Navigace na čísla popisná v ČR

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 15. 7. 2009 12:02

Akan píše:Ten říká, že ADRESY musí být na kartě a ATLAS na systému.


Neříkám, že to takto musí být, ale že jsem to takto nahrál a evidentně to funguje. Netestoval jsem jiné kombinace (když hned první byla funkční).
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 15. 7. 2009 12:55

ja jen doplnim , pokud jsou s adresami problemy tak solo na karte je nejlepsi zpusob. A dakota 20 ma i slot na kartu ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 15. 7. 2009 13:23

Dakota 10 kartu nemá, ale Dakota 20 má SD kartu.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 7. 2009 13:51

Tak to jsem přehlédl. Děkuji
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 15. 7. 2009 18:31

Radek.Hulan píše:
Akan píše:Ten říká, že ADRESY musí být na kartě a ATLAS na systému.


Neříkám, že to takto musí být, ale že jsem to takto nahrál a evidentně to funguje. Netestoval jsem jiné kombinace (když hned první byla funkční).


Zkouška EDGE 605. Na kartě mám originální TOPO CZ 2, v systému je nahrán přes MapSource originální ATLAS 8NT+ADRESY CR 1. Navigace běží podle ATLAS 8NT a neukazuje čísla popisná, vyhledávání běží podle TOPO CZ 2 a neukazuje čísla popisná. Takže to musí být tak, jak to má R.H. a jinak to nejde. Jirka alias Akan
P.S.
Tím by se měli řídit i prodejci, kteří by měli doplnit popis EDGE 605/705. Popois práce s mapou tam totiž má 1 stránečku s tím, že tam je mapa podle které se naviguje. Jinak nic.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 7. 2009 19:10

prodejci se ridi tim, co jim rekne garmin. edge neni oficialne mezi podporovanymi zarizenimi a tento workaround, ktery je znam i pro jine rady garmina, muze klidne s prespristim firmwarem prestat fungovat.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 7. 2009 10:03

Jirko pořád to zbytečně hrotíš. Dej si prostě mapy do gps a Adresy na kartu a hotovo. Pokud to nebude chodit tak si zaktualizuj FW přes Web updater. Už to pomalu začínám brát osobně a myslím, že jsem pro tebe udělal maximum.
Adresy jsou počin českého Garminu a prostě nemohou chodit na všem. Například nuvi 360 s tím má problém i na kartě, ale jakž takž to chodí. Český Garmin s tím nemůže absolutně nic dělat, protože prostě přístrojů je spousta a každý je trochu jiný a má jiný FW. U některých přístrojů to chodí různými fintami, ale to není to jak by to chodit mělo. U Edge na to možná zapomněli, protože by s tím neměl být problém nebo v té době ještě nebyl nový FW a prostě to nechodilo. To je vše co k tomu mohu říci a navíc ty jsi byl asi první který dostal informaci o tom, že je nový Atlas 8 a instrukce k tomu jak se k němu dostat v ochranné lhůtě.
A i kdyby Garmin vydal ke každému přístroji manuál o 100 stranách stejně lidé budou pořád nadávat, protože je nebudou číst a základní věci si nepřečtou. Vím to, protože se tady pořád odpovídá na stejné věci dokola i na ty co jsou jasně popsané v příručkách které mají pár stran.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 16. 7. 2009 14:09

Ve kterých?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 7. 2009 14:50

eTrex, nuvi 360, u nuvi 765 to také nelze mít vše v gps a to je tak co vím a na co jsem si vzpomněl. U mé 660tky to mám kromě Evropy vše na kartě a chodí to od počátku bez problémů. U zmíněné nuvi 360 se musí první trasa po zapnutí vypočítat bez Adres a potom se následně mohou zapnout a funguje to bezvadně, ale jen do vypnutí. Potom se celý proces musí opakovat, ale nevím jestli to např. není jen vada toho kusu nebo celé řady. Legrace je, že to chodí bez problémů se CityNavigatorem, myslím u té 360tky, ale například 765tka s tím má zase problém a chodí dobře s Atlasem a Topo atd.
A na ten eTrex se musí takto a je to přístroj který Adresy nepodporuje

Romstar píše:Nový příspěvekod Kodýl Dnes, 18:08 (Čt)
Tak Ti hned odpovím, jde to!
Trochu oklikou, ale do deseti sekund vyřešeno.
Zvolit Hledat - Body - Změna počátku, odzoomovat na 800km a přejet nad Ameriku na státní hranici.
Pak se vrátit o krok zpět a přejít na Adresy, v položce Zadat region se objeví ADRESY CR V1.



Díky za radu, funguje to perfektně. Vidím, že mě stále dokáže Garmin překvapit. Na eTrex nedám dopustit, je to perfektní navigace s dobrým ovládáním. Škoda, že nemá následovníka s tak snadným ovládáním a výdrží.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 18. 7. 2009 08:40

Díky za radu, finta funguje výtečně, jen škoda, že nastavení na Adresy CR1 nezůstane v mém eTrex Venture Cx jako trvalé - i tak je to pokrok, těch 10 sec rád zopakuji!!!
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod superkutil 18. 7. 2009 10:46

all in one: Jakou mapu používáš pro navigaci jízdy autem? TOPO nebo Atlas?
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 18. 7. 2009 12:28

Nahrané mám obě - routovací data - většinou jezdím podle Topo.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 7. 2009 18:42

all in one píše:Díky za radu, finta funguje výtečně, jen škoda, že nastavení na Adresy CR1 nezůstane v mém eTrex Venture Cx jako trvalé - i tak je to pokrok, těch 10 sec rád zopakuji!!!



to neni jen problem etrexu ... nuvi si to taky nepamatuje... zrovna vcera jsem premyslel nad tim, jak skvele by bylo, kdyby si tu zemi pamatoval ... :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod majklb 13. 12. 2009 11:15

Prosímvás, je nějaká možnost dostat Adresy CR v1 do TomToma nebo do nějaké jiné navigace s Igo? Jde mi dost o to mít čísla popisná v navigaci, ale Garmin jediný co se mi líbil (765T) má podle odezvy majitelů na internetu dost velké chyby a poruchovost a ani navádění není úplně stoprocentní (což teda není asi nikde, ale o Igo sem četl lepší věci). Poraďte jestli si kupovat garmina, nebo pak doinstalovat do nějaké levné navigace ty adresy čr?
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 13. 12. 2009 11:57

Garmin mapy do TomToma nedostanete, ani jinam.
Nenechte se ovlivnit výplody kverulantaů typu "superkutil". Přečtěte si články p. Lutonského a zamyslete se nad jeho výrokem: ...že on sám preferuje Garmin, ale tazatelům doporučuje TomTom - protože je uživatelsky lépe zvládnutelný.... (nejde o přesnou citaci, ale význam jsem doufám zachoval).
Dříve, nebo později budou mít adresy CR všechny navIgace, Garmin je trochu předběhl...
Naposledy upravil all in one dne 13. 12. 2009 17:11, celkově upraveno 1
all in one
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků