Systému RDS-TMC hlášení v ČR oficiálně ? !

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 9. 2008 20:54

Přečtěte si, jak RDS-TMC funguje. Přesná lokalizace není možná, systém ví jen to, že se nějaký problém nachází mezi dvěma uzly lokalizačních tabulek, a zná směr.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anawarr 5. 9. 2008 06:02

mně to je jasné :) jen kdyby si marku věděl o způsobu, jak dostat data rds-tmc do tomtoma 6 nainstalovaného v nokii E90. to by byla rada ;-)
anawarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 9. 9. 2008 19:13

Zdravím, dnes se mi povedla jedna finta, která by mohla někomu trochu pomoci. Mám auto, které má pokovená skla, tzn. například, že dlouho hledá signál gps a hůře chytá signál RDS- TMC. Dnes jsem nějakou dobu čekal v autě a napadlo mě, strčit anténu od RDS do CD mechaniky a světe div se, gps začala okamžitě a ve velkém natahovat data. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 9. 9. 2008 19:35

a jste si uplne jisty,ze to ma souvislost?
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 10. 9. 2008 07:08

Zdravím, na tuty! :-) A možná by to pomohlo i těm kteří mají problém s FM trans. kvůli tomu, že mají anténu vzadu a neustále chytají nějaké ruchy.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox50 10. 9. 2008 14:27

Jediné co by dávalo smysl je, že kabel autoantény je stíněný a uvnitř autorádia kus toho kabelu kouká mimo stínění, tím pádem by tam (uvnitř stíněné kovové krabičky autorádia) mohl být trochu signál.

A nebylo by lepší než strkat drát do mechaniky autorádia, udělat si odbočku z antény autorádia ?
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 10. 9. 2008 22:34

Romstar ... zajímavé výzkumy, ale odhaduji že to bude jak už psal Fox50. Každopádně to může být zajímavé jestli ti navi "bere signál lépe".

Fox50 .. jak jsi to myslel s tou odbočkou ? Co by tomu pak říkala impedance při takovém rozbočení ? Nápady každopádně zajímavé.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 11. 9. 2008 03:42

Zbynek1 píše:Romstar ... zajímavé výzkumy, ale odhaduji že to bude jak už psal Fox50. Každopádně to může být zajímavé jestli ti navi "bere signál lépe".

Fox50 .. jak jsi to myslel s tou odbočkou ? Co by tomu pak říkala impedance při takovém rozbočení ? Nápady každopádně zajímavé.



Mrkni sem
http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f ... a&start=45
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 11. 9. 2008 17:59

vilik /Fox50 ... parádní návod ! Na tento návod podle "jiráska" by měli zaostřit asi všichni co mají problémy s ulovením signálu díky pokoveným sklům atd. Tento prodlužovací - odbočovací kabel antény může prakticky použít každý, bez narušení funkčnosti stávající antény. :tleskani
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků