Dopravní informace v Navigacích - srovnání
Napsal: 2. 12. 2014 11:51
Tak jsem testoval funkčnost dopravních informací (především uzavírky) v placených i free navigačních aplikacích a výsledek je dost tristní...
Zadal jsem trasu Praha - Kamenný Přívoz, kde jsou v současné době dvě úplné uzavírky, a to silnice mezi Psáry a Radlíkem a potom cca 200 metrů uzavírka ulice v Jílovém u Prahy.
A výsledek?
WAZE - jediná tato aplikace mě poslala správně a věděla o obou uzavírkách (...)
GOOGLE MAPS - S klidem mě poslala do obou uzavřených úseků, třebaže byly v mapách vyznačené
ROUTE66 - První uzavírku znala a poslala mě správnou cestou, ale druhou uzavírku protáhla ze skutečných cca 200 metrů na 4 km - z Jílového až do Kamenného Přívozu a sdělila, že "cílové místo je nedostupné"
NAVITEL - Zajímavé je, že při první cestě mě poslala do obou uzavírek, ale podruhé už o první uzavírce věděla, nicméně do druhé v Jílovém mě poslala znovu.
APONIA - v tomhle případě asi nejhorší výsledek, do první uzavírky mezi Psáry a Radlíkem mě poslal i když o ní věděl, zatímco druhou v Jílovém viděl podobně špatně jako Route66 (až do Kamenného přívozu) a místo objížďky po místních komunikacích v rámci Jílového mě poslal mnohakilometrovou oklikou...
Takže žádná sláva, vzhledem k ceně dopravních informací v placených aplikacích bych čekal alespoň nějakou kvalitu, tohle není ani betaverze! Paradox je, že nejlépe mě poslala aplikace zdarma... Takže na placení dopravních informací osobně ještě počkám do doby, než to bude opravdu fungovat.
Zadal jsem trasu Praha - Kamenný Přívoz, kde jsou v současné době dvě úplné uzavírky, a to silnice mezi Psáry a Radlíkem a potom cca 200 metrů uzavírka ulice v Jílovém u Prahy.
A výsledek?
WAZE - jediná tato aplikace mě poslala správně a věděla o obou uzavírkách (...)
GOOGLE MAPS - S klidem mě poslala do obou uzavřených úseků, třebaže byly v mapách vyznačené
ROUTE66 - První uzavírku znala a poslala mě správnou cestou, ale druhou uzavírku protáhla ze skutečných cca 200 metrů na 4 km - z Jílového až do Kamenného Přívozu a sdělila, že "cílové místo je nedostupné"
NAVITEL - Zajímavé je, že při první cestě mě poslala do obou uzavírek, ale podruhé už o první uzavírce věděla, nicméně do druhé v Jílovém mě poslala znovu.
APONIA - v tomhle případě asi nejhorší výsledek, do první uzavírky mezi Psáry a Radlíkem mě poslal i když o ní věděl, zatímco druhou v Jílovém viděl podobně špatně jako Route66 (až do Kamenného přívozu) a místo objížďky po místních komunikacích v rámci Jílového mě poslal mnohakilometrovou oklikou...
Takže žádná sláva, vzhledem k ceně dopravních informací v placených aplikacích bych čekal alespoň nějakou kvalitu, tohle není ani betaverze! Paradox je, že nejlépe mě poslala aplikace zdarma... Takže na placení dopravních informací osobně ještě počkám do doby, než to bude opravdu fungovat.