HTC Desire

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 12. 5. 2010 09:15

Zdravim, koupil jsem si tenhle pristroj a rad bych pouzival navigaci. Dozvedel jsem se ale, ze predinstalovany Google maps u nas nerozjedu. Mate nejaky tip na rozumnou navigaci zdarma? Diky
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 16:51

googlemaps rozjedeš, ale to není navigace. proč si jí nevyzkoušíš????? "slyšel jsem.... přístroj mám doma, ale nevyzkouším, achjo... to jsou lidi dnes líní.. "

Gm pro navigaci: do auta velká nouzovka; pěšo by to šlo i celkem pěkně použitelné.

další autonavigace (navigon, Igo amigo, tomtom myslím), sygic) jsou za peníze. > běž na market a kup si ji.

troufám si tvrdit na 90%, že pro evropu zdarma autonavigace pro andr. nejsou žádné, bez ohledu na kvalitu map a nav. sw.

to nejsou ani pro WM, symb, java. jsou tu a tam nějaké malé aplikace, ale nejsou rozumně použitelné, takže je neuvažuju.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 12. 5. 2010 16:57

Myslis, ze jsem idiot a nezkousel jsem ji? Zapnu GPS, nabehne mi mapa, ale porad vidim tabulku trasa jizdy se nacita a tim to konci... Co s tim?

-- 12. 5. 2010 18:08 --

Staci mi mit mapu a svou polohu, takze navigaci asi ozelim. Ale Gm ni jedou nejak divne, mapa mizi, kdyz priblizim nebo oddalimm, zase se objevi...nejede mi vyhledavani...
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 17:09

a jsi připojen k síti internet?

-- 12 kvě 2010 18:11 --

fráze " zapnu gps a naběhne mi mapa.... ", to je blbost. žádný takový postup neexistuj. popisuj kdyžtak přesně, jinak si to opravdu budu myslet. předpokádám, že jsi myslel "spustím program googlemaps a .. "
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 12. 5. 2010 17:29

Chtel jsem mapu pres GPS, bez stahovani dat, protoze nemam prachy na mobilni net. Ok. Mam na vyber "Mapy Google" a "Mapy Google Navigace beta" coz mam v telefonu jako dve predinstalovany aplikace. Rad bych je pouzival, pokud to jde...
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 17:53

MAPY GOOGLE BUDE ASI TEN ZNÁMÝ GOOGLEMAPS. (pardon casplock) ten normálně v evropě jede. vyžaduje připojení k síti internet. bez něj to nefunguje. ani malinko. jedno zda gsm/wifi/..

..navigace beta: to bude asi ta hlasová automobilní navigace, která funguje zatím jen v USA. ale někde jsem před týdnem četl, že použití v evropě je na spadnutí. Mám pocit, že též bude vyžadovat připojení.

==========
citát: další, který se nechal zlákat letákem na gps a až pak zjistil, že mu to je na nic nebo nechce investovat do internetu. to není urážka, ale vzkaz všem ostatním, protože takových jako ty je spousta.

-- 12 kvě 2010 18:56 --

tip: podívej se do vašeho marketu, zda tam není nějaká freeware navigace/mapová aplikace s podporou gps, která je v evropě funkční.

market je prý strašná kruciální výhoda Androidu, i díky které válcuje konkurenci naprosto kolosálním způsobem a dává si ostatní mrtvé platformy k snídani; kde jsou desetitisíce aplikací zdarma a neustále rostou exponenciálním tempem, takže rozšiřitelnost je úplně f pohodě. nechápu, že jsi tam ještě nehledal.

Mně (neandrojdáka) nic víc nenapadá. je mi líto.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 12. 5. 2010 18:01

U Googlemaps mi totiz vzdycky nabehne kus mapy a nejak spatne se s nim da i pracovat a to mi neni jasny. Muzou to byt zbytky stazeny z internetu? Takze s timhle mam smulu a musim si koupit navigaci, ktera nevyzaduje net?
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 18:04

ano, mohou to být zbytky z cache paměti nebo jak se to píše.

jestli chceš kvalitní navi, tak ano koupit. Nebo pohledat po forech, zda se dá ukrást a zprovoznit na přístroji. ale to je nelegální, nečestné a nesportovní.

-- 12 kvě 2010 19:05 --

nebo hledat freeware a hledat hledat a zkoušet a zkoušet a hledat.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 12. 5. 2010 18:12

Tak dekuju, mas pravdu, ze jsem na to GPS skocil...sakra...
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2010 18:26

tip:
paušál pro internet v mobilu stojí:
o2: 150 kč/měsíc. mám pocot že u předplacenky je i akce 80 kč/měsíc, lze v rámci tarifu použít jakoukoliv aplikaci
vodafone: 177 kč. také lze cokoliv.
T-mobile: 100 - 200 kč, v rámci paušálu lze užívat jen nějaké aplikace a služby. detaily si dohledej na jejich stránkách nebo zde foru.
nevím kolik platíš za telefon ted, ale popřemýšlej takto: pokud část textové komunakce přes sms nahradít mailováním, icq a psaním textovej z netu, možná jen tímhle se ti zaplatí ten paušál a krom té textové, mužeš používat na ten datový paušálek cokoliv vč. map.

třeba já jsem minulý měsíc poslal jen 25 sms. kdybych nepsal alternativními způspby, poslal bych jich asi 200 ks. třeba když chci někoho písemně konktatovat, kouknu na icq zda tam není, pak pošlu kdyžtak zprávu offline, nebo mail nebo sms přes net (z mobilu. bud jsou klienti nebo přes webové zjednodušené rozhraní např. Oskarek pokud javu Andr. neumí. pokud umí java programy, tak doporučuju také program Oskarek. moje zkušenosti http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=17&t=1106568
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mem_ 13. 5. 2010 07:55

Já jen upozorním na detail, pokud by chtěl tu navigaci používat i v zahraničí, tak by se za datový roaming nedoplatil. Jak je to s těmi navigacemi Nokia, které jsou zdarma, to je Symbian nebo jaký systém?
Mem_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 13. 5. 2010 07:59

Symbiam.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod audis 13. 5. 2010 09:21

MEM: ano, pravda, skvělý postřeh!! zapomněl jsem.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 13. 5. 2010 12:01

Je fakt, ze tahle uvaha je zajimava. Tak pak mi neni jasny k cemu vlastne v mobilu GPS vysilac je? Poloha se da zamerit i pomoci internetu a GPS to jen upresnuje? A jak zatezuje 3G pripojeni baterku ve srovnani v Wifi?

-- 13. 5. 2010 13:04 --

Mam T-mobile a za 199 Kč je limit 100 MB mesicne. Kolik toho stahuji mapy? Nebo jsou pak uz ulozene na karte? A je tech 100 MB dostacujicich na bezny pouzivani bez toho, abych se musel omezovat?
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 13. 5. 2010 12:11

gps pro to, protože výrobce předpokládá, že máš datový paušál nebo že si můžeš dokoupít onboard navigaci (= obecné označení navigací, které mají mapy v přístroji a nepotřebují net). jen to zákazníkovi při koupi neřeknou a zákazník panic v chytrých telefonech tak daleko bohužel do budoucna a souvislosti nevidí, takže ho to nenapadne.

nevím. řekl bych že stejně významně wifi vs. 3 g zatěžují baterii.

nevm kolik toho nastahují mapy. řekl bych co si hraju s googlemaps v pocket pc, že pět minut hledání v googlemaps spotřebuje pár MB dat. nemám to ted jak ověřit.
z googlemaps se nic nepředpřipraví na kartu jako u nokiií a jejich maploader. program googlemaps v mobilu má jen nějakou cache pamět. nic víc.

-- 13 kvě 2010 13:13 --

gps to nezspřesnuje. GPS je přesný s nepřesností pár metrů. GSm zaměření stovky metrů až kilometrů. to je tak kolosální rozdíl, že to ani nejde porovnávat mezi s sebou. každá technologie je pro něco jiného.

při použití GSM: představ si, že ve městě hledáš restauraci s vědomím, že mužeš být o několik ulic vedle:-) natož pak v autě:-)

zkoušel jsem to 2x: jednou se gsm lokace sekla asi o 50 m (na kraji města) a podruhé asi 200 m. střed města. vyzkoušej si to sám, jak je to přesné v googlemaps, až se připojíš na net. třeba přes wifi.

-- 13 kvě 2010 13:17 --

jestli máš T-mobile, je určitá pravděpodobnost, že ti data nepotečou v rámci tarifu ale budeš je platit navíc. Ověř u svého T-mobilu a zde v diskusích, jak se chovají tvé aplikace v tvém mobilu u Tmobile. je to anal-ýza na *****, já vím, ale takový je prostě Tmobile. u jiných operátorů tento problém není, jak jsem již psal. http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=17&t=30757 http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=17&t=1053557
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků