mapy pro navigon 7110

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod draha.k 13. 4. 2008 21:20

Dobrý den. Prosím o radu, kde sehnat dvd s mapovými podklady Q2 pro navigon 7110? Nemůžeme to nikde sehnat :-( . A nebo jak to vlastně je? Můžu do navigace navigon nahrát aktuální mapy různých výrobců, aby to fungovalo a přitom jsem ji nijak nepoškodila?? :roll:
Díky moc :-)
draha.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 4. 2008 22:26

Do navigačního přístroje X můžete nahrát pouze mapy určené přímo pro navigační přístroj X. Za X dosaďte libovolného výrobce, včetně Navigonu. Nelze používat jiné mapy, než prodává Navigon.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod draha.k 14. 4. 2008 08:40

díky za odpověď :-) . Jsme v úplném začátku a tak se totálně neorientujem :kuk: . Můžete mi,prosím, ještě napsat kde tyto mapy koupit? Díky ;-)
draha.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 4. 2008 09:05

Nové mapy by měly být k dispozici tam, kde se prodávají samotné přístroje. Ale žádná verze Q2 ještě pokud vím nevyšla, poslední mapy jsou ze září 2007.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod draha.k 21. 4. 2008 21:44

tak máme asi problém. zkopíruji Vám sem meil, kterým jsem se domlouvala s prodejcem
Bohužel, nemáme vůbec pokryté chorvatsko, slovinsko, rakousko......čr nic moc :hm
Známí se nám na to koukal a soudí, že to prostě zaktualizovaný nemáme. Můžete si prosím přečíst následujíci meilik a poradit, jak postupovat? Díky moc. Draha :-)


Ještě jednou dobrý den,

Mapy by (dle sdělení níže) tím pádem by měly být v pořádku.
Pokud se týká 4GB SD karty, jsme ochotni k Vaší spokojenosti Vám zaslat prázdnou ve vlastní režii.

Pro vrácení zboží je třeba jej zaslat na naši adresu v originálním obalu a po převzetí Vám bude neprodleně převeden finanční obnos na Vámi sdělený účet.

Prosím o sdělení Vašeho rozhodnutí.

Tímto se také omlouváme za nejednoznačný popis uveřejněný na webu.

S pozdravem

Řihák


----- Original Message -----
From: František Řihák
To: Draha Kasalová
Sent: Monday, April 14, 2008 11:33 AM
Subject: Re: Re:


Dobrý den, ještě zasílám vyjádření produktového managera ohledně DVD s mapovými podklady:


Asi takto.

Nyní byl doběh balení kde bylo aktualizační DVD pro mapy, to již od února není dodáváno, protože plná verze a ta nejaktuelnější je dodávána na 2GB SD kartě.

Defakto SD karta byla a je stále, to DVD bylo jen pro aktualizaci, nyní již není, kdyby tam DVD bylo tak by si klient aktualizoval na starší vydání map.
Řihák
----- Original Message -----
From: Draha Kasalová
To: František Řihák
Sent: Monday, April 14, 2008 10:26 AM
Subject: Re: Re:

Dobrý den.
Tak s tím nesouhlasím. V popisu bylo napsáno, že navigace je dodávána s sd kartou 4 GB a s dvd s mapovými podklady Q2. Jelikož jsme četli spoustu diskusí, tak jsme si konkrétně dávali přesně na toto bacha.
Přes net nakupuji často, ale tohle se mi ještě nikdy nestalo. Můžete mi prosím napsat, jak máme v případě vrácení zboží postupovat? Děkuji s pozdravem Draha Kasalová


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: František Řihák <frihak@vtkt.cz>
> Předmět: Re: Re:
> Datum: 14.4.2008 10:07:14
> ----------------------------------------
> Dobrý den,
> předkládám vyjádření produktového manažera pro uvedené zboží:
> V popise bylo napsáno že přístroj umí číst SD karty do velikosti 4GB, což jsem
> osobně smazal, protože při rozmanitosti dostupných karet v ČR to již neplatí,
> protože čte jen některé.
>
> O tom že by byla dodána 4GB karta nikde psáno nebylo.
>
> Nevím co má klient na mysli pod pojmem Q2.
>
>
> Upřesněte prosím pojem "Q2"
>
> V každém případě, pokud nebudete spokojena s objednaným zbožím, máte právo jej v
> originálním balení vrátit v zákonem stanovené lhůtě.
>
> S pozdravem
>
> Řihák
> ----- Original Message -----
> From: Draha Kasalová
> To: Výpočetní a kancelářská technika
> Sent: Friday, April 11, 2008 10:45 PM
> Subject: Re:
>
>
> Dobrý den pane Řihák.
> Jak je možné, že jsme z vašich stránek objednávali navigon 7110 s mapovými
> podklady Q2 a sd kartou o velikosti 4G???
> Momentálně zjišťujeme, že Q2 není a sd karta má velikost 2G a navíc na
> stránkách máte změněné popisy k prodávanému navigonu? Bohužel, nevšimla jsem si
> změny již při Vámi potvrzené objednávce, protože jsem vše pečlivě pročetla
> předem. Čekám na Vámi nabídnuté řešení!!!
> S pozdravem Drahomíra Kasalová
>
>
draha.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 20:52

Něco mi to připomíná: http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=113807

Oficiální prodejci prodávají aktuální mapy pro Navigon už od září-října 2007. Doporučil bych tento postup: zkuste zavolat do firmy Agora Plus (http://www.agora.cz), která u nás Navigony distribuuje. Podle sériového čísla přístroje zjistí, jestli se do Čr dostal oficiálními kanály, a možná vám potom také pomůžou s aktualizací.

Jestli jde o šedý dovoz, tak se asi budete muset domluvit s prodejcem. Tady bych doporučoval využít čtrnáctidenní lhůtu na vrácení. A Navigon pak koupit v lepším obchodě, s aktuálními mapami.

(Jesli máte aktuální mapy poznáte třeba podle Zlína. Jestli je v něm jen třída Tomáše Bati, ze které jen tu a tam něco odbočuje, je to špatně. Aktuální mapy mají Zlín a další moravské obce už kompletní.)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod draha.k 23. 4. 2008 21:11

o jééééééé :shock: :shock:
Díky moc-hned ráno tam zavoláme :-) :-) :-)
draha.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 21:15

Dívám se teď na stránky obchodu, a tohle mi taky nepřijde zrovna podle českých zákonů:

"Záruka NAVIGON;Záruka 2 roky na zařízení, z toho 1 rok na display, 6 měsíců na baterie."

Baterie je OK, ta se spotřebovává. Ale z jakého důvodu je zkrácená záruka na displej, to netuším.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod draha.k 23. 4. 2008 21:20

tak toho jsme si ani nevšimli :hm
ještě se zeptám, nevíte jak má být pokryté rakousko, slovinsko a hlavně chorvatsko-zatím účelem jsme to totiž hlavně kupovali :kuk:
manžel zkouší Zlín a vypadá to docela slušně-prý :-D
teď manžel našel v nastavení v aktuálních mapách: "Europe NT2008" tak to bude asi ok nebo myslíte, že ne?? :hm :hm
draha.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 21:29

Rakousko je vynikající, Slovinsko také. Chorvatsko je ale bohužel špatné, stejně jako další balkánské země. Jsou tady hlavní komunikace, dobře pokrytý je Záhřeb, Rijeka. Ale menší města obsahují jen nejdůležitější průjezdní ulice.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 21:30

NT2008 je aktuální mapa. Porovnejte když tak ještě obrázky v tomto článku: http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=113466. Vedle sebe tam jsou ukázky starých a aktuálních map.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod draha.k 23. 4. 2008 21:42

a dají se pořídit třeba jen aktualizace chorvatska??
draha.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 21:58

Nedají, neexistují.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků