OviMapy - co přesně znamená "zdarma"?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 17. 3. 2010 19:53

Zdravím místní odborníky,

updatoval jsem si načisto SW telefonu Nokia E66 a tím ztratil i McGuidera, kterého jsem do té doby používal. Protože Nokia začala inzerovat, že Mapy jsou teď grátis, tak jsem si řekl, že po tom šáhnu a vyzkouším.

Mapy, které v telefonu byly ale vyžadovali peníz za navigaci. Zkusil jsem tedy stáhnout OviSuite a nějaký MapUpdater a asi hodinu nahrával nové OviMapy ze stránek Nokia.cz.

Když jsem aplikaci spustil a zkoušel různě nastavit, bylo mi sděleno, že dopravní informace hlášení silničních kontrol je za úplatu. No budiž. 126 Kč / rok by mne nezabilo, ale není dostupné pro ČR :roll: Trochu mě ale zarazilo, když jsem zapnul navigování na adresu a bylo mi sděleno, že moje licence "Evropa" vypršela 24.3.2009 a jestli si chci koupit novou licenci.

Není mi tak úplně jasné, kde je ta navigace zdarma. Chápu, že dopravní info může být jako navíc, ale ukazovat trasu od domu k domu spadá snad do pojmu "navigace", který Nokia inzeruje, že je zdarma.

Předem díky za vysvětlení nebo dokonce radu. ;-)
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 3. 2010 16:07

tak mu nekdo poradte ne? nokyjaru je tady urcite 3 (_!_) a nikdo neudela ramcovy prehled a vubec jestli jeho tel. je podporovany pro zdaarma navigaci? to si rikate nokyjari? nebo tu rozjedu flame, ze nejlepsi je stejne Wm :-DDD
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Carlos 19. 3. 2010 01:09

No to se všude píše, jak TomTom a Garmin přichází o zisky kvůli tomu, že všichni přechází na OviMapy zdarma.

Chjo, asi měli nechat tu jednu kategorii na MobilManii, tam bych měl odpovědí 5 za pár minut. :-)
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 19. 3. 2010 13:43

all in one
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 19. 3. 2010 16:13

Myslíš hledat, když příspěvek je o 2 dny starší a navíc na úplně jiném fóru?

Ale děkuju, potvrzuje to to, co jsem si myslel. :)
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.P 21. 3. 2010 20:18

Ovi mapy jsou zdarma.Co je noveho zdarma je hlasova navigace ktera byla zpoplatnena.Musis mit v tel. nainstalovanou verzi 3.0.3 u ktera nepotrebujes kupovat licenci.Jine verze ano.Jine fukce jsou zpoplatneny,ale navigace je zdarma.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod dajk 2. 4. 2010 09:00

Zdravim,
vlastnim 6210Navigator, stáhnul sem si Ovi mapy, z toho sem si uložil jen ČR a koupil sem si licenci na rok, což dalo 260Kč.Nezdá se mi to vůbec drahý, naopak.(to jen k tématu)
Mám ale jiný dotaz, nevíte někdo, jak Ovi dostat na šířku displeje?Nokia Maps taky nešla, ani s použitím snímače.Používám i McGuidera, tam není problém s otočením, jen se to muselo řádně přenastavit. :-)
Za radu, předem díky ;-)
dajk
Junior

Odeslat příspěvekod dajk 15. 4. 2010 19:51

:-] pls, poradí mi někdo jak dostat Ovi na šířku displeje? ;-)
dajk
Junior

Odeslat příspěvekod Schumi21 16. 4. 2010 09:49

mam nokiu 5800 XM a ked otocim telefon tak sa otocia aj mapy, ziaden problem.
Toshiba U400-18M (4GB RAM, Vista HP Sk SP2)
Schumi21
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajk 16. 4. 2010 14:21

Nevim proč to nejde u mé 6210Navi, snímač zapnutý, ale žádná reakce :oops:
dajk
Junior

Odeslat příspěvekod dajk 7. 8. 2010 07:52

:oops:
už čtyry měsíce čekám na radu, jestli náhodou nejde nějakým jiným způsobem otočit Ovi na šířku displeje, pač pomocí snímače mi to nejde a ono pořád nic?! :!:
Googleoval sem jak nejlíp to šlo...nic :-|
dajk
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 8. 2010 19:59

A zkusil si se zeptat na mobilmanii? Přeci jen se jedná o mobil.
Zkusil bych to v sekci Nokia.
http://forum.mobilmania.cz/forum-6/Nokia.html
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod garfi 23. 9. 2010 21:21

[quote="dajk"]:oops:
už čtyry měsíce čekám na radu, jestli náhodou nejde nějakým jiným způsobem otočit Ovi na šířku displeje, pač pomocí snímače mi to nejde a ono pořád nic?! :!:
Googleoval sem jak nejlíp to šlo...nic :-|[/quote]

Myslím si, že je to OK. Mám Samsung Omnio II a chová se stejně. Nelze otočit displej - není to potřeba, protože při jízdě je lépe vidět před sebe. Vždyť by po otočení zbyl jen malý proužek mapy.
garfi
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 24. 9. 2010 16:08

Hochu to ti asi těžko někdo poradí, když máš Nokia mapy v Samsungu. Já mám Nokia mapy v Nokii a otáčí se mi podle snímače. Nahrál jsem do Nokie Garmin Mobile XT a neotáčela se mi - resp. špatně, pak byla další verze FW a už je vše v pořádku. Já bych řekl ptej se pana Googla.
all in one
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků