Levný tablet na cesty

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TomasKratochvil 27. 4. 2018 09:56

Ahoj,

pohlížím se pomalu po tabletu na cesty (půl roku v Asii, cca od srpna). Nemám nikterak náročné požadavky. Hlavní k čemu mi bude sloužit:

Uploadování fotek někam na cloud, prohlížení webových stránek, občasné sledování nějakého filmu.

Hlavním parametrem tady je cena, nemám stanovený limit, nechám si od Vás poradit, co má smysl a co už ne. Ale jde o to, že je samozřejmě šance, že mi ho někdo ukradne, případně si ho rozbiju sám, tak ať mě to potom až tolik netrápí. Říkal jsem si, že ideál by byl tak do 3 tisíc, možná míň. Hry a podobný věci nemám v plánu vůbec praktikovat. A taky asi čím menší tím lepší 6"-7" asi ideál, ať se s tím nemusím zbytečně tahat. Kamera a takový věci jsou pro mě zbytečné, stejně jako případně slot pro SIM kartu, naopak pro SD kartu je nutný.

Doteď jsem žádný tablet neměl, tak pořádně ani nevím, na co si dát pozor apod. Počítám, že např. připojení FLASH disku umí prakticky každý tablet pomocí USB-C, či jak se to nazývá. :)

Neměl bych problém si ho objednat ze zahraničí, kdyby se to vyplatilo.

V rychlosti jsem se díval např. na tyto:
Huawei MediaPad T3 8 TA-T380W16TOM
https://tablety.heureka.cz/huawei-media ... m/#section

Huawei Mediapad T3 TA-T370W16TOM
https://tablety.heureka.cz/huawei-media ... e/#section
Co myslíte?

Díky všem za rady.
TomasKratochvil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 4. 2018 11:00

Huawei Mediapad M2 LTE v eshopu T-mobile
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 4. 2018 11:36

Huawei Mediapad T3 TA-T370W16TOM
Nebrat s e k a se a ma hrozny display..

Kdyz tablet tak min. HD display a to je 1280x720
Ne nejakych 1040x600 atp. bleh..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 4. 2018 11:43

na filmy a videa jedině FullHD displej a také fotky na tom vypadají líp..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 27. 4. 2018 12:54

Upload fotek...a ty se do toho tabletu dostanou jak? Bude je fotit primo ten tablet? Nebo budou na velke SD karte (z toho GX80, ktery vybiras vedle), kterou do tabletu nedas (takze ctecka a do microUSB)? Nebo budes mit ve fotaku microSD kartu v redukci?

A nevim jak je to ted, ale kdyz jsem pred lety vybiral tablet, tak pripojeni flashky pres USB rozhodne neumel kazdy.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Prochycz 27. 4. 2018 13:03

Děkuji za odpovědi. Tabletem fotit určitě nebudu, fotky budu přenášet z GX80, jak zmínil zivan. Buďto přes Wifi je tam dostanu nebo případně pokud to půjde tak přes kabel jako mass storage. Redukci na kartu nemám v plánu používat.

Jinak ani tak nepotřebuji, abych na to tabletu nějak oslnivě zkoumal detaily fotek, jde hlavně o ten upload poté někam na Cloud, kdyby se mi náhodou něco ***** (Ano, vím, že cloud taky není úplně nejbezpečnější, ale na cestách jiné řešení nevidím.). Myslím si, že HD rozlišení by mi mohlo stačit.

Vím, že před lety by s tím mohl být problém, ale počítám, že nyní už se trochu pokročilo. Vždyť i do mého telefonu za 3000 Kč je možné nějakou flashku připojit, když jsem to náhodou zkoušel. :)
Prochycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 27. 4. 2018 13:20

Mám Huawei M2 a plná spokojenost. A budu pořizovat M5.
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 27. 4. 2018 13:48

V práci jsme měli tohle. Podle mě naprosto dostačující, běhalo na tom všechno v pohodě, je to lehoučký a výdrž obrovská. Menší paměť stejně řeší karty
https://tablety.heureka.cz/lenovo-tab4-8-za2b0027cz/
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 4. 2018 07:48

jednou z funkci co pozadujes je usb- otg a to mimochodem neni absolutni samozrejmost, ze to umel muj mobil pred peti lety je uplne irelevantni.. Az se vratis zjistis jaka blbost byla zvolit tablet, misto 5.5 telefonu, pokud by ti stacil tablet velkej 6 palcu.Ja cestuju hodne a v asii, jizni americe atd, neni nad to kdyz muzu vyrazit do mesta a nemit nic nez skrytou ledvinku, bezpecnostni opasek a ne ze mam vecer ve meste nejakou tasticku, viditelnou ledvinku a podobne.No a pokud tedy tablet nikam netahas sebou, nemusis se pro zmenu omezovat na 6 palcu , ze jo ?
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2018 08:21

Ideální může být Lenovo Phab Plus, tablet a telefon v jednom :)

https://www.mp.cz/mobilni-telefon-lenov ... 1567735891
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasKratochvil 28. 4. 2018 08:28

Děkuji za odpovědi.
Asi máš pravdu, tam jde o to, že teď mám telefon 5" a už to mi přijde velký do kapsy, 5.5" už by bylo moc. Ale asi je pravda, že 6"-7" je možná až příliš málo. Ale těch 8" u toho Lenova Tab4 8 by mohlo být ok. Problém může trochu být, že samozřejmě, čím větší tablet tím o něco víc gramů, což bude taky rozhodovat, jelikož chci cestovat pouze s příručním zavazadlem a když je limit 5-8kg, tak každý gram rozhoduje.
Mám to v plánu praktikovat přibližně jako ty, den bez talbetu a když přijdu večer na pokoj, tak si ho pustím, pokud bude čas a chuť.
TomasKratochvil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2018 08:35

Třeba ten 8p Huawei M2 tablet má hmotnost jen 300g, je poměrně tenký a skladný a má skvělou výdrž baterie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 4. 2018 09:29

re:TomasKratochvil
Cestuji pouze a zasadně s palubnim zavazadlem.Jezdit do severskych zemí je to pochopitelně jinak..A to ještě sebou taham věci na šnorchlovani někdy.Litam s leteckyma společnostma kde je limit 8 kilo u palubniho.Vlezl bych se i do sesti.Sem si jistej..
Mam malou desitku notas,celkem vykonej - kdybych chtěl,uplně bezproblemu bych zvladl i ten notas.Jenže - řešim to už od od vyběru věci co beru sebou,napřiklad boty,pochopitelně nepojedu s jedněma.Takže mám dva typy ultralehkych Salomonů ktery jsou idealni jak na pochůzky,a když na to přijde i do vody - a jedny boty když se valí někde do klubu atd..Pár triček,dvoje kratasy,jedny dlouhy kalhoty.Hygienicke potřeby uplny minimum,blbosti kupuji na mistě.Co se dá mam po kapsach atd,powerbanka atd..Vlezu do letadla - sup to do palubniho zavazadla.Jestli ti hraje roli jestli ma tablet o 200 gramů víc je někde logisticka chyba při planování,no řek bych že zjistiš brzo kolik zbytečnych kravin tahaš sebou.Fotograficke vybavení jke jina pisnička - fotak na krku se toleruje,s vybavením je to horší ale to bys nepřemyšlel nad palubnim zavazadlem..
Šestka tablet je blbost...BTW nevim co maš za mobil,moji 5.5 strčim do jakychkoliv džin,vetsiny kratasů - pochopitelně přední kapsa,když jí dam do skryte tělove ledvinky a mam na sobě tričko,musiš se hodně pozorně divat abys poznal že pod tričkem něco dam a to nejsem žadnej bachor na kterym se to ztratí,sem celkem atletickej typ.
Bud se na šestku vykašli a sežen si mobil co ma rozumnou tlouštku :-) tu 5.5,nebo si vklidu pokud netahaš tablet sebou vem osmičku,tam je rozdil v pohodě sledovani už poznat.Koneckonců - na letence,na letenkach si můžeš ověřit jestli budeš litat s jedno palubní,nebo jedno palubní+taška na mininotas.Pokud by to byla varianta dvě - nemaš už vůbec co řešit.Navíc,pokud neletiš s uplnyma low costama,ja s nima nelitam,umim sehnat cenu u velkejch za min než co lidi litaj s low cost,tak ti na nějaky važení automaticky zvysoka kašlou - tipujou lidi u gatu atd.Mně když vidí že mam jako palubní cabin zero uplně ignorujou,ví že rozměr sedí a vahu neřeší.Blazni s nadityma baglama co se zdouvaj,protože nejdou ani stahnout kvuli konstrukci,ti jo,ti nekdy putuji ke kleci když už to je moc okatý.I to si de předem zjistit jak se kdo k tomu staví.
Re:NICKCAVE PHABPLUS je pro dany ůčel uplně šilena volba,neni dost velky na pohodlne sledovani na ubytku a neni dost malý na nošení když litaš někde po městě v noci abys ho měl v kapse nebo pod tričkem.Takže to neni kompromis - je na p.ču...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasKratochvil 28. 4. 2018 10:36

Díky za vyčerpávající odpověď!
Ano, nakonec s tebou souhlasím, že 6" tablet nemá smysl, poohlédnu se po něčem větším.

Jinak k té logistice, nemám to pořádně ještě 100% promyšlené, co si budu brát sebou. Ale trošku problematický je, že první destinaci, kterou navštívím je Nepál a tam těch věcí budu samozřejmě potřebovat víc. Mám nakonec v plánu si vzít 45l krosnu, která půjde stáhnout dobře popruhy. Uvažuji dost o tom, že vezmu nějaké staré věci do chladnějšího počásí a po treku bych je někde udal, případně vyhodil.
Ale jak říkám, tohle úplně promyšlené nemám. Chci si toho vzít samozřejmě co nejmíň, zatím co mám v hlavě: Spacák (ten nechám asi určitě v Nepálu), Dvoje kalhoty, dvě bundy (ultra slabá do deště, nějaká teplejší do Nepálu), 1x termo prádlo, 2x-3x kraťasy, pár třiček, 1-2x slabší mikiny, samozřejmě spodní prádlo, jedny/dvoje boty, jedny sandále. Nemám třeba zatím představu kolik tohle může vážit, někde v červnu si to vyzkouším, kolik to bude mít a pak případně klidně něco málo přidám, případně zkusím ubrat.
TomasKratochvil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 4. 2018 15:04

No jo, tak Nepal to kapku meni :-)
Jo slo by byt za blazna co do letadla vleze v tom v cem pujde na treky, jenze pri nekolika destinacich by to byla pruda.Az si budes vybirat tu 45 litrovou krosnu, navstivil bych treba travel bibli, ono neni stahovaci system a stahovaci system, tady to clovek neoceni,na tripu to je jak rozdil mezi trabantem a ferrari.Ten tablet, tech par deka bude posledni co te bude trapit.BTW silne ti doporucuji poridit si platebni kartu Revolut, v Asii ji ocenis.Jinak vetsina infa o ni nereflektuje klicovou novinku, primy nabijeni v CZK, o co jde si muzes najit na cestovatelskych servrech a v cem je neprekonatelna.
Taky jde udelat kombo, po nepal i odbavene zavazadlo, z nepalu uz jen palubni…
Jo a napriklad do Asie, treba vietnam, kambodža, proste vsude kde neni kosa jde koupit treba toto ,Salomon RX Moc 3.0.Do vody, do mesta, v horku, perfektni grid, neklouzou, tim mam zabity jednou ranou plazovy boty a sandaly a vychazkovy boty na poznavani mesta , plus boty do letadla na dlouhy prelety..Levny, lehoucky, multifunkcni, prilnavy v kluzkym terenu, ses jak v papucich.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků