pomooooc nefunguje gps modul u glofiish M700

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod airyn 25. 3. 2009 14:23

Mam dotaz koupil jsem si e-ten glofiish M700. Nevim jak nastavit gps modul a celkově celou navigaci. Můžette někdo poradit jaký nastavit porty pro programy, jaký hardwarový port pro gps modul a jakou přenosovou rychlost? Nevim, jestli je to tím, že mám špatně nastavený tyto porty, nebo je GPS modul poškozený. protože píše že gps modul nelze aktovovat. díky. :-[
airyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 25. 3. 2009 18:10

jak nefunguje? kdybys připsal v čem ti to nefunguje a jak se ještě nefunkčnost projevuje, tak bych ti poradil. ale takto to opravdu nejde. moc málo informací, nejsme vědmy!!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airyn 25. 3. 2009 20:46

jak navigace(igo 8) tak i utilita (gps viewer, která byla ve výbavě s telefonem, která určí gps polohu), píší, že gps modul nelze aktivovat. navigace tedy nedostává okamžitou polohu a tím pádem nefunguje. potřebuji tedy nastavit samotný gps modul nebo porty přes které komunikuje s přístrojem. !!!podotíkám že modul je integrovaný!!!
airyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 25. 3. 2009 20:58

já vím, že je integrovaný, mám m700, touto dobou v servisu. na samotném gps se nic nenastavuje, a rozhodně ne v ofic rom. vše mi vždy fungovalo tak nějak samo a všechny programy si gps modul většinou sami našly nebo jsem něco lehce ponastavil v těch programech.

1) už byl někdy gps zaměřený po posledním hardresetu nebo přeflashnutí? pokud ne, postavit se ven, na volné prostranství, zapnout ten gps wievir a vydržet, dokad se nefixne, třeba až 30 minut. třeba v igo by to mělo psaát, že gps mudul je nalezen. i když není fixnutý ještě. u Igo bylo myslím port4 a frekvence 57000, ale vše si igo samo našlo.

2) pokud ne nebo to nevyjde, provést hardreset přístoje. (přijdeš o všechna svoje data). jestli to nemáš nové / čistý OS, tak bych hardreset provedl jako první.

jestli s ofic rom po harresetu třeba ten gps vievir nenajde polohu, tak je gps modul vadný a je to na opravu!! Dá se říci to samé i o nějakých neofic rom, ale já nevím, co za rom tam máš ty.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airyn 26. 3. 2009 11:46

díky za zájem... b navigaci se už našel umí jí hledat sama to sem nevěděl ten viewer nejde nevim proč a ani to neni moc důležitý. i go 8 jde a to je pro mě hlavní. děkuju moc.....
airyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borek.stavitel 27. 6. 2011 13:07

hw reset a pak zkusit servisni menu - v otevrenem prostoru - jestli vubec gps funguje - muze byt poskozena antena
borek.stavitel
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků