápis "Nejsem hloupý, navigaci v autě nenechávám!" 8-P


A pak ti rozbije okýnko jen proto, aby ti tam nechal "vtipný" vzkaz "jen pro jistotu" :-/
Problém podle mě je v chápání "drobných krádeží" - už ono slovo drobný je samo o sobě bagatelizující, dokud za krádež (bez ohledu na výši způsobené škody) nebude hrozit trest (a nějakou směšnou pokutu nebo podmínku za trest nepovažuji) tak se jich nezbavíme. I kdyby to mělo být jen blbé domácí vězení o kterém se uvažuje (ale aspoň na 5 let), tak by to za to stálo. Minimálně nebude mít čas na to chodit po nocích a vykrádat auta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox50 22. 11. 2008 14:47

Zde rada přímo od TomTomu :-D
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod greggie 22. 11. 2008 20:14

odkedy mi v Prahe otvorili okno (bez poskodenia) a v Bruseli rozbili okno (sranda riesit v Nedelu servis v krajine, kde aj kostoly su v Nedelu zatvorene) vzdy otvaram vsetky vacsie priehradky a za oknom nechavam toto

http://rapidshare.com/files/166361421/n ... g.doc.html

Inak samozrejme nikdy nic neukradli - len vyhadzali skrinku pred spolujazdcom aj ked v kufri bolo par veci co by ich mohli zaujimat. Preto si myslim ze aj zlodej nie je debil a ked fakt vidi, ze clovek nie je blbec a nenecha tam nic hodnotne, naco by do toho auta liezol. Myslim, ze aj on len riesi zakladnu ekonomicku rovnicu "mozny zisk/mozne riziko" :)

proti fetakom ale asi pomoze len roxor :twisted:
greggie
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků