Java navigace - Wisepilot, NAv4all, Amaze

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod murdoch 13. 10. 2010 21:32

Omlouvám se za svou neznalost, přiznávám, že v tomhle oboru jsem amatér, tak buďte prosím shovívaví:))

Všechno se týká telefonu Nokia 6300

1) we travel - zprovozněno v pohodě, cestu najde, naviguje. Ale nemluví! Co s tím? Dělám někde chybu v nastavení? Kořenový adresář je správně (jinak by to nenašlo mapy, žejo), i soubor s hlasem jsem v menu > obrazovka> zvuky nastavil, ale při testu je ticho a při navigaci taky...

2) amaze - ať stahuju přes mobil nebo přes kabel, výsledek je vždycky stejný - jak zkusím spustit aplikaci, mobil zahlásí "aplikace nepodporována" a jsem v háji... Nemám tam snad nějakou blbou verzi firmware nebo javy?

3) GPSmid jsem zkoušel dneska, už jsem se radoval, jak supr aplikaci jsem našel, ale po stažení nastal stejný problém jako u bodu 2)...

Jestli mi nějak poradíte tak moc díky, 6300 je sice už starší kousek, ale nechce se mi nechat ho bez využití pro různé aktivity, kde bych se bál, že dražší mobil poškodím:))
murdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 14. 10. 2010 08:55

GPSmid si můžeš sestavit i sám pomocí osmGPSmid. To by mohlo zabrat. Ale osobně jsem přes to graboval mapu ČR a po několika hodinách to vyhodilo fatal error. :-(

-- 14. 10. 2010 10:01 --

Ale u GPSmid je problém, že je všechno v jednom midletu, mapy, zvuky, takže výsledný JAR soubor má i několik desítek MB a ne každý telefon to podporuje.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod murdoch 17. 10. 2010 13:49

Tak problém s Amaze vyřešen, chtělo to nepodepsanou verzi a instalovat přes Nokia PC Suite pomocí Nokia Installer. Teď už jen zaplatit licenci (600,-Kč/rok mi nepřijde zas tak moc, jestli to bude fungovat). Akorát bych rád, kdyby mi tu někdo poradil, jestli to stojí za to - tedy, jak dobře to naviguje:))
murdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 17. 10. 2010 15:34

No což o to. navigovat to asi bude, ale tahá to mapy z netu, tzn. mít ještě datový tarif a hlavně je problém v cizině, protože s roamingem se to značně prodraží.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod murdoch 18. 10. 2010 20:48

Jo, s tím GPSmid máš pravdu, 6300 ho nevezme, protože je moc velkej, teď jsem si to potvrdil. Takže mám smůlu.
K Amaze - datový tarif mám a nemyslím, že při občasným navigování by to nějak citelně zasáhlo do 100MB co mám jako limit... Teda doufám, tolik to přece žrát nemůže. A do ciziny moc nejezdím, takže čas od času snad větší účet skousnu, teď jsem v Chorvatsku lezl na net přes mobil normálně jako doma nijak velkej nárůst účtu jsem nepozoroval.
Neměl bys nějakej tip ohledně nemluvícího We Travel, jak píšu nahoře?
murdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 18. 10. 2010 21:18

To nevím, mě normálně mluvil, ale na We Travel už jsem zanevřel, protože vývoj se už dlouho nikam nepohnul, má to spoustu chyb, mapy jsou dost bídný atd. Proto jsme hledal jinou alternativu až jsem narazil na GPSMid.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kičmen 21. 10. 2010 18:56

pre Swejziho:GPSmid hovorí len anglicky?
kičmen
Junior

Odeslat příspěvekod Swejzi 21. 10. 2010 21:19

už je vytvořená i česká lokalizace, ale není to ještě moc dotažený a na wiki jsem toho s mojí chatrnou angličtinou moc nevyčetl
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod murdoch 27. 10. 2010 13:14

Tak problém s we travelem byl nakonec problémem uživatele, resp. nastavení profilu v mobilu... Kdo by měl obdobný problém, poradím, už vím jak na to:))
murdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 15. 11. 2010 23:39

Diskuze o GpsMid má nyní vlastní téma zde.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrastisko 22. 12. 2010 10:50

Zdravim
da sa ziskat niekde predlzovaci kod na Wisepilot zdarma?
mrastisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hamran 17. 4. 2011 12:10

Chcem sa spytat Tych co uz maju We-travel na SE Elm, ci nemaju problem pri navigacii na nejake miesto.

Aplikaciu som rozchodil, aj mapy mi to vidi, ale ked dam v menu Navigovat (povedzme na nejaku ulicu a potrapim as a s mizernym pokrytim pomenovanych ulic) po zadani platnej ulice a vybere zo zonamu ponukanych sa mi to vrati o mapy a vidim moju aktualnu poziciu.
Problem je v tom ze sa nijako nevyznaci naplanovana trasa, kadial by clovek mal ist a odbocit a taktiez nejde ani hlasova navigacie... proste tvari s ato ze OK cielovu adresu si zadal (tam sa aj objavi Finish zastavka), ale navigovat tam ma to nechce.

(GPS fachci, kedze mi to ukazuje kd esa akurat nachadza a aak s ahybem tak sa hybe aj sipka) no proste to nenaviguje.... vie mi niketo s tymto poradit, eventualne Ty co mate ELm a We-travel na nom rozchodeny podelte s aci vam vsetko funguje ako ma...
Vopred dakujem
hamran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 17. 4. 2011 14:30

Poradím ti. Vykašli se na nedotaženej We-travel a vyzkoušej GpsMid. Ten je mnohem lepší a hlavně FUNGUJE.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod todo1 22. 6. 2011 10:28

hrůza, zoufala se snažím najít návod na instalaci we travel. když ho konečně najdu úplně geniálně udělanej, zjistím, že ta adresa http://we-travel.co.cc/joomla/index.php ... 17&lang=en
není funkční. pomooooooooc!! předem moc děkuju. t.
todo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod poplis.poplis 12. 7. 2011 12:40

dobrý den ,
nevíte jaka by byla vhodná navigace pro SE Elm ? pro pěší navigaci převážně mimo CR na uzemí evropy?spíše velká města(barcelona,rim,milano,waršava,pariz..) nekdy bude potreba i mensi okolo pas stovek tisíc obyv.

děkuji za odpověď,jsem uplný lajk
poplis.poplis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků