GpsMid - offline JAVA navigace zdarma

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 15. 11. 2010 22:07

Jelikož je to zatím první plně offline navigace pro javu která SKUTEČNĚ funguje a je ZDARMA, tak si myslím, že si zaslouží vlastní téma. Jakékoliv poznatky, dotazy, problémy směřujte prosím sem. V rámci možností rád pomohu a poradím.

Web tvůrce: http://gpsmid.sourceforge.net/
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 11. 2010 22:40

popiš jak je to použitelné v CR a Evropě pár slovy. sice ji nepoužiju, ale rád mám přehled.. java navigace, on i off line, moc obecně použitelné nejsou, jak zřejmě dle příspěvku víš..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 15. 11. 2010 23:11

Mapy jsou vektorové, založené na OpenStreetMap, takže v podstatě není problém si vytvořit mapu pro jakoukoliv oblast. S tvorbou větších oblastí (např. celé ČR) je problém, protože proces spotřebuje neuvěřitelné množství paměti, takže na běžném domácím PC je to téměř nemožné. Nicméně přímo na stránkách tvůrce jsou již předpřipravené midlety pro jednotlivé země, takže stačí jen stáhnout a nainstalovat, popřípadě midlet použít jako externí mapu pro již nainstalovanou aplikaci. Našel jsem taky zajímavou stránku, kde se čas od času objevuje aktualizovaný midlet s mapou ČR.
Aplikace podporuje všechny běžné funkce jako POI, druh navigace (autem, na kole, pěšky), automatické přepočítání trasy v případě že někde špatně odbočím, hlasové povely, vyhledávání podle názvu, fulltextové vyhledávání, podle POI a nejbližší POI v okolí atd. Umí rozlišit typ silnice - dálnice, placené úseky (možno nastavit prioritu atd.), respektuje jednosměrky, omezení, zákazy odbočení atd. Umí rotační mapu, 3D mapu, zoomovat... Prakticky nic mi tu nechybí. Jen ještě není moc dotažená lokalizace, nicméně se na tom pracuje. Já osobně nemám s angličtinou moc problém, takže mě to nijak neomezuje.
Jinak tato aplikace má tu vlastnost,že veškeré soubory jsou zabalené v hotovém JAR souboru, takže na telefonech s horší podporou Javy nejde naistalovat, protože výsledný soubor má klidně i několik desítek MB. Každopádně minimálně na novějších Sony Ericssonech na platformě A200 aplikace chodí bez problémů. Sám ji úspěšně provozuji na C702. Možná by se to dalo očůrat, že by se vytvořil midlet jen s malou mapkou a velká mapa by se k tomu přiřadila jako externí, vyzkoušené to ale nemám.
Naposledy upravil Swejzi dne 15. 11. 2010 23:43, celkově upraveno 3
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 11. 2010 23:14

openstreetmap mapy jsem testoval v navigaci mapfactor free (myslím pouze pro WM), navigační sw jakštakš použitelný (velmi dobře na to že zdarma), ale mapové podklady v CR nic moc. v 100tis městě některé ulice zcela chybí, zcela chybí správné jednosměrky. každopádně mapový podklad v CR lepší než Waze. žel jsem nepřišel na to, jak v Openstreetmap editovat mapu, takže smolík u mě. :-(

každopádně fandím tomtuto projektu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 15. 11. 2010 23:19

Ano máš pravdu, nicméně OpenStreetMapy se každým dnem zdokonalují, sám se snažím v rámci možností je doplňovat, alespoň v okolí mého bydliště a cesty co dobře znám. Proto je také dobré mít co nejaktuálnější mapu. Projektu OpenStreetMap moc fandím, protože díky němu mohou vznikat takovéto volně šířitelné aplikace a to je jenom dobře.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doca5 18. 11. 2010 16:00

Dobrý den, neví někdo jak aplikaci dostat do GT-S5230?
Do toho křápu to nešlo ani násilím :X
Doca5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 18. 11. 2010 16:43

samsung? samsung je vyhlášený tím, že do leckterých modelů se velmi obtížně instalují jar aplikace. ruzně se restrikce výrobce obšlehávají. toto je asi jeden z těch případů. škoda, že to není obecně známé. hledej postupy na googlu na samsungáckých forech. nejpřívětivěji (bez problémů = copy > instal) se jar aplikace instaluji do sonyericsonu, dále pak nokia.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 18. 11. 2010 20:34

Samsung S5230 je mezi podporovanými telefony, ale na wiki se píše, že umí jen malé midlety. Tak si zkus vytvořit midlet s malou mapkou a velkou k tomu připojit externě, viz můj příspěvek někde nahoře.

Seznam podporovaných telefonů zde
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doca5 18. 11. 2010 22:32

Na podporované telefony jsem koukal hned jako první, protože samsungu moc nevěřím (zlatý SE).
Ještě jsem odpoledne našel verzi 6.0 a tu jsem dokonce nainstaloval, ALE pak to necěkaně při spuštění hodilo chybu, každopádně děkuju za radu, vyzkouším.

/Tak dneska jsem zkoušel snad všechno možný, nainstaloval jsem to, spustil a hodilo to chybu "JAVA CHYBA. Chybný formát" já už opravdu nevím co s tím, jednou to jde nainstalovat podruhý ne, hledal jsem na fórech, ale moc jsem toho nevyčetl, ale všude samozřejmě psali "Easy install" což mě i pobavilo. Mám telefon od Vodafonu, takže by neměl být problém s javou, ale jak vidím je a nový firmware vážně zkoušet nechci, protože mám mobil v záruce a já bych to určitě nezvlád. Nenapadá někoho něco prosím?
Doca5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod st-ano 21. 11. 2010 20:13

Ja som s tým gps mid hodne spokojný, vdaka nemu som spoznal aj osm. Len neviem, ako tú mapu dostať do mobilu, aby som ju využil. gpsmid podporuje aj načítanie mapy z pamäte, nemusí byť v tom jar súbore, len ju neviem dostať vo vhodnom formáte do mobilu. Tým pádom by stačilo nainštalovať základný jar súbor a mapy si dať na pamäťovku, podobne ako to bolo vo wetravel. Neskúšali ste to niekto tak poskladať? Ja si s tým neviem poradiť, hlavne preto, že neviem moc po anglicky. Tak by som dosiahol to, že ked prejdem cez hranice, jednoducho len načítam dalšiu mapu
st-ano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 21. 11. 2010 22:43

Doca5: Jakou měl ten JAR velikost? Jinak mě pobavilo, že když máš telefon od Vodafonu, tak nemůže být problém s javou. Co to je za argument? :-)

-- 21. 11. 2010 22:46 --

st-ano: Jako mapa se dá normálně použít už hotový midlet (.JAR) například odtud. btw psal jsem to ve třetím příspěvku.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doca5 22. 11. 2010 00:45

Swejzi: Měl zhruba 17mb? Větší už nainstalovat nešlo.
Jsem rád, že jsem Tě pobavil, ale napsal jsem to proto, že Stary od Vodafonu mají novější firmware ;), kde by neměl být s javou problém (nedokážu si představit jak větší by ty problémy mohli ještě být :D)
Doca5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 22. 11. 2010 07:13

Doca5: 17 MB? Jak velkou oblast jsi vytvářel? Já když dělám mapu Liberce a okolí tak má cca 3 MB. Zkus si vytvořit midlet s nějakou pidimapkou, neměl by mít ten .JAR větší velikost než 700 kB. To nainstalovat jít musí. A pak si na kartu hoď midlet s mapou ČR a tu si v aplikaci vyber jako externí mapu a mělo by to šlapat
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod st-ano 22. 11. 2010 19:49

Swejzi, ako často tam tú mapu aktualizujú? V tom jar súbore. Lebo ja mám stiahnuté sk. To ak budem chcieť cz, pl, alebo rakúsko, musím inštalovať vždy novú aplikáciu? Ja by som si chcel k tej slovenskej len pridať dalšie mapy. Dá sa to? Alebo si len občas aktualizovať tú slovenskú.
st-ano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 22. 11. 2010 21:29

st-ano:
1. Mapy se aktualizují každý týden. Na stránce sice visí "Last updated: 29/06/10", ale dnes jsem na tvůj popud zkusil stáhnout mapu ČR a skutečně tam jsou změny, které jsem nedávno prováděl.
2. Na kartu nebo do telefonu si nahraješ mapy co potřebuješ a v aplikaci je pak podle potřeby přepínáš.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků