gps modul

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Matth 15. 5. 2008 23:23

zdravim.
Poohlizim se po nejakem GPS modulu, konkretne na SE P1i.
Zatim mam vyhlidnuty Evolve Bluetooth GPS touchTraxx - ultraslim, ale nejsem si jist cipsetem MediaTek MT3. jak je na tom oproti SiRF Star III? Mate nekdo s timto modulem zkusenosti ohledne vydrze, signalu, atd..?
Pokud mate nejaky tip na lepsi modul, tak prosim napiste.
Dale bych se chtel zeptat na software pro navigaci. Zatim uvazuji o tomtomu, protoze mam tomtom navigaci, ale nebranim se jinemu sw. U tomtomu je pry problem ze nedokaze udrzet mobil rozsviceny a odemknuty. (Mozna ze ted uz je to jinak.)
dekuji a tesim se na odpovedi
Matth
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 16. 5. 2008 07:22

Zdravím,
mám Evolve Solar GPS receiver (výhoda toho řešení je solární článek značně prodlužující výdrž baterie) - stejný čip Mediatek - myslím že by neměl být problém se signálem - obecně má tento čip možnost přijímat daleko více signálů než je satelitů na obloze :-) - a neměl jsem s ním problém ani v zastavěných oblastech apod. - doma pod střechou občas trochu déle vyhledává, ale na volném prostranství bez problémů. Co se týká výdrže - neposoudím - mám jiný typ (viz výše).

Pokud jde o SW pro SE P1i - tak tady držím palce, ale neočekávejte zázraky - mám M600i (rovněž UIQ3) a v podstatě už jsem vzdal možnost, že by mi tam něco fungovalo - obecně se nabízí SW pro Symbian bez dotekového displeje (Nokia). Na webu jsou nabídky na kde co, v diskuzích se člověk dočte, že třeba TomTom6 by tam mohl fungovat, ale že ne to co se koupí, ale je nutné si na podpoře TomTom vyžádat jakýsi patch na zprovoznění na UIQ apod. K tomu jsem nenašel odvahu - protože pokud by to člověk nerozchodil, tak si koupi SW za pár tisíc, který může vyhodit.... (pozor reklamaci prodejce NEMUSÍ uznat - SW je v pořádku, a že nefunguje s konkrétním zařízením není věcí prodejce...) Tuším, že jsem ještě někde zahlédl nějakou verzi Navigonu na UIQ ...
Nicméně, obávám se, že s tím navigačním SW to bude obtížné...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků