Jaké mapy pro Garmin XT jsou lepší?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod brodhaq 5. 5. 2010 17:47

Zdravím,
před časem jsem se tady ptal, jakou cestou byste šli při navigaci do Maďarska - nakonec jsem se rozhodl pro Garmin Mobile XT (na mém P1i s UIQ3 šlape výborně). Dnes jsem si koupil GPS modul a otestoval, s mapou "Atlas Czech 7". Chtěl bych se zeptat, jaké mapy jsou pro tento softík nejlepší.

Pro Česko pro auto vidím ten Atlas CZECH, podle aktuálního shopu garminu už ve verzi 8. Nic lepšího pro auto asi není, co?

Pro Slovensko jsem si na shopu garminu našel Slovakia ROADS, v.5 - má někdo zkušenosti? Nebo je i něco jiného?

Maďarsko právě stahuju tu mapu co mi někdo poradil tady ve vedlejším tématu - k tomu dotaz - jak je možné, že stahuju exe soubor? To je zdarma, to Maďarsko? Na webu garminu jsem nic zdarma nenašel.

Nebo byste šli cestou nějaké celoevropské mapy, namísto map pro ČR, SK a HU zvlášť? Nějaké evropské mapy tam na shop garmin také vidím, ale nevím, jestli nebudou méně přesné, co myslíte?

Další, pro turistuku v ČR, našel jsem mapy CZECH TOPO a TOPO CZECH - liší se nějak?

Předem díky
Pavel
brodhaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cmon 5. 5. 2010 18:05

Slovakia Roads v5 je stara asi 2-3 roky, Slovakia Roads v6 stara vyse roka, Slovakia Roads v7 uz asi nebude... Ak chces nejake Slovensko tak z City Navigator Europe NT 2011.10b , su tam aj najnovsie dialnicne useky.

To Madarsko co stahujes je instalacia do PC aj s programom Mapsource. Z PC to potom davas do navigacie alebo mobilu...
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod brodhaq 5. 5. 2010 18:18

Počkat, oni mapy City Navigator jdou do tohodle mobilního garmiina? Já myslel, že citi navigator je program pro navigaci notebookem :O
brodhaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 5. 5. 2010 18:55

jasně. jak do PNA, tak do kapesního pc/chytrého mobilu. Citinavigátor je název map od firmy Navteq. nic víc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodhaq 5. 5. 2010 19:01

No, a kdybych teda šel cestou těch Citinavigator map, tak to by stačilo pořídit jednu věc, a měl bych vystaráno pro celou evropu, nemusel bych resit kazdej stát zvlast, ne?
brodhaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 5. 5. 2010 19:05

ano. blbý je, že občas u některých států jsou mapy od lokálních dodavatelů lepší než od Navtequ. kdy co u koho, nevím. V případě nedostatku informací v klidu bych použil CN a měl klidný spánek dál.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cmon 5. 5. 2010 19:38

No ono to aj tak asi skonci jednou mapou - City Navigator Europe....

Garmin nedavno odkupil udaje z AdriaRoute (http://www.navigo-sistem.hr), takze buduca mapa CNE bude obsahovat presne to, co AdriaRoute.
zdroj: http://www.navigo-sistem.hr/novosti_detaljno/88

Ak budu aj ostatni lokalni vyrobcovia kvalitni ako Chorvati, tak to by bola vhodna cesta pre Garmin.

Inak, co sa tyka tych lokalnych vyrobcov, tak v CNE "pokulhava" akurat tak Rumunsko a Bulharsko (tam by som odporucal lokalnych vyrobcov). Nutno je priznat, ze hlavne tahy su aj v tychto statoch celkom slusne zmapovane.
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod audis 5. 5. 2010 19:54

vtip je v tom, že hlavní tahy projede i slepý
Obrázek
makak. řidič potřebuje podrobnosti (centrum měst, silnice nedálničního typu a horší, a né hlavní tahy.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 7. 5. 2010 09:42

audis píše:jasně. jak do PNA, tak do kapesního pc/chytrého mobilu. Citinavigátor je název map od firmy Navteq. nic víc.


city navigator je nazev map od firmy garmin.

-- 7. 5. 2010 10:43 --

brodhaq píše:No, a kdybych teda šel cestou těch Citinavigator map, tak to by stačilo pořídit jednu věc, a měl bych vystaráno pro celou evropu, nemusel bych resit kazdej stát zvlast, ne?


presne tak .. a v pripade, ze nejezdite nejakou bosnu a hercegovinu, cernou horu apod, tak jsou ty mapy i normalne pouzitelne. a pokud si priplatite, tak tu mapu mate do "konce zivota" 4x rocne aktualizovanou bez dalsich poplatku.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod brodhaq 11. 5. 2010 21:21

A tak mě napadá, jaká turistická mapa je nejlepší? CZECH Topo, nebo Topo CZECH?
brodhaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 11. 5. 2010 21:29

to je to samé. jsou dvě verze dnes: "Czech topo3" a "Czech topo3 PRO". liší se jen cenou a podrobností mapy např. měřítkem dostupným. Sám jistě usoudíš co a která a jak má.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodhaq 12. 5. 2010 16:11

Nene, není. Mam tu nějakou TOPO_Czech_2.exe CZECH TOPO50_v4.exe a když je nainstaluju do mapsource, tak jsou každá trochu jiná... Předpokládám, že ta první z nich je předchůdce tou tebou zmiňované Czech topo 3, ale co ta druhá? Konkurence?
brodhaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 12. 5. 2010 16:20

czech topo50 v4 je jen evoluce jedne starsi verze, jestli si to pamatuju, pro starsi navigace .. je to takova odlehcena verze. v podstate bych ji zignoroval a vychazel z tohpo czech 2, 3, atd...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků