Google mapy - funkce Moje poloha

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marsian 2. 7. 2009 11:18

Ahoj všem.
Včera jsem si hrál s aplikací Google mapy pro Windows Mobile. Všiml jsem si zajímavého chování. Díky funkci Moje poloha, určí Google mapy přibližně svojí polohu podle mobilní sítě. U mě doma ukazuje v tomto případě kruh o poloměru 2400m se středem někde poblíž skutečné polohy, občas se poloha trochu mění, asi podle toho jak se telefon přihlašuje k jiným BTS. To ale není ještě tak zajímavé. To všichni známe. Zajímavé to začíná být, když zapnu wifi. V tom případě náhle Google mapy ukážou přeně na můj dům a vykreslují kruh s poloměrem 80 metrů.
Takže můj dotaz zní, zjišťují Google mapy polohu taky podle wifi AP v dosahu???
A jak sakra Google ví, kde se nachází moje domácí wif AP???
Marsian
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 7. 2009 12:39

ja kdyz v wm v gm nepovolim gps, funkce moje poloha je nedostupna a nefunguje.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marsian 2. 7. 2009 20:02

Na jakém přístroji a u jakého operátora???
Je třeba možné, že někteří operátoři tuto funkci nepodporují...
Marsian
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 7. 2009 20:13

e-ten m700, wm6,1, O2, verzi GM 3,0,0,12.

PS: ted shodou okolností, když mám ppc připojen k pc (snad to spolu nesouvisí), mi poprvé nabídlo upgrade na 3,0,1,6

svoji sim jsem s telefonem polovičky (SE w380i, hloupý tel..) a GM v SE nainstalový použil a tam to fungovalo skrz gsm sít.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marsian 2. 7. 2009 20:20

Tak operátorem to nebude, jsem taky u O2. (HTC Diamond, GM 3.0.1.6)
A myslíš, že můžeš odzkoušet to chování bez GPS s tou novější verzí???
Vypadá to, že jsi jediný, kdo se tématu alespoň trochu chytil a mě by opravdu zajímalo jak to funguje... Ale hlavně jak je to s tou wifi... Díky...
Marsian
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 7. 2009 20:40

prve ted jsem aktualizaci odmítl, a ted ji už nenabízí po spuštění a ručně aktualizovat žádnou volbu v menu nevidím. stahnu novější verzi z webu a přeinstaluju. tu starší 3,0012 mám někdy od zimy.

edit: nová verze 3,016, beze změny. při nepoužití gps, VASE AKTUÁLNI POLOHA JE DOČASNĚ NEDOSTUPNÁ.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marsian 3. 7. 2009 18:26

Hmm... zvláštní...
Každopádně děkuji za snahu. ;-)
Nebyl by tu ještě někdo, kdo by mohl odzkoušet, jak to je s tou wifi??? Případně, kdo má nějaké "ověřené" informace o tom jak to funguje???
Marsian
Junior

Odeslat příspěvekod Dawa80 27. 8. 2009 15:37

Tak u mě se gm chovají stejně - při vyplé gps mi určí polohu s přesností asi 300m, při zapnutí wi-fi se kruh zmenší asi na 80m. Přitom nepoužívám žádnou větší veřejnou síť, ale jen domácí s dosahem pár desítek metrů. Ale vysvětlení taky neznám :hm
Dawa80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 27. 8. 2009 20:14

když se o GM bavíte, jak vymámit z google maps (pro pocket pc) gps souřadnice nějakého místa? jak faq nevím jak. už jsem se ptal i jinde.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 8. 2009 21:02

Musí to fungovat přes WiFi podle viditelných sítí, a to i podle těch co mají lidi doma v bytech, protože jiné nenaskenuji. A to v některých situacích hodně přesně. Funguje mi to v google latitude na notebooku v browseru s nainstalovanými google gears (podobně fungují i lokalizační služby ve firefoxu 3.5, třeba lokola, viz. nedávný článek na živě) a zrovna tak v nativní verzi Google Maps v PDA bez telefonu (iPAQ 214) se zapnutým WiFi (v obou případech není přítomen ani celulární modul ani GPS). Na Sony Ericsson telefonu K550i (A100 platforma) a G502 (A200 platforma) v Javě to funguje podle GSM sítě (není tam ani GPS ani WiFi).

Proč nativní Gogle Maps nefunguje na WM zařízení ani podle GSM ani podle WiFi těžko říct, třeba je v to v odfláklé implementaci příslušných API, to by bylo na nějaké speciálnější fórum jako třeba ce4you, tam se aplikaceí zjišťující informace o síti někdo zabýval.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod pmisak 27. 8. 2009 21:13

Nasel jsem zajimavou domenku: google maps si dokazi zapamatovat GPS pozici pro wifi sit. Pokud tedy pripojis telefon k Wifi a zaroven spustis google maps s pouzitim GPS, tak si GM zapamatuji presnou pozici a priste ti ji predhodi.
Zkusil jsem vypnout GSM a pripojit se jen pomoci WIFI a GM stejne nasli moji polohu.
pmisak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 8. 2009 21:30

Leda že by se tyto údaje odesílaly do googlu a ten je pak dál používal. Měl sem zaplé jen wifi, pohyboval se, pozice se aktualizovala, rovněž to chování na pc, to rozhodně není je z historie toho jednoho zařízení. pozice GSM sitů si dokáži představit, že mají od operátorů. Ale jak zaměřují domácí wifiny mi fakt vrtá hlavou.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod zvonicek 6. 10. 2009 17:14

Dnes jsem si všiml, že mapy google (maps.google.com) nabízí také funkci Moje poloha. Vyzkoušel jsem to na mém notebooku a byl jsem opravdu překvapen. Mapy google přesně vyznačily můj dům modrou tečkou s rozptylem 50 m.

Po přečtení příspěvků zde v diskusi mám pocit, že pmisak na to kápl. Na notebooku jsem připojen k domácí wi-fi síti, ke které se zároveň připojuji mobilem Nokia s wi-fi, na kterém jsem měl mnohokrát zapnuté i Google Mapy s GPS. Takže ono to tak asi opravdu bude s tím ukládáním polohy pro danou podsíť :-) Žádné rozumnější zdůvodnění mě nenapadá...


edit: tak opravdu tomu tak je, zde je víc informací: http://carnero.cc/mobility/google-maps-vi-kde-jsem/
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmisak 6. 10. 2009 18:49

Muzes mi prosim popsat, kde v maps.google.com najdu funkci moje poloha? Chtel bych to vyzkouset, ale nedari se mi to najit..
pmisak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zvonicek 6. 10. 2009 20:13

Vlevo, hned pod směrovým terčem najdeš takovou modrou (nebo bílou, když je funkce neaktivní) tečku, na kterou když klikneš, zeptá se tě Firefox o povolení k získání informací o poloze, to potvrdíš a google maps ti ukážou, kde se nacházíš.

Možná bude nutné být přihlášený přes Google účet a používat Firefox 3.5.3... na jiné konfiguraci jsem to nezkoušel.

Obrázek
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků