NAVIGON nebo TOMTOM (prosim, zdany flame)

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hofyul 2. 6. 2015 09:56

Ahoj,

mam iPhone 4S a chci si poridit navigaci do mobilu. Rozhoduji se mezi NAVIGON a TOMTOM. NAVIGON je asi o 20E drazsi, ale to ted neni pro me to nejdulezitejsi.
Zajimala by mne vase zkusenost a doporuceni, v cem je ktera navigace lepsi, nez ta druha a v cem zase ztraci. Dekuji,
hofyul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonny. 2. 6. 2015 12:10

TOMTOM GO Mobile,
podorobný popis je na http://www.svetandroida.cz/tomtom-go-mobile-navigace-pro-android-na-druhy-pokus-recenze-201503

Ve verzi na 75 km za měsíc /na vyzkoušení bohatě stačí/ je zdarma.
Doporučuji nainstalovat a chvíli používat.
Navigace použitelná, naviguje vždy na nejnovějších mapách.
Platba za rok nebo za 3 roky, zatím jsem neplatil, rozhoduji se.
V ceně je služba Traffic, Radary, dopravní zpravodajství a 4x do roka aktualizace map.
Mapy volitelné, v popisu na odkazu vypsáno jaké a jak se instalují.

Poznámka:
mapy se u všech zařízení /3 různé mobily/, na které jsem instaloval tomtom go mobile instalují defaultně na paměťovou kartu, a nezabírají místo v paměti mobilu.

V mobilu mám i WAZE, které používám na delší trasy, zatím lehce vyhrává WAze, které je zdarma a dopravní zprávy /u mne priorita č.1/ má velmi vyhovující.
Způsob navigování mi vyhovuje, zatím lehce vítězí.

Poznámka 2:
U WAZE je spotřeba dat na trase Hodonín Praha Hodonín s velmi častým upozorňováním na dopravní omezení cca 5 Mega, při každodenním používání /domov, práce, víkendové výlety jižní Morava Beskydy, Jeseníky/ nikdy nepřesáhla spotřeba dat cca 50 Mega za měsíc.

Za nevýhodu považuji,
že to není "extra krabička" jako klasická navi.
Ta se mi po zapnutí zapalování v autě zapne, kliknu na cíl a jedu.

Mobil znamená nasunout do držáku, zapnout kabel napájení, kabel zavazí, mobil osvícený sluncem se zahřívá - prostě preferuji samostanou krabičku, ne všem tento názor vyhovuje.

Uvažuji nad TOMTOM GO řady 500-600, která údajně nemá SIM, ale pro on-line data se páruje s mobilním telefonem /v mém případě datový tarif 3 Giga na měsíc za velmi přijatelný poplatek/.

U mne je navigování jako základní prvek až druhořadá věc, při jízdě potřebuji info o dopravních omezeních, už jsem několikrát strávil desítky minut /i hodin/ v kolonách na D a R.

V tomto zatím vítězí WAZE, i když TOMTOM GO LIVE 825 se za poslední 3 roky výrazně zlepšil a na R, D a I/xx je velmi přijatelné dopravní info. Na II/xxx a místních silnicích je dopravní info funkční - co se úplnosti týká - pouze částečně, aler na významné uzavírky /aktuálně např Hodonín, ulice Měšťanská, Štefánikova/ upozorňuje také.

TOMTOM GO MOBILE má k dispozici stejná data, takže také /ve srovnání s RDS TMC před třemi roky význmamný posun k úplnosti a kvalitě zpráv/.

Doplnění:
právě jsem se vrátil z obhlídky navigací po hodonínských prodejnách. Navigace řady GO s novým navcore mají vzhled i funkčnost velmi podobnou v odkaze popisovanému TOMTOM mobile.
Aktuálně běží nabídka navi TOMTOM u firmy Euronics a v Expert elektro měli i řadu GO 6000 v ceně cca 6300 Kč už s novým navcore /byla zapnutá/
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků