Lze pouzivat ruzne mapove podklady v jednom zarizeni ?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod standason 16. 4. 2008 15:15

Zdravim vsechny,

mam takovy obecny, pro znalce mozna hloupy dotaz ... koupil jsem auto se zabudovanou navigaci - Lancia Phedra - vyrobce navigace nejaky Magneti Marelli ... Auto bylo dovezeno z Italie a jedine, co v aute zbylo je prazdny obal od CD, ve kterem kdysi bylo navigacni CD od spolecnosti NavTech pro Italii. Takze ted ta otazka ... je mozne pouzit jiny mapovy podklad (napr Garmin ci TomTom) pro urcite navigacni zarizeni (obecne), ktere bylo dodano napr prave s NavTechem ... ? ... nebo kazde zarizeni umi spolupracovat pouze s jednim mapovym systemem tzn. pokud si koupim Garmin GPS, zadny jiny soft (mapovy podklad) nez od Garminu tam nedostanu - resp mozna dostanu, ale nebude to fungovat ... ? :o)

Diky za objasneni
Standa
standason
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 4. 2008 15:48

Není to možné, v žádném případě. Musíte sehnat mapy pro navigaci Magneti Marelli. V případě vestavěného přístroje bych se ani příliš nedivil, kdyby to muselo být DVD, které vydala přímo Lancia.

Vzhledem k tomu, že nové mapy nemusí existovat, a případně budou hodně drahé, možná by se vyplatilo spíš pořízení přenosného navigačního přístroje.

EDIT: Anebo sem ještě zkuste napsat všechno, co najdete na krabičce od DVD. Třeba z toho něco poznáme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vozbrouk 28. 5. 2008 17:08

Ano je to možné !
Mám navigaci Garmin muvi 760 a umožnuje to.
Mám nahrané 5 map a mohu je mít najednou všechny puštěné.

V návodu výrobce píšou toto:

Jednou z předností navigačních přístrojů Garmin je možnost práce s více mapovými podklady součastně.
Navigace Vás tedy nemusí vést jen pomocí navigačních map pro automobilové použití, ale i pomocí turistických, leteckých, námořních či uživatelsky vnořených map.
vozbrouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fox50 29. 5. 2008 11:46

Upřesnění:)

V navigaci můžeš mít nahraných více map dokonce od několika výrobců, ale vždy se jedná o mapy určené pro ono konkrétní zařízení nebo výrobce.

Tedy:
Mapy pro TomTom lze použít ve všech zařízeních TomTom a zároveň třeba i v PDA se softwarem od TomTomu. Ale nelze do TomTomu dát mapy od Garmina. V TomTomu mohu mít více nahraných map, a mohu mezi nimi přepínat ale všechny jsou určeny pro TomTom.

Proto ve vašem případě, musíte mít mapy určené pro vaši navigaci, a od vašeno výrobce. A aby to bylo využitelné musíte mít mapy ČR. Což ani nemusí existovat, a když ano otázka jak aktuální.

To vozbrouk:
Jenom ze zvědavosti, jak vypadá když máte puštěné 2 mapy zároveň? Já mám v navigaci tři mapy ale jenom jedna je aktivní. TomTom GO920.

Na stránkách Magneti Marelli je odkaz na tuto firmu v čechách:
AUTOMOTIVE LIGHTING
Pávov 113
58601 Jihlava
Czech Republic
Tel +420 - 567/562601
Fax +420 - 567/562602
Zkuste tam zavolat zda náhodou něco neví, ale asi ne, podle názvu budou prodávat světla :D .

Našel jsem i někoho kdo nabízí mapy pro tuto značku:
http://www.mbazar.cz/inzerat.php?id=20675
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků