Garmin Mobile XT v5

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod korenisko 27. 9. 2008 15:48

26.9 vyšla nová verzia tohto programu pre S60v3.

Changes made from version 4.xx.xx to 5.00.00:

* Update the look and feel of the Garmin Mobile XT application.
* Add new Garmin Online feature - Google Local Search.
* Add new Garmin Online feature - Panoramio Photos.
* Add new Garmin Online feature - Flight Status.
* Add Speed Limit display to the View Map.
* Add ability to install and display custom vehicle icons.
* Modify 'Peerpoints' feature name to 'Location Message'.

Link na stiahnutie update:
http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=3939
XPERIA L
korenisko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zekon 28. 9. 2008 18:39

Změny provedené od verze 5.00.00 do 4.xx.xx:

* Vzhled a dojem z Garmin Mobile XT aplikace.
* Přidat nový Garmin Online vlastnost - vyhledávání Google Local.
* Přidat nový Garmin Online vlastnost - Fotografie Panoramio.
* Přidat nový Garmin Online vlastnost - stav letu.
* Přidat rychlostní limit displej k zobrazení mapy.
* Přidat k instalaci a možnost zobrazit vlastní vozidlo ikony.
* Změnit 'Peerpoints' funkce jméno na' Místo zpráva '.

Obrázek

R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korenisko 29. 9. 2008 08:53

Tak čo som zbadal, tak na mape sa zobrazuje značka o obmedzení rýchlosti, ale neriadi sa to podľa miest a obcí, mimo dedín, diaľnice, ale podľa ciest. Napr. v dedine na hlavnej ceste mi to ukazuje 104km/h, čo je blbosť, lebo je 60km/h v obci.

Ale nejak mi začal blbnúť.
Napr. keď dám Kam Viesť potom moje body a zvolím nejaký bod, tak mi celá app spadne. Nepadá mi len keď zvolím Domov alebo niektorý z bodov Garmin EU, azia a usa. Myslel som, že to robí kôli nekompatibilite, tak som aktualizoval jeden bod, ale po zvolení to isté. Tak ja neviem, radšej neaktualizujte.

EDIT:
Takže keby to niekomu padalo ako mne, vyrieši sa to, keď zmažete všetky moje body. Treba ich vytvoriť nanovo. Potom všetko ide ako ma. Nič nepada.
XPERIA L
korenisko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bartd 7. 10. 2008 18:11

korenisko píše:EDIT:
Takže keby to niekomu padalo ako mne, vyrieši sa to, keď zmažete všetky moje body. Treba ich vytvoriť nanovo. Potom všetko ide ako ma. Nič nepada.


Zkoušl jsem smazat všechny moje body , vytvořil nový Bod a vše fungovalo bez problémů , ale jak Bod přejmenuju na cokoliv jiného , tak aplikace stále padá.
NEVÍTE NĚKDO KDE JE PROBLÉM :?:
bartd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palino10 31. 10. 2008 15:10

Mám s touto verziou tento istý problem,snaď to niekto porieši.Ak najdem riešenie,hodím to sem.
palino10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bartd 9. 1. 2009 18:42

Stává se vám někdy , že se při záznamu trasy přestanou zaznamenávat trasové body ?
Přestane se mi zaznamenávat rychlost a délka úseku,azimut a pozice.
Nadmořská výška a čas úseku se zaznamenávají dále.

Nevím kde by mohl být problém. Akorát teď jsem si všiml , že se to stane skoro vždy když projíždím mezi Českem a Polskem.
Mohl by být nějaký problém s Polskou mapou , nebo mapy nemají vůbec žádný vliv na záznam trasy ?
bartd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar01 24. 2. 2009 12:13

bartd píše:
korenisko píše:EDIT:
Takže keby to niekomu padalo ako mne, vyrieši sa to, keď zmažete všetky moje body. Treba ich vytvoriť nanovo. Potom všetko ide ako ma. Nič nepada.


Zkoušl jsem smazat všechny moje body , vytvořil nový Bod a vše fungovalo bez problémů , ale jak Bod přejmenuju na cokoliv jiného , tak aplikace stále padá.
NEVÍTE NĚKDO KDE JE PROBLÉM :?:



Mam stejny problem. Staci ho zkusit jenom zmenit, ale i kdyz zustane zpet stejny nazev uz to zacne padat. Problem zatim nevyresen.
oscar01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mapper 17. 8. 2009 21:54

Měl jsem stejný problém. Po uprade z verze 4.10.70 na verzi 5.00.50 mi při výběru některého k mých oblíbených bodů (Moje místa) k navigaci celá aplikace spadla. Byly to body původně provozované je verzi 4.10.70, které jsem si vytvořil přímo v navigaci. Zajímavé bylo, že tyto body jsem předtím nenašel ve verzi 4.10.70 v souboru Garmin\GPX\current.gpx, zatímco jiné, body, např. přímo poslané z geocaching.com ( pomocí Garmin CommunicatorPlugin pro Firefox) přímo do navigace tam byly. Tyto se ale ve staré verzi sw oblíbených neobjevovaly a chystal jsem se je dostat do navigace přes poiloader.
Po uprage na verzi 5.00.50 se mi v Oblíbených objevily všechny body ( vytvořené přímo ve verzi 4.10.70 ale i body ze souboru current.gpx z geocaching.com), ale nastal citovaný problém, že při pokusu z ručně vytvořených bodů ( ještě ve verzi 4.10.70) navigovat, aplikace 5.00.50 na 100% spadla, zatímco z bodů poslaných z geocaching.com nebo Domů nebo na Kontakt aplikace nepadala.
Vyřešil jsem to tak:
1. Pomocí Mapsource 6.15.6 na PC jsem stáhl všechny body z mobilu do Mapsource ( mobil byl připojený k PC přes BT, Mapsource si jej sám našel).
2. Všechny Oblíbené ( Moje místa) jsem v mobilu vymazal
3. Pomocí Mapsource 6.15.6 jsem poslal zpět všechny body do mobilu. Tím se soubor Garmin\GPX\current.gpx opravil. Nyní obsahuje všechny body a při navigování z libovolného bodu již aplikace nepadá. GXT akorát vypsal hlášku, že se soubor GPX změnil a zda jej může přepsat, což je potřeba potvrdit.
4. Na zkoušku jsem ve verzi 5.00.50 vytvořil nový vlastní bod a zkusil na něj navigovat - funguje bez problémů.

Vyřešeno ;-)

Poznámka. Současné používání Mapsource a GXT v mobilu je velmi užitečné. Lze sem a tam přenášet body, tracks ( včetně active logu) a routes a v Mapsource si je pohodlně spravovat nebo prohlížet na mapě. Pokud máte naistalovánu Google Earth, Mapsource si ji umí spustit a přenést data do Google Earth, kde se potom obrazí na on-line mapě. Příjemné je, že spojení PC - mobil funguje přes BT a mobil není přes přenosem údajů nutné vůbec brát ro ruky, třeba ať je ještě v batohu. Aplikace Garmine Mobile XT nemusí být před přenosm údajů vůbec zapnuta.
Mapper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mapper 20. 8. 2009 09:59

Přechozí postup zabral jen částečně. Ve skutečnosti se jedná o SW závadu CZ lokalizace .

Řešení jsen našel na romto fóru:
http://www.gpsforum.sk/index.php?action ... opic=888.0

Problem s padom nebol odstraneny ani vo verzii 5.00.50.
Jedine kde som sa dopatral k neakemu rieseniu bolo neake thaiske forum (dakujem za translate.google.com) kde bolo popisane, ze problem je s premenovanim bodu ked je nastaveny iny jazyk ako anglictina.
Skratka ked idete premenovat "Moj Bod" tak sa prepnete do anglictiny a potom to funguje, ako nahle som to premenoval ked som mal slovencinu tak aplikacia padla. Chybova hlaska v error logu je nasledovna: (UI Thread) ERROR: Assert failed at CDP_PageMapFtrs.cpp :1237 in UI Thread.

Ja som vsetky ulozene body zmazal a potom som ich spravil znovu, ale myslim si, ze by to malo fungovat aj ked ich iba premenujete a nebudete mazat.

;-]
Mapper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Topeko 7. 10. 2009 18:11

Dobrý den.
Jsem zde poprvé a rád bych se o něco podělil a zeptal.
Mám N82 a mapy Garmin Mobile XT Ver.5.00.20s60.9
1.Při volbě z moje místa,kde jsem přejmenoval bod navigace spadne(zavře se),i když jsem zkusil ten bod přejmenovat v angličtině.Nefunguje to.Řeším to tak,že bod uložím do kontaktů a přejmenuji v telefonu.
2.Nevím jak mám na navigaci nastavit cesty,Mám vypnuté nezpevněné silnice a přesto mě to stále navádí na polní cesty.Táhne mě to tam i když mám nastavenou pouze hlavní silnice.Mohl by mi někdo poradit.
3.Dost často se mi stává,že jedu po rovné silnici,svodidla po obou stranách a najednou -přepočítávám -pak zahněte doleva,ale ono není kam.Např.při zadání ulice a čísla ve Slaném,přepočítávala každých 50 metrů,Jednou řekla doleva podruhé doprava a já jezdil po slaném asi půl hodiny.Pak jsem to vypnul a šel se zeptat na poštu.


Měl bych toho ještě více,ale nechci otravovat.
Děkuji za odpovědi.
Topeko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 10. 2009 20:03

ad3: třeba jsi měl nepřesný signál gps.

ad2) dialog volby cest znamená, že zaklikáváš, čemu se má vyhýbat. a nikoliv, jak je jinde obvykle, co má používat. příklad: pokud mám všechna pole nezakliknutá, akceptuje všechny komunikace. Pokud zakliknu pouze placené useky, znamená to, že akceptuje všechny cesty kromě placených.

A pozor: dálnice v menu [b] znamenají v praxi dálnice a silnice první třídy[/b]! Jo, je to divný ale je to tak. prostě garmin no.. když nemám dálniční známku, zaklikávám tedy jen placené useky, dálnice (a silnice první třídy jak víme) at akceptuje, protože po neplacené dálnici klidně pojedu:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 8. 10. 2009 08:08

ad3 jeste me napada ze to mohlo byt tim zakazem cest kdy jel po ceste kde nesmi a xt se z toho mohla zblaznit :D
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topeko 8. 10. 2009 16:36

Díky za odpověď.
Stejně se mi to ale nezdá.První co jsem zakliknul byly nezpevněné a placené silnice,ale stále mě to vede na nezpevněnou cestu i když tam vede krásná silnice 2.tř.Nakonec jsem zakliknul všechno a nechal jenom silnice hlavní.Situace se nezlepšila.Stále to vede na nezpev.silnice.Není to ojedinělý případ.Stává se to neustále.Jsem z toho na prášky.To samé se stává,když přidám zastávku na trase.Dovede mě to do bodu zastávka a potom to vede zase zpět a potom do cíle.To znamená,že najedu ještě jednou tolik km.Také bych potřeboval český manuál na ty mapy.Nic jsem tady nenašel.Díky


Ještě bych poslal místo kde se to děje.Je to rybník Milavý u obce Velká Turná okr.Strakonice
Topeko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 8. 10. 2009 19:56

tak bud "no potěš garmin zase", nebo poradí uživatel Romstar, nebo nevim.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 9. 10. 2009 06:41

Za řadu problémů nemůže Garmin, ale dodavatel mapových podkladů, který v letošních mapách změnil velmi nekvalitně klasifikaci řady "vozovek", a tak se najednou jako silnice 2.tř. objevuje 100m dlouhý sjezd na pole - jako např. u Doubravníku na Vysočině!!!
K tomu, aby vás navigace nehnala na málo sjízdné silnice, nebo ve městě po jednosměrných miniuličkách stačí mnohdy změnit nastavení výpočtu trasy z "nejkratší" na "nejrychlejší".
all in one
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků