Telefon na navigaci

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drmola 9. 9. 2017 08:57

Dobrý den,
potřebuji poradit s výběrem mobilu, který bude jen na volání a navigaci.
uhlopříčka 5,5"
střední výdrž baterky
nejsou potřeba žádné čtečky
přední hlasitý reproduktor
nedůležitý foťák
né USB typu "C"
dobrá čitelnost na slunci
poťěší notifikační dioda
nemusí mít žádnou nadstavbu,co bude případně potřeba lze doinstalovat
rozhodně ne MEDIATEK (raději Snapdragon) předchozí dva tel. špatná navigace
paměti adekvátní roku 2017
kupovat se bude v ČR, cena 5-5,5 tis.

Děkuji za názory a zkušenosti s případně navrhovanými mobily.
drmola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 9. 2017 20:04

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2017 08:50

Chrlis rady k telefonum ktery nemels v ruce mam takovej pocit.Asus zenfone max mel repro vzadu,tragickej zvuk a display na svetle teda blitka,s tou evoluci s tim cgrastitkem nahore si taky nepomuze.Vydrz excelent.
Kdybys nejdy pouzival navi v aute tak bys chapal proc je absolutne k nicemu k tomuto ucelu. cenove musi jit vys.Nebo ubrat z pozadavku.Nebo si ujasnit ze zvuk co je lepsi nez hroznej,stačí.
No a Asus nadstavbu ma,to ze jdou app odinstalovat,ruzny trialy atd,o tom nadstavba neni.Ma ji celkem navic robustni.
Na Navi,kdy se chce spolyhat na hlasovy pokyny v aute ale bohuzel,na vse ostatni,proc ne..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmrf 10. 9. 2017 10:30

Kup si pořádnou specializovanou navigaci. Protože každý telefon se ti za chvíli vybije.

V autě ho ještě tak dokážeš dobíjet, pokud použiješ nějakou pořádnou nabíječku. (Já měl zatím smůlu, při dobíjení to akorát ničí baterku, možná i telefon.) Ale už vidím, jak na kole připojuješ dynamo. Power banky jsou na napájení/dobíjení dobré a telefon neničí. Ale bohužel je to další krám, který zabírá místo a musí být s telefonem propojený.
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2017 11:34

Pri dobijeni to nici prd,pokud nemas telefon z roku raz dva,nebo za 1500 korun z trhu na severu ciny.Mobil mi v aute odnavigoval svycarsko namatkou,bez dobijeni.Na OMAPS pesky celej den v Havane atd..Chce to ovsem mit system v normalnim stavu a vedet co mit zaple co ne a co jak.Powerbanka v krajnim pripade to jisti,ja ji sice mam ale i tak mobily s rekneme 2500,2700 baterkou proste pro mne neexistuji.Od 3000 vys..
Spec navi do auta je dobra vec kvuli vydrzi.vydrzi vecne,potom zacinaji same nevyhody.Mel jsem i palubni kravu,myslim Columbus se to jmenovalo,ten nejkatastrofalnejsi mobil byl snad lepsi volba.Priplatek ve vybave byl pres 30000 za ten des kterymu rikali muktimedia a navigace.Problem je ze proste musi u mobilu 3krat merit nez koupi u tohoto ucelu.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drmola 10. 9. 2017 12:04

Děkuji za názory a návrhy.
Specialní navigace ne, telefon se bude používat i na volání.
Navigovat bude po ČR jen v autě, navigace jako Waze, Sygic.
Myslel jsem že požadavky na tel. nejsou náročné.
drmola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2017 12:23

Nj. když si dáš požadavek Snap, do 5,5 tis tak se nediv, že výběr je omezený.. nwm proč se vyhýbáš MTK, který má docela dost smartphonu v této ceně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2017 12:38

Protoze mel neco se starym mtk,nebo individualni dovoz kde ve firmware mas lock na beijing pri fixu,takze naviguje zajimave :-)
Soucasny MTK s international rom pokud mobil ma i china rom verzi naviguji bez chyby.
Lidi co pisou chci dobry zvuk,by meli vzdy napsat,mel jsem model X a z nej odvozuji.Misto katastrofy co mozna meli budou spokojeni se spatnym,nadseni z dobreho..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 9. 2017 14:19

mám Lenovo s MTK a fix je rychlý a přesný.. Snapdragon má Xiaomi Redmi Note 4 Globál
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/x ... gb-global/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2017 14:25

Stary MTK, problem..MTK z individual dovozu,tzn. plno pseudoshopu taky problem,maji pouze lang na cz ale ve firmware kdyz se podivas v engmode najdes duvod proc fixuje neskutecne dlouho a skace stovky metru dokelu,celkem bych rek ze vim o cem mluvim,fix jsem udelal já..Je to defakto cinsky fw pocestenej,poznas ho u nekterych podle vychoziho vyhledavace a alibaby atd jako sysap.
Jinak MTK co mam doma fixuje mozna lip nez snap,protoze ma lip umistnenou antenu v tele nez druhej mobil.Naviguje absolutne bezproblemu,fix bleskurychlej,viz screen,5 vterin,metr od okna v budove..Jenze cenove je o skoro 100 pro jinde,takze danej model nelze doporucit.Levny telefony musi nekde tu cenu nahonit,dela se to tak ze se osekaj veci co nikdy v popisech a recenzich se nezminuji.Pomaly emmc,na poradnej zvukovej prevodnik lze zapomenout,proste vsechno co v recenzich neni.Vypichne se 3 giga ram,obri baterie,procak stredni tridy,ze nefunguje proximity,zvuk je jak z ponorky a pomaly pameti sou uzky hrdlo zjisti nestastnik az koupil.
Obrázek
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků