MapFactor Navigator/Openstreetmap - vase zkusenosti

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod freaky.freak 12. 4. 2013 11:19

Mam v telefonu tuhle offline navi s openstreetmaps v telefonu a na to ze je to free zatim po CR v pohode. Jen to obcas vymysli nejakou nesmyslnou okliku a vyjimecne aplikace spadne. Ma nekdo zkusenost jak je to s mapovym pokrytim v zahranici (Nemecko, Belgie, Rakousko, Italie) a jestli je MapFactor na nejake delsi trasy pouzitelny?
freaky.freak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kayle 15. 4. 2013 08:02

OpenStreetMap má v Nemecku celkom veľkú "členskú základňu", takže tam by som sa o poktyrie moc nebál. Ostatné krajiny neviem posúdiť.
Pokrytie sa dá pozrieť na http://www.osm.org a MapFactor aktualizuje dáta každý mesiac (resp. aktualizoval, snáď sa nič nezmenilo).
A porovnanie s inými službami je napríklad tu: http://tools.geofabrik.de/mc/
Vyššie uvedené zoskupenie písmen vyjadruje len to, že som skúšal či mi fungujú tlačítka na klávesnici. Akákoľvek spojitosť s reálnymi udalosťami a/alebo osobami je čisto náhodná.
kayle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kimmi123 11. 9. 2014 21:28

Použžíval som BE-ON-ROAD a prešiel som na MapFactor mne viscej vyhovuje len mám problém s nastavovaním farebných odtieňov.
Napr.:Nastavenia-Farby na mape-keď som menil farebný odtieň položiek Navigation highlight a NMEA/GPX replay highlights tak som nevidel žiadne zmeny na mape,či už podklad mapy,cesta,šípka,vôbec nič sa nezmenilo.Čo sa mení týmto prestavením.Používam OSM.
kimmi123
Junior

Odeslat příspěvekod glock69 13. 9. 2014 07:48

Jak máte nastavené priority pro výběr trasy? Navigace hledá docela šílené trasy, hodně delší nez jiné navigace nebo selský rozum.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod kayle 16. 9. 2014 08:13

Aktualne mam tam toto

dialnice 130 80 50
komunikacia 1. triedy 90 50 50
cesta 2. triedy 85 50 50
komunikacia 2. triedy 80 50 50
cesta 3. triedy 70 50 50
hlavna ulica 60 50 50
ulica 50 40 52
mala lokalna cesta - zakazane
ine cesty - zakazane

Teraz neviem ci som to menil alebo nie (upravoval som to kedysi, ale medzi tim som to cele vratil spat na default a len nejaku drobnost som menil ale uz nepamatam co presne)

Ak sa znizi rychlost na nejakej ceste je dobre zvysit preferenciu, aby napr zbytocne netahal po mensich cesta, ked moze ist vyssou.
Pri OSM nie je do uvahy brana polozka rychlost v obci.
Tie zakazane cesty su pouzite iba vtedy ak sa odtial, ci tam cestuje a su potrebne pre dosiahnutie ciela, inak ich obchadza.
Vyššie uvedené zoskupenie písmen vyjadruje len to, že som skúšal či mi fungujú tlačítka na klávesnici. Akákoľvek spojitosť s reálnymi udalosťami a/alebo osobami je čisto náhodná.
kayle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 16. 9. 2014 11:31

Jde vám nainstalovat poslední aktualizace mapfactor? Mě to neustále stahuje a při aktualizaci vždy spadne.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kayle 16. 9. 2014 18:44

Inštalácia mi prešla, ale vzhľadom na to že som mal testovaciu verziu išla najskôr preč. Takže to bola ako by nanovo a nie update.
Vyššie uvedené zoskupenie písmen vyjadruje len to, že som skúšal či mi fungujú tlačítka na klávesnici. Akákoľvek spojitosť s reálnymi udalosťami a/alebo osobami je čisto náhodná.
kayle
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kimmi123 19. 9. 2014 19:34

Dnes som skúšal prestavovat tie farby a položka "Navigation highligt "už funguje a cestu trasy som si nastavil na peknú modrú a zvyraznovacie šípky napr odbocka kruhoch sú pekné žlté no položka "NMEA /GPX replay highligt sa prestavaný stále nič nemení.
kimmi123
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků