Be-On-Road nefunguje na LG Optimus L5 II

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kimmi123 3. 9. 2014 19:05

Chcem sa spýtať ohľadom navigácie Be-On-Road free mapy OpenStreetMap a telefón LG Optimus L5 II,Android 4.1.2.Jelly Bean,pretože po nainštalovaní aplikácie a stiahnutí hlasu a mapy SK mi nevedelo nájsť satelity ani pom 10-tych minútach.V telefóne povolené GPS.Hľadá iba satelity GPS.Môj telefón LG L70,Android 4.4.2 KitKat nájde satelit okamžite,možno do 3 sekúnd max.Môj hľadá okrem satelitov GPS aj satelity Glonass,ale v tom by nemal byť žiaden problém aj keď príjma iba od GPS.
Odskúšané na oboch mobiloch naraz.Ak mal niekto takýto problém,kde môže byť chyba.
kimmi123
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 3. 9. 2014 19:58

1) Zkusit přeinstalovat. 2) Zapnout vyhledání asistované GPS. A až se načtou, tak teprve vypnout data, a GPS vyhledávat vždy na volném prostranství, a počítat s tím, že první načtení u každé navigace trvá poměrně dlouho....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kimmi123 3. 9. 2014 21:22

Asistované GPS neviem kde sa v tomto mobile nastavuje,má to iba zapnúť alebo vypnúť GPS.Štart so zapnutými dátami sa mi nezdá,keďže je to offline.Ako som napísal na LG L70 vyhľadá okamžite aj medzi panelákmi a všetko offline.
Možno by pomohlo dať tekefón do továrenského nastavenia.

-- 3. 9. 2014 21:36 --

Zaujímavé že cez goodle mapy to navigovalo zo začiatku s dátami a potom bez dát.
kimmi123
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 4. 9. 2014 10:21

Tak dělej jak myslíš. Radu jsem ti dal. Jestliže nevíš, co je asistované GPS, tak si projdi návod....navigaci si stáhnout umíš, a ovládat mobil ne...tomu nerozumím.
Jinak navštiv mé stránky http://www.Gumajz.cz, nebo se podívej na web http://www.POI.cz. abys pochopil, že vím o čem mluvím....
Pak je ještě jedna možnost, že ti GPS čip nefunguje.
Google mapy bez dat nenavigují. Google maps umožňují stáhnout pouze výseč mapy pro offline režim, to je pro navigování bez dat(offline) víceméně nepoužitelné.
Lze si z Google play stáhnout aplikaci na vyzkoušení GPS, jestli funguje ok...
Pokud tato aplikace nenajde data, tak je mobil na opravu...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kimmi123 4. 9. 2014 15:51

Ďík za rady.Takže to s tými Googe mapy asi bude tak jak si spomínal že pri pripojení na web sa stiahne dostatočná veľkosť mapy a tá potom funguje aj offline ale ak prejdeš za ňu tak to prestane navigovať.
Prečítal som manuál k telefónu na webe,ale ani zmienku o A-GPS som nenašiel,no na stránke LG sa o tom píše v špecifikácii,no v mobile som sa nedopátral kde sa to zapína/vypína,je tam iba GPS.
Stiahol som program GPS Test a nič nenašlo(na LG L70 našlo okamžite satelity).Skús poradiť kde nájdem to A-GPS alebo ako sa to aktivuje.
kimmi123
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 5. 9. 2014 20:31

Nejdříve bych nechal zkontrolovat telefon, jestliže neběží GPS, tak asistované GPS není prioritně určené pro navigování. Je určené k dozaměření pozice. Když jsi mezi domy, pod mostem apod. Prostě když nejsou satelity vidět....Nikdy jsem nezkoušel navigovat bez GPS...Vždy jsem měl zapnuté GPS a když jsem chtěl urychlit načtení, tak jsem zapnul A-GPS.
Postup : Nastavení > umístění > určování polohy Google.Ale upozorňuji, že u každého výrobce se to může jmenovat jinak. U starého Samsunga to bylo A-GPS....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kimmi123 30. 9. 2014 21:22

Takže GPS už funguje.Skúsil som do servisného menu.je tam položka GPS tak som skúsil test a po nejakej dobe mi našlo satelity,takže GPS funguje.Nainštaloval som app.Test GPS a našlo mi 6 satelitov aj keď moja L70 našla 11 ale to som neriešil.Nainštaloval som MapFactor Navigator+sk mapu a všetko fubguje jak má,je to zaujímavé ale som spokojný,že som to spojazdnil.Be On Road som neskúšal ale určite by išiel aj ten keď už nájde satelity.
kimmi123
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 10. 2014 15:07

Ber to tak, že je to opravené. Neřeš proč a jak. Prostě to už funguje. Občas si elektronika postaví hlavu... :-)
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků