IGO 8 na HTC Touch Diamond 2

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drob 20. 7. 2009 10:11

Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit, mam problém s aplikací IGO 8 na HTC TD 2. Hlásí mi: Příjmač GPS nebyl nalezen., polohu satelitů každý týden aktualizuju. Akorát v Nastevní u Externí GPS nemam nastavené žádné porty. Tak jestli nebude háček tam. Tak pokud by mi mohl někdo poradit.
Díky
drob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 20. 7. 2009 11:47

Ono by vlastně mělo úplně stačit - mě to tak vždy fungovalo, že se nastaví v nastavení u externí GPS v poslední záložce "nechat programy spravovat GPS automaticky" - teď nevím přesný termín jak je to tam napsané, ale je to v tomto smyslu. Tak mi to vše vždycky jelo bezproblémů a žádné porty jsem nikdy nastavené neměla.

Případně v IGO8 potom dát automaticky vyhledat GPS na jakém se nachází portu a jakou rychlostí - je to normálně přístupné v menu - GPS.

Případně další otázka - je tam originální verze ROM? Není náhodou přehraná nějaká custom? Pak by mohl být problém klidně i jinde. Ale jelikož nic takového nezmiňuješ, tak tam bude asi origo.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 7. 2009 13:37

mne na etenu to vzdy vyhleda samo nbo v menu dat automaticke hledani. nevim co resite s externi gps kdyz mate gp integrovane, ale je to vase volba, ktera ma nekdy vyhody, casto ne
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drob 20. 7. 2009 15:09

Tak sem dal v Iigu aby to zjistil sám, a nic nenašel, ROM mam originální. A u toho nastavení: u Externího GPS mam nastaveno Zjistit automaticky, i když je pravda že by se mělo jednat o interní jak se tady píše. Ale žádný jiný nasatvení sem nenašel.
drob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 20. 7. 2009 15:33

Takže... uvedu vše na pravou míru. U HTC se nastavení interní GPS opravdu jmenuje externí GPS. Nevím, kdo to takto špatně vymyslel, ale je to fakt. Pokud kliknu na ikonu extrení GPS nastavuji interní GPS. To jen pro úvod, aby někdo neměl pocit, že jsme úplně mimo....

K tvému nastavování. Pokud to tedy nevyhledá nic s automatickým nastavením, zkus ručně zadat v nastavení "Externí GPS" hardware port COM 4 a rychlost třeba 9600. Ta rychlost je vlastně celkem jedno jakou zadáš. Následně zkus automaticky vyhledat v Igo.
Nepomohlo?
Zadej pro hardware port COM 8 a rychlost 9600. Následně zkus automaticky vyhledat v Igo.
Na jednom z těchto portů GPS být prostě musí. Takže pokud to igo samo nenajde, zkus jedině manuálně i do Igo zadat příslušné porty a rychlosti.
Pokud ani toto nepůjde, tak bude chyba někde jinde. Nemáš naistalované, nebo si třeba jen nezkoušel nějaké další programy, které využívají GPS?
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod drob 20. 7. 2009 17:18

Nebudeš to mít se mnou asi jednoduchý :-) ,
když si v nastvení Externí GPS zadam Hardwarovej port jak se radí, potvrdim to, a znovu se tam pak vrátim po kontrolu tak tam zas nic nastavený není. Když v IGU nastavim u GPS : přístav - 8, frekvence - 9600 tak se mi to připojí, ale nalezne to signál jenom z jednoho satelitu (asi a to slabě), takže mi to stejnak nejede. Jenom jestli by nepomohl třeba HW reset. Jeste nepoužívám žádnej jinej software na GPS, předtim sem zkoušel jiný verze iga, ale ty už tam nemam.
drob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 20. 7. 2009 18:33

zkus, jestli ti jede třeba google maps s gps!!

jak jsi to igo8 instaloval? odkud ho spouštíš? máš igo na karte nebo v telefonu? kde jsi ho vzal?

zde bych doporučil se poptat na specializovaných forech pro touch hd nebo co to máš. nebo tam, odkud igo8 máš.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 20. 7. 2009 18:37

Takže si myslím, že ti to šlape - pokud to najde alespoň jeden satelit, tak je vidět, že to funguje. Takže je zřejmě potřeba jít více na volné prostranství (rozhodně nestačí sedět za oknem) a o chvilku více počkat.

Na ty softy jiné jsem se ptala kvůli tomu, že pokud by to byl nějaký pochybný soft, tak to může klidně třeba blbě rozštelovat nastavení gps, ale jelikož to bylo jen igo tak by toto mělo být v klidu.

Zkus prostě nastavit tak jak to našlo ten jeden satelit a počkat a být na přímém výhledu na nebe.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 7. 2009 18:50

souhlas.


offtopic: ted jsem v igo8 několik týdnu jezdil v CR s mapou Navtech 2008q3..... vracím se k teleatlasu. méně chyb, nepřesných výpočtou, routování, neexistujích cest, chybně existujících cest. napsal bych to někam i jinam, ale nemá cenu zakládat na to tema..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drob 22. 7. 2009 21:26

Tak sem to zkoušel venku a nic to nenašlo (se stejnym nastavení), zksuim to jeste jen co se dostanu ven :-) ,, případně ještě zkusim jinej software.
drob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzkys 22. 7. 2009 21:52

A čekal jsi opravdu dostatečně dlouho? Tím není myšleno 1 minuta..
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod drob 24. 7. 2009 23:05

Tak to funguje, musesl jsem z jiného důvodu udelat HW reset, a mel sem v ext.GPS nastaven com 4, tak sem ho tam nechal a v igu dal vše na auto, a po nejake dobe se to chytlo. Díky za pomoc
drob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jokos 29. 1. 2010 11:04

Čaute,kto mi poradi ako nainstalovat IGO8. Ja som mal IGO v PDA ASUS na karte tu som prekopiroval na novu kartu do HTC diamond2 a neda sa mi to spustit .ked kliknem na ikonu IGO zacne nacitavat a nic sa nedeje proste sa nespusti. Poprosim ako to cele ozivit .Cez co mám isť ?
jokos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 29. 1. 2010 12:19

ano, jasne ze to nepujde. v adresari Save je ulozeno nastaveni pro Asuse a to nepojede na htc:-) v Save je vesskere uzivatelske a systemove nastaveni. smaz Save a spust igo znovu. jestli chces zalohovat treba Oblibene cile, vykopiruj a pak nakopiruj zpet soubor Favorites..

je mozne, ze tvoje verze Igo8 nepodporuje rozliseni htc. nevim, jakou mas verzi a nevim z hlavy, jake ma htc roliseni; pisu z mobilu, nebudu to hledat .

dodatek: nechapu,zda igo spoustis primo z karty nebo skrz program files z bezne instalace. dalsim duvodem muze byt vytunene sys.txt. pokud prechozi rady nevedly k pricine problemu, obnov nejak/sezen sys.txt do tovarni podoby.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokos 31. 1. 2010 08:58

Čau, skusal som to urobil som ako si pisal a nejde to spustit . V Save je toho vela a neviem co z toho nechat .ďakujem
jokos
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků