Systému RDS-TMC hlášení v ČR oficiálně ? !

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 25. 8. 2008 22:20

Zbynek1 píše:piErcE ... PS: nevím proč ale podle ukázek v TV NOVA se změní dost. Otázka zní dál jestli mělo "spadnout" co, zřejmě nemělo co když nám zdělili že si máme počkat na tento web na září :-) ( pokud se nepletu). Koukneme se zítra ze záznamu znovu, no néééééé ? .


prozradite mi, jak jste z te kratke reportaze poznal, co a jak se zmeni?
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 8. 2008 22:49

Mrkněte sem: http://www.dopravniinfo.cz/. Tohle jsou podle mě informace ze stejného zdroje, který bude používat inovované RDS-TMC.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 26. 8. 2008 05:27

Pozor změna - naostro od 1.1.2009 .. nám řekli na závěr.

Stále si myslíte že nebude žádný pokrok a změna v přesnosti informací ? http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=25.08 ... 38v=143524
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 26. 8. 2008 05:49

No, informace to budou. To je bez debaty. Otázka je jaké, jak kvalitní a jak aktuální. Ano, je to zkušební provoz, ale už teď vidím, že jim tam spousta uzavírek a omezení chybí.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 8. 2008 08:56

Každá změna v tomto směru musí být jen k lepšímu, protože RDS-TMC v ČR bylo hrozné. Akorát je blbost oznamovat spuštění tohoto systému stylem, že před tím RDS-TMC neexistovalo. To je nesmysl.

Nejsem si také úplně jistý, zda je dobré úplně odmítat informace od řidičů a spoléhat se jen na oficiální zdroje a elektronické systémy. Praha už asi je prošpikovaná kamerami, ale kdo teď v jiných městech zjistí a oznámí, že je někde ucpaná silnice? Policie ke každé zácpě nejezdí.

Připomínku mám také k samotné webové aplikaci na www.dopravniinfo.cz. Proč jen její vývoj nezadali někomu, kdo se živí programováním webů pro lidi. Srovnejte pohodlí a rychlost práce třeba s Mapy.cz, Amapy.cz, Google Mapy. Dopravní info zjevně připravili vědci a inženýři bez ohledu na uživatele.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 26. 8. 2008 09:59

Zdravím, souhlas!!!!!!!!!
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 26. 8. 2008 10:15

Já mám dojem, že TV NOVA ve svém včerejším příspěvku o www.dopravniinfo.cz prozradila něco, co mělo zatím ještě zůstat ne zrovna tajemstvím, ale přinejmenším skryto široké veřejnosti.
Stránky jsou ve zkušebním provozu, informace neúplné, uživatelská "přítulnost" nulová.
Soustředit informace o dopravě, uzavírkách, omezeních na jedno místo a umožnit jejich přehledné zobrazení je velmi dobrý počin. Otázkou zůstává, jaká bude skutečná realizace tohoto chvályhodného projektu.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 8. 2008 10:26

No ... pochybuji o tom,ze statni sprava na tom za ten tyden neco vylepsi ..
...nicmene, ja zatim nemel ani stesti se na tu stranku dostat :(
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 26. 8. 2008 10:35

Zdravím, možná je to tím, že dnes se tam připojuje strašné množství lidí. A servery nestíhají. Tak jak to bylo z Firefox 3, ten první den jsem neměl šanci to stáhnout. Ale nejsem žádný odborník na stránky atd. No a na závěr bych podotkl, že někdy se i Navigovat otvírá pomalu a to mám rychlost 4 mega. Možná to také způsobuje množství lidí, kteří jsou připojení. :hm
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 26. 8. 2008 10:48

Termín toho řekněme toho "vylepšeného systému" RDS - TMC je posunut přeci na 1.1.2009 http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=25.08 ... 38v=143524 tak si myslím že během té doby nebude problém podle zátěže nasadit více serverů a patřičnou konektivitu.

Větší starost mi dělá celorepublikové pokrytí signálem pro příjem .......
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 26. 8. 2008 10:52

Mě se líbí hláška jak budou informace ověřené - garantované státem :-)
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=25.08 ... 38v=143524
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 26. 8. 2008 11:09

Tím možná myslí to, že do systému budou zadávat info pouze státní instituce - Policie, MP, hasiči, cestáři, ...
Osobně si myslím, že by bylo vhodné využít i služeb Zelených andělů.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 26. 8. 2008 11:20

Zdravím, já například, když jedu a v gps mám uzavírku, kterou projedu bez problému tak zavolám do Zelené Vlny, aby ji zrušili, protože koberec je již položen a zdržení již není žádné. To je také důležité, vědět, že už je po..., aby lidé zbytečně neobjížděli úseky.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 8. 2008 11:22

Počkejte - takže termín z minulého týdne, kdy JSDI vyhlásilo začátek "RDS-TMC v ČR" na září, za pár dnů posunuli na začátek příštího roku? Tomu se mi nechce věřit.

EDIT: Už je mi to jasnější. Teď se jedná jen o provoz tohoto webu, což je něco jiného než spuštění RDS-TMC.

Bohužel nemám nic podrobnějšího. Ministerstvo dopravy neuvádí žádné informace, koordinátor JSDI, který má toto na starost, se mi neozval.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 26. 8. 2008 11:28

Romstar píše:Zdravím, já například, když jedu a v gps mám uzavírku, kterou projedu bez problému tak zavolám do Zelené Vlny, aby ji zrušili, protože koberec je již položen a zdržení již není žádné. To je také důležité, vědět, že už je po..., aby lidé zbytečně neobjížděli úseky.


Mam takovej pocit, že moc takovejch mezi nami neni. :( I ja jsem natolik linej že nikam nezavolam.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků