Navigace do mobilu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ab65 1. 4. 2008 21:20

Prosím poraďte jak musí být vybavený mobil aby do něj šly dohrát mapy a sloužil i jako navigace Díky
ab65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nokez 1. 4. 2008 22:01

Hlavně baterkou a čipem GPS...
R.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab65 2. 4. 2008 12:22

Dík.Myslel jsem jesli je nutný operační systém (např.Symbian) a jaký nebo nějaké jiné vychytávky .Jaký telefon doporučit?
ab65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 4. 2008 12:35

Čipem gps vybaven být nemusí, jde dokoupit externí bluetooth modul. Operační systém je velká výhoda, navigace v javě je slabota.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab65 8. 4. 2008 21:25

Poraďte mi ještě jaký modul GPS,Hodně se tady píše o Nokii LD-3W.Bude funkční jak pro mobil tak notebook?Je nějaký lepší? Umí nějaký modul zapamatovat si trasu a doma v počítači si ji prohlédnout ,spočítat kilometry.Dík
ab65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 11. 4. 2008 08:06

musi umet symbian (asi bych bral nejakou nokiu, kamos ma n73 a tomtom vypada ok, potom myslim jeste jde route66, soft od garminu) nebo windows pro pda nebo smartphone, nejlepsi je asi to pda, protoze mas prece jen lepsi vyber softu ale je zase drazsi

modul bych ti doporucil evolve http://www.evolve.cz/?nix=produkty&kategorie=4&start=0

ja mam ten solarni, ale dneska bych vybral ten 51 kanaly, vyhoda je ze to ma vyplou statickou navigaci a dost dobrou citlivost
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zanecek 18. 4. 2008 15:34

Otazkou je zda myslite navigaci jako planovani trasy do auta nebo jako turistickou navigaci k bodu napr. pro geocaching.
V obou pripadech vam vyhovi mobil opatreny operacnim systemem (symbian, WM) a GPS chipem nebo BT pripojenim (k externimu GPS modulu), pokud by ale byl k dispozici pouze "hloupy" telefon, musi byt vybaveny javou podporujici pristup k souborum a k BT (novejsi telefony krome uplnych lowendu to vetsinou splnuji). V pripade hloupeho telefonu planovani trasy zvladnete pouze on-line pres internet kde planovani bezi nekde na serveru (takze se hodi datovy tarif), v pripade turisticke navigace je velmi dobra mapova navigace dostupna i off-line (trekbuddy).

GPS moduly: Nokia LD-3W byla drive velmi chvalena ale uz je starsi, pro turistickou navigaci je potreba vypnout statickou navigaci (nevim jestli pro vsechny verze fw) - ne uplne trivialni IT ukon. Evolve iTraxx a goTraxx jsou hodne chvalene, oba jsem testoval, citlivost i pouziti obecne pro auta super, pro geocaching jsem mel u goTraxx problemy s nahodnym zasekavanim smeru sipky, v tomto smeru doporucuji iTraxx, ale goTraxx zase dava data 5x za sekundu (lze nastavit) a je levnejsi. Se znamem trasy Qstarz BT-Q1200 nebo Q1000, prvni jsem testoval, celkem vpoho, ale jsou zas drazsi.
zanecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ab65 18. 4. 2008 17:14

Díky moc za rady
ab65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondas 11. 6. 2008 19:21

Omlouvám se, že otevírám staré téma, ale přišlo mi to jako lepší nápad, než začínat nové se stejným tématem :-) .

V poslední době mě hodně zaujal geocaching a chtěl bych s ním nějak začít, ovšem s malými pořizovacími náklady (hlavně proto, že nevím, jestli mi to nadšení vydrží). Předpokládám, že nejlevnější varianta je externí GPS modul k mobilu.

1. Mám SE K790i, půjdou k němu připojit výše zmíněně navigace (iTraxx, goTraxx) bez problémů?
2. Je jejich pořizovací cena jediným nákladem, nebo se musí pořizovat i mapy (jde mi výhradně o ČR)?
3. Máte někdo představu, jak dlouho mobil vydrží spárovaný s modulem v terénu? Předpokládám totiž, že když je neustále zapnuté bluetooth, bude baterka mobilu rychleji pryč.
4. Jde na této kombinaci geocaching provozovat bez problémů, nebo mám očekávat nějaké limitování?
-„Wait a minute. You're actually saying that you need someone dumber than you are?“
-„You may have come to the right place.“
ondas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelX 11. 6. 2008 21:52

k bodu
1. mělo by to být ok
2. pokud jen geocaching, tak já mapu nepotřebuji (domácí příprava u mapy.cz)
3. bluetooth je žrout energie, baterka skutečně vydrží méně.
4. s java aplikací handygeocaching nějaké limitování neregistruji
http://hg.destil.cz/index.php
...chtěl jsem se jenom zeptat panstvo, nemá někdo už chut na dobrou brazilskou kávu??...
karelX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondas 11. 6. 2008 22:48

Díky za supr odkaz, ta aplikace vypadá opravdu dobře.

Jak moc bluetooth výdrž zkracuje? Vybije mi mobil za řádově za dvě hodiny, šest, celej den? Prostě jestli když se vydám na celej den do přírody na lov cache, jestli baterky vydrží, nebo ne, abych věděl, s čím mám počítat.

Pochopil jsem, že u Handy Geocaching mapy nejsou. Našel jsem ale info o programu TrekBuddy, kterej sice nespolupracuje s geocaching.com, ale zase má GPS a mapy, používá ho někdo? Zajímalo by mě např. jestli je možné info o cache najít v Handy Geocaching a potom jít podle mapy s TrekBuddy.

Snad nejsou dotazy moc hloupý, problematice nerozumím O:-)
-„Wait a minute. You're actually saying that you need someone dumber than you are?“
-„You may have come to the right place.“
ondas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ypres.bass 19. 9. 2008 19:59

já mám podobný problém s Nok6300
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jka2005 21. 9. 2008 11:57

Ondas: BT výdrž baterie prakticky nezkracuje. Problémem je podsvícení, které jde v Trekbuddy zapnou trvale a potom baterka moc nevydrží. Mám k750i + Evolve go Traxx modul a 6 hodin vydržely obě v pohodě. Víc jsem nezkoušel, ale určitě vydrží déle. GPS modul jsem si koupil spíše ze zvědavosti a vyzkoušel jsem snad všechny zdarma nebo v trialové verzi dostupné programy a Trekbuddy je nejlepší. Na netu je k němu bohatá diskuze a kdo vládne angličtinou najde odpověď na každý problém, ale ani znalí jen českého jazyka nepřijdou zkrátka.
jka2005
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondas 21. 9. 2008 12:49

ypres.bass otevřel staré téma, já už jsem si mezitím pořídil Evolve touchtraxx a všechno funguje naprosto bez problémů. Mám vyzkoušeno, že mobil (k790) propojený s navigací vydrží bez problémů celodenní výlet (cca 8 hodin), večer potom je pak lepší je nabít (hlavně kvůli výdrží GPS modulu).

Na geocaching je kombinace Handy Geocaching + Trek Buddy naprosto dostačující, pokud uděláte svědomitě domácí přípravu, potom Handy ani nepotřebujete.
-„Wait a minute. You're actually saying that you need someone dumber than you are?“
-„You may have come to the right place.“
ondas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sae 2. 7. 2009 09:54

Do SE K610i som natlačil TrekBuddy a mobil mi vydržal s nonstop zapnutým bluetoothom a pár telefonátmi 2 dni. Tento mobil má pomerne malý display (176x220) ale s dobrými okuliarmi :-D to ide.
Opatrnosti a makových pirohov nikdy nie je dosť :D
sae
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků