Program pro Symbian pro zobrazení POI na mapě

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod silfex 16. 10. 2010 18:14

Poradíte někdo program pro Symbian, který umí zobrazit POI (stáhnuté z http://www.poi.cz) jako ikony na mapovém podkladu? Používám SmartComGPS, ale ten body poi zobrazí jako text, místo ikon. O něco lépe fungují POI na OVI maps, ale stále to není podle představ. Ideálně by měla být možnost zapínat/vypínat skupiny POI seznamů. OVI maps zobrazují všechny, což docela zpomaluje v případě zobrazování mnoha POI, krom toho pro turistiku nejsou OVI mapy vhodné.
silfex
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 18. 10. 2010 06:55

Pouzivam starsi verzi SmartComGPS v1.5(1.53b) a POI zobrazuje jako ikony. Nechce se mi verit, ze by to novejsi verze uz neumely. Stahujes si POI i s ikonami?
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfex 19. 10. 2010 18:56

Z poi.cz jsem stáhnul .ov2 soubor a pomocí GPSBabel překonvertoval do formátu .wpt (oziexplorer waypoint) a nakopíroval do adresáře smartcomgps\waypoints do stejného adresáře jsem umístil i soubor se stejným jménem (jako wpt soubor) s POI ikonou ve formátu .bmp. Přesto se na mapě místo ikon zobrazuje text.
p.s. testovaný POI: "CZ-MHD_Praha_BUS"
silfex
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 26. 10. 2010 21:06

Asi bude chyba v tom prevodu, navic je zbytecny, z poi.cz jde stahovat primo format .wpt a prislusnou ikonu v .bmp. Adresar je spravny a melo by to fungovat.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfex 26. 10. 2010 22:39

Stáhnul jsem přímo wpt soubor a poi ikonu odsud:
http://www.poi.cz/index.php?poi=zazna1& ... -Praha-BUS
ale bohužel pořád se místo poi ikon na mapě zobrazují názvy poi.
Asi budu muset vyzkoušet jinou verzi SmartComGPS, teď mám v1.56
silfex
Junior

Odeslat příspěvekod silfex 27. 10. 2010 18:04

silfex píše:Asi budu muset vyzkoušet jinou verzi SmartComGPS, teď mám v1.56

Verze SmartComGPS 1.53b taky na mapě nezobrazí poi ikony, ale jen text. Pro poi typu zastávky mhd nepoužitelné, protože kvůli velkému počtu jejich názvy zaplní prakticky celou mapu.
silfex
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 28. 10. 2010 09:41

Ty blaho, musim se ti omluvit, fakt to ikony neikaze. Ja uz pres rok pouzivam na geocaching Oregona, tak jsem SmartCom mel po reinstalu Nokie sice nahrany, ale bez POI. Zkusil jsem si je dnes stahnout a mas pravdu,jsou tam jen popisy. Byval bych prisahal, ze tam byly ikony, ale pamet je asi sfina :-) Tak jeste jednou omluva, ze jsem te uvadel v omyl. Mival jsem v Nokii jeste TomToma, asi jsem to domotal s nim.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silfex 29. 10. 2010 19:57

Fajn, tedy nějaký tip na jiný program než SmartComGPS, který umožní nahrát vlastní mapu a zobrazit na ní poi body formou ikon? Zkoušel jste někdo třeba AFTrack? Podmínkou je, aby program fungoval s interní GPS v telefonu.
silfex
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků