GpsMid - offline JAVA navigace zdarma

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vlkap 22. 4. 2011 11:18

Ahoj,
při cestě ze Nejdku do Prahy GPSMID ignorovala v Karlových Varech E48 na Prahu a navigovala po E442 na Chomutov. Zadáno bylo Praha - Dejvice.
Po najetí na E48 to přepočítala a pokračovala po ní.
Kde udělali soudruzi z NDR chybu?
vlkap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 22. 4. 2011 13:10

Zkus si pohrát s nastavením navigace. V tomto případě by mohlo pomoct snížit rychlost výpočtu. Čím nižší rychlost výpočtu, tím lepší varianta trasy. Ale zase se to nesmí přehnat aby telefon nepočítal trasu celou věčnost. Prostě najít nějaký rozumný kompromis. Já mám na C702 nastavený posuvník přesně v půlce.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkap 27. 4. 2011 06:55

Dík za radu,
já ji oproti nastavení zvýšil v domění, že rychleji je lépe.
Trochu to snížím a uvidím...
vlkap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 27. 4. 2011 14:45

Chci se vás zeptat co s GpsMid jezdíte, jak vám sedí doba jízdy a časy příjezdu? Mě přijde, že to počítá blbě, na fóru GpsMidu mě zase přesvedčujou, že je to docela přesný, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti. Editací style-file se to dá poupravit, ale zase tím vznikají nové problémy s výpočtem trasy atd., takže se už do toho moc vrtat nechci.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkap 29. 4. 2011 12:42

Já jsem s výpočtem spokojen. Přesnost se zdá dobrá.
Problém je spíš s výpočtem trasy. O "karlovarské" jsem už psal.
Když se zadá v Olomouci "Praha", a chceš jet po D1 přes Brno, tak nemáš možnost to té navigaci zadat. V mém případě chtěla na Hradec Králové a až někam za Prostějov pořád přepočítávala a trvala na svém.
Velmi spokojen jsem byl, že po zadání souřadnic GPS v Olomouci mě dovedla skvěle.

Vím, že o Samsungu nechceš slyšet, ale zkusím se zeptat.
Navigace se rozběhne (5 min. startuje) a běží skvěle. Dám Tachometr - funguje. Zvolím "další" - ukazuje nějaké stupně, nebo co. Dám "další" a objeví se kolečko se satelity a hláška, že jsou nedostupné! Zvolím "zpět" mapa běží a navigace taky. Proč tachometr nevidí satelity???

Dík.
vlkap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 29. 4. 2011 14:41

Když se zadá v Olomouci "Praha", a chceš jet po D1 přes Brno, tak nemáš možnost to té navigaci zadat. V mém případě chtěla na Hradec Králové a až někam za Prostějov pořád přepočítávala a trvala na svém.

Máš pravdu. Právě to zkouším v emulátoru a bylo potřeba snížit rychlost výpočtu a k tomu zapnout volbu "sledovat dálnice". Teď už mě to naviguje po D1. Jenže všechny tyhle kejkle zpomalují výpočet a spotřebovávají více paměti. On totiž není ani tak problém v aplikaci, jako spíš v HW limitech telefonů. Proto taky tolik nastavení. Jinak by bylo nastaveno všechno na "nejlepší" a není co řešit. ;-) 8 MB paměti co si umí vzít můj SE C702 na tohle prostě nestačí.(resp. možná by tuhle trasu zvládl, ale nehodlám čekat 10 minut na nejistý výsledek) Mám obavy, že u Samsungu to bude podobné. O víkendu jsem si hrál s nastavením navigace, jakou vypočítá trasu při různých nastaveních a na co ještě stačí HW telefonu a došel jsem k závěru, že neexistuje žádný univerzální kompromis. Buď se navigace nastaví na rychlý a nenáročný výpočet a pak dochází k těmto problémům, nebo se nastaví na důkladný výpočet, který mi sice ušetří nějaký ten kilometr a čas, ale kalkulace trvá třeba 10 minut, nebo se trasa vůbec nespočítá, protože prostě aplikaci nestačí dostupná paměť. Tohle je holt problém hloupých telefonů a s tím se nic moc dělat nedá. Takže nezbývá nic jiného, než se tomu přizpůsobit a nechat se třeba navigovat jen do Brna a v Brně někde na pumpě nastavit navádění do Prahy a podobně. Je celkem škoda, že se nedá nastavit průjezdný bod. To by mohlo tento problém celkem dobře řešit. Třeba se toho časem dočkáme. Přidám to do trackeru jako požadavek na novou funkci.

...objeví se kolečko se satelity a hláška, že jsou nedostupné! Proč tachometr nevidí satelity???

Tvoji polohu ti to přitom ukazuje? Jestli ano, tak bych z toho nedělal tragédii. Je možné že tohle Samsung (resp. jeho Java) prostě neumí. Ono optimalizovat Java aplikaci pro všechny telefony není žádná sranda a vím, že právě se Samsungem je to největší boj. Autor aplikace TrekBuddy by mohl vyprávět. :-)
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzusik29 6. 5. 2011 09:38

Zdravím Swejzi
Pomôžeš mi?
Mám SonyEricson elm s GPS-modulom.
Po nainštalovaní GpsMid so stiahnutou mapou z : http://apmon.dev.openstreetmap.org/GpsMid/index.shtml
všetko funguje OK /verzia GpsMidSk 0.7.31 map65/. Vyhľadávanie miesta, výpočet trasy, povely v GB alebo Sk /podľa tvojho návodu/, zobrazenie trasy so všetkými odbočkami - všetko funguje perfektne. Nefunguje však načítavanie satelitov, takže to nenájde ani moju polohu. Tým je navigácia statická a na displeji sa vypočítaná a nájdená trasa „nepohybuje“ aj keď je GpsMid začiarknuté Projekcia mapy-Pohyb a Otáčať mapu- podľa pohybu /trasu si môžem pozrieť len šípkami, pričom mapa je napevno otočená na sever /. GPS v telefóne mám povolené /Interne JSR179/ a tiež je povolené aj v GpsMid. V pravom hornom rohu mi ukazuje SecEx. Po výpočte navigácie sa mi ukáže Cesta nájdená a tiež ju aj zobrazí. Načítavanie satelitov som nechával na voľnom priestranstve /30-40min/ bez pohybu. Cez „7“ som pozrel satelity, ale bolo to prázdne.
Čo by som mal urobiť, aby mi načítalo satelity a navigácia „bežala“ bez problémov?
Ďakujem.
dzusik29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 6. 5. 2011 13:44

Nemáš náhodou telefon od operátora? Už tu někdo zmiňoval, že na Elmu s customizací to nefungovalo. Náhrál si tam čistej firmware a bylo po problému.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzikhonzik 6. 5. 2011 15:29

Zkontroluj stavovou ikonu gps ten žlutej satelit vlevo nahore vedle ikonky spusteny aplikace 2fialovy ctverce pokud tam ten satelit nemas tak mas stejnej problem co sem mel ja Nevim jak je to mozny ale elm od t mobile nepripoji gps k externim aplikacim vyresil sem to pres omnius navod je nekde ve foru a slape to jak hodinky
honzikhonzik
Junior

Odeslat příspěvekod dzusik29 7. 5. 2011 08:57

Swejzi a honzikhonzik - Máte pravdu, telefón mám od T-Mobilu, takže to bude asi "blokáciou" mobilu operátorom.
honzikhonzik /ty máš elm-a ?/, to je práve to, že ikonu satelitu vedľa spustenej aplikácie /2fialove štvorčeky/ nemám. Chcel by som to teda skúsiť cez omnius návod /funguje to aj pre SonyEricson elm?/. Kde sa Ti to podarilo nájsť? Ušetril by si mi čas?
Vďaka.
dzusik29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzikhonzik 7. 5. 2011 09:27

Mam elma od tmobile a pres omnius uplne v poho a jde to i nazpatek (kuli reklamaci) Je to na foru mobilmania ve vseobecny diskuzi J10i2 elm na straně 54
honzikhonzik
Junior

Odeslat příspěvekod dzusik29 8. 5. 2011 14:31

honzikhonzik
ďakujem za nájdenie návodu na omnius. Niekoľkokrát som to prečítal, a aj ďalšie info na obecné diskuzi SEelm.
Ufff. To je na mňa dosť komplikované. Nie som až taký odborník na tieto veci a sám sa do toho asi nepustím. Ale myslím, že s kamarátom by sme to mali zvládnuť. Takže, keď s ním budem, skúsime to urobiť a potom sa ozvem.
Ale mal by som na Teba ešte jednu otázku :
Parametre /číslo pre predmet a verziu CDA.../ na OMNIUS a potom podmienky flashnutia cez SEUS sú rovnaké pre t-mobil-CZ aj pre t-mobil SK?
Zatiaľ Ti ĎAKUJEM a určite sa ozvem, keď to urobíme.
dzusik29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzikhonzik 8. 5. 2011 18:02

To už je v dalších diskuzích ;-)
honzikhonzik
Junior

Odeslat příspěvekod dzusik29 10. 5. 2011 11:21

....a poradíš ešte v akých ? ;-) :-)
Normálne sa teším, že sa mi to podarí spojazdniť. Nie je problém kúpiť original navigaciu, ale ako niekto hore písal, "z princípu nie". A zase na hlúpych mobiloch je to zaujmavejšie... :-)
dzusik29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 10. 5. 2011 13:59

Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků