navicomputer

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jobes666 28. 12. 2009 18:14

cawte chcel by som niaky navigacny program, nevyuzijem ho casto takze by bolo dobre zadarmo, ale kedze internet nie je najlacnejsi (hlavne ak idem do zahranicia) google maps nevyhovuje.

Ale nasiel com NaviComputer, na prvy pohlad sa mi paci (nepotrebujem zlozite funkcie, staci mi aj mapa) ale kedze mam v pocitaci linux neviem si ho nainstalovat.

Do mobilu som nasiel CAB subor takze je nainstalovany, ale potreboval by som NAVIMAPPER ktory mi ulozi mapy ktore nahram do telefonu... ma niekdo NAVIMAPPER? nenasiel som ho nikde na internete, prosim poslite mi ho

dakujem

(jobes666(zavinac) gmail.com)
jobes666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 6. 1. 2010 14:03

http://navicomputer.com/index.php

jediny co ti poradim je ze je to soft pro windows, takze bud nainstaluj win nebo nastuduj jak to rozjet v nejakem emulatoru nebo virtualnim pocitaci

PS: preji zabavu pri rozjizdeni a reseni krp aby to jelo jak ma a stahovalo ti to z netu :-)
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jobes666 6. 1. 2010 19:31

nainstalovat to neviem, k mojmu mobilu thc diamond 2 som nedostal synchronizacne cd, namiesto toho cd kde su rozdieli medzi win 6.1 a win 6.5 a navicomputer chce aby som mal aktivnu synchronizaciu... pravdaze v linuxe som to synchronizaciu rozchodil cez CD, ale navicomputer si to nevsima a preto sa neda nainstalovat. Keby to niekdo mal nainstalovane stacil by mi navimapper.exe lebo druhu cast navicomputer.cab mam. takze nainstalovanie windowsu by mi nepomohlo, ale diki za snahu
jobes666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alwin 25. 7. 2010 20:10

ahoj lidi,
take jsem se dostal k tomuto zajimavemu programu, podminky vlastne mam dost podobne jako jobes666. Nevim, v jakem stavu se to u vas nachazi, zda pouzivate nekdo na telefonu nebo ne. Mam telefon HTC Touch Pro s WM 6.1, behem tohoto vikendu chtel vyuzit jak to bude fungovat v ostrem rezimu, ne jenom kdyz chodim po meste abych nasel nejakou ulici. Cestoval jsem na trase Brno-Nymburk. V Brne jsem vyzkousel na mapovem podkladu pro CR (ma to asi 200Mb) a fungovalo to dobre. Horsi bylo, kdyz jsem pak druhy den tento program zapnul na telefonu asi o 100km dal. Nahore v liste se stale ukazovalo Vyhledavani druzic a pod tim hodnota 0(5), cislo v zavorce se ruzne menilo, ale lokalizace zadna neprobehla. Po delsi dobe pouzivani jsem zjistil, ze je obcas je potreba telefon vyp./zap. a pak se druzice nactou a status Search prepne na Fixed. Tady ani toto nepomohlo. V telefonu mam malou utilitku QuickGps, ktera si po pripojeni na internet nacte nejakou pribliznou polohu a tu potom pouzije v NaviMaps. Kdyz jsem v Nymburku v kavarne udelal tuto aktualizaci, tak se to zase rozjelo. Nevite, zda je tu nejaka navaznost s tim, aby data v QuickGPS byla aktualni ->spravne fungovani NaviComputeru? (Tedy aby byl vzy v dosahu nejaky wi-fi AP, nebo mit aktivni Datovou sluzbu. Pristi mesic vyrazim do hor, kde nebude nejspis ani GSM signal, tak zda bude tento program fungovat.
SIE C35i=>ME45=>CX65=>HTC Touch Pro
alwin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jobes666 25. 7. 2010 22:35

QuickGps je na to aby to naslo rychlejsie poholu. Bez toho to moze hladat poholu aj 10 minut (mam aj normalny GPS a ked ho dlhsie nepouzivam tak 5-10 minut kym najde aktualnu polohu). Ale s aktualivozanym QuichGps to najde polohu zachvilu, treba ho aktualizovat raz za cas, nie castejsie ako raz za tyzden (sam by sa mal pytat na aktualizacie, ale ja som to vypol kedze GPS pouzivam na mobile malo). Takze podla mna keby si nechal 15minut telefon zo zapnutym navicomputer alebo inym programom pouzivajucim GPS modul tak sa ti aktualna poloha nacita (a teraz zla sprava, htc diamond 2 vydrzi baterka cca na 1hodinu s google maps a zapnutym displayom a podobne vysledky budu aj s navicomputer takze v lese sa stratit neodporucam)
jobes666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alwin 26. 7. 2010 08:11

Ahoj Jobes666, dekuji za info. Poznal jsem, ze ta GPS v mobilu je vazne jen nouzovka za klasicky samostatny pristroj ani samotny modul v pristroji nebude zadna "hitparada". Je nejaky rozdil v rychlosti lokalizace, kdyz budu treba 15minut na miste anebo kdyz jedu po po dalnici v aute? A kdyz se telefon po 5minutach vypne, tak se vypne i GPS, funguje volba Keep device on?
SIE C35i=>ME45=>CX65=>HTC Touch Pro
alwin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jobes666 26. 7. 2010 16:43

>>>Je nejaky rozdil v rychlosti lokalizace, kdyz budu treba 15minut na miste anebo kdyz jedu po po dalnici v aute?
___Niekto skusenejsi by mal vedet odpoved, ale ja si myslim ze rozdiel by mal byt minimalny pretoze druzice su tie iste, za tych 15 minut sa neda prejst tak vela. QuickGps si aktualizuj pred dovolenkou a bude to fungovat aspon tyzden, potom vyprsi platnost dat (s QuickGps mam dialnicu overenu, najde to druzice pomerne rychlo)

>>>A kdyz se telefon po 5minutach vypne, tak se vypne i GPS, funguje volba Keep device on?
___nie som velmi skuseny a tato sluzba mi nic nehovori, ale ked chces vedet ci si telefon zapameta kde bol naposledy tak google maps a tomtom pre mobili si pameta kde bol naposledny vypnuty a nastavenia, telefon si pameta kde bol naposledy zapnuty gps modul a o to rychlejsie najde druzice ale ci to ma vplyv na ine programi to neviem (okrem rychlosti najdenia druzic)... ale tusim navicomputer po zapnuti u mna vzdy cakal na GPS, nikdy neukazal automaticky poslednu polohu

na GPS pouzivam google maps a tomtom pre mobili (ale tam mam len mapu brna ktoru vyuzijem prve mesiace na vyske (ano dokazem zabludit v brne za 10 minut)) takze moje skusenosti nie su bohate ale este som nezabludil s mobilom :)
jobes666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 7. 2010 18:02

obecne plati, ze fixovani za jizdy je pomalejsi, nez fixace pri stani...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků