HTC Desire

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 13. 5. 2010 12:32

Porad ale nechapu, proc mit datovej pausal, kdyz mam GPS.

Ted opravdu nevim, jestli si mam rovnou aktivovat net nebo si koupit navigaci a net v mobilu mit jen nekde pres wifi...coz vim, ze mi nemuzes odpovedet, ale co si o tom myslis? Za navigaci bych dal docela dost penez za jednostranny vyuziti. Predpokladam, ze programy navigace v sobe maji obycejnou mapu...
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 13. 5. 2010 12:44

nemusíš mít datový paušál, mužeš platit zapřenesená data :-) jak ted jistě ti docvaklo, bez datového paušálu by jsi se nemsuel doplatit, když jeden kB stojí 0,06 kč.

obecne jsou dva druhy navigačních sw:
: ONBOARD = NA DESCE: mapy a sw v přístroji, na kartě, net se nepoužívá, není duvod. typicky známé navigace igo, sygic, navigon a smartmaps apod. částečně Nokia Ovi navigace (u ní lze před cestou natáhnout mapy do přístroje, jinak implicitně tahá z netu mapy)

OFFBOARD: mapy nejsou na kartě/zařízení, stahují se z netu podle potřeby kde jedeš, co hledáš, co prohlížíš apod. . typicky googlemaps. implicitně nokia Ovi

-- 13 kvě 2010 13:49 --

při rozhodování zda datový paušál ano/ne vzít, se předem informuj, zda google maps (v tvém přístroji, ono totiž když to je předinstalováno do výrobce, tak otázka je, zda výrobce tu svoji aplikaci nějak nepoladil, jinak Gm se dají normálně stáhnout přímo z googlu nebo určitě z toho vašeho marketu zdarma), se učtuje v rámci tvého plánovaného tarifu.

jak jsem již psal, datový paušál využiješ i pro komunikaci a další netové služby, jen si u Tmobile dej pozor, zda se budou učtovat v rámci tvého tarifi nebo nad rámec za 0,06 kč/kB. něco málo vím o Tmobile, ale nevím, kolik toho víš ty co se učtuje a co ne.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jameson_cz 13. 5. 2010 12:53

Tak diky za rozsahlou poradnu:) Asi si objednam net a budu nadavat ze jsem si koupil GPS na nic :)
Jameson_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 13. 5. 2010 13:13

není zač
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swifty 14. 5. 2010 11:50

Jestli ale pak neni lepsi vykaslat se na google a zavislost na datovym pripojeni, a za necely 2 tisice si koupit treba Navigon, kterej je funkcne nekde uplne jinde... Ja mam na Touch HD defaultni Google Maps jen proto, ze GPS temer nevyuzivam, ale kdybych nekam vyrazel a potreboval spolehlivou navigaci, tak urcite poridim neco "opravdovyho". Na rychle zjisteni, kde zrovna jsem, samozrejme staci jen GoogleMaps, a kdyz je vypnuty satelitni zobrazeni, tak i bez datovyho tarifu to takova palka nebude. Ale je to nouzovka.
Swifty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 5. 2010 13:05

ano, také možnost a lepší! navíc v zahraničí, pokud by se něco řešilo přes datová spojení, vyjde to krutě draho kvuli datovému roamingu. tam bude Onboard k nezaplacení.

no nevím jestli zrovna navigon stojí 2000 kč, ale z duvodu ceny bych doporučil slovenský Sygic. kvalitní navigace patřící ke špičce, ale za poloviční cenu zhruba.

-- 14 kvě 2010 14:07 --

http://www.sygic.com/index.php/en/how-to-buy.html 60eur. s mapami celé evropy. dá se dle toho i chodit pěšky po městě velice pěkně, v přírodě to bude horší, protože to je autonavice, takže nemá turistické podklady.

-- 14 kvě 2010 14:10 --

navigon by měl jít stáhnout jako zkušební verze. vyzkoušej :-) http://androidforum.cz/post52032.html?s ... b58#p52032
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 14. 5. 2010 20:40

Mám internet od O2 a jelikož mám kartu na dobíjení tak internet stojí 20,-kč za týden cca 100,-Kč měsíčně.A mám i Sygic. Teď budu mluvit za WM6.5. Co se týče těch google map tak jsem si stáhl pouze klienta na plochu a pak samozřejmě každé připojení a dívání na gm je potřeba internet-za stahování pozice a dívání nic navíc neplatím jen klasickej paušál za internet. Co se týče Sygic tak funguje i bez připojení na net. Jelikož jezdím i do zahraničí musel jsem si ještě stáhnout prográmek No data, kterej vypne připojování na net a to různé aktualizace počasí mejlu atd. K Sygicu mám ještě v telefonu připojenu A-GPS, která ti určí polohu trochu rychleji přes net., ale funguje i bez této služby celkem dobře. Sygic mi satelity najde tak do 20 vteřin. Za Sygic jsem neplatil nic, ale neptej se mě jak jsem jí získal. Myslím, že se Sygic dělá i na ten Android, ale koukni se radši na jejich stránky. Samozřejmě musíš tu navigaci brát s rezervou a neřídit se s ní úplně, protože není tak dokonalá jako specializovaná navigace do auta.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod audis 14. 5. 2010 21:11

Kasprik píše:Samozřejmě musíš tu navigaci brát s rezervou a neřídit se s ní úplně, protože není tak dokonalá jako specializovaná navigace do auta.

nevím jak do androidu, ale v Wm když je nějaký soft v PNA blbý na daném místě, tak je stejně blbý v pocket pc s WM. je to jeden a ten samý soft, pokud se jedná o produkt stejného výrobce. proste jedno, zda to běží na PPC nebo PNA.

nebo nechápu jak bylo myšleno.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 14. 5. 2010 21:56

Ahoj, možná máš pravdu, protože nemám zkušenosti s klasickou navigací, šlo mě hlavně o to, že třeba Sygic mě bez problémů naviguje do zákazu vjezdu a nezná to v některých částech čísla popisné což považuji u navigace za malej problém. Mě osobně stačí když to najde aspoň ulici. Slyšel jsem o Dynavixu, kterej snad zvládne i ta čísla popisné. Jak jsem řekl nevím zda klasická navigace má i tyto nedostatky.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod audis 14. 5. 2010 22:59

to je chyba map. u všech. běžná vec.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků