Jaký tablet?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod batalka 22. 9. 2015 12:04

Ahoj pánové, potřebovala bych si koupit tablet a jsem v tomto ohledu úplné nemluvně. Nikdy jsem žádný neměla a když čtu vaše diskuze pod články, jdou na mne mdloby. Tablet bych chtěla v LTE verzi, abych nemusela být závislá na wi-fi připojení (nebo myslíte, že je to nesmysl?), vzhledem k tomu, že na něm zřejmě i tu a tam něco ukážu podřízeným, tak asi ne s úplně nejmenší úhlopříčkou, s možností externí klávesnice a zřejmě s androidem. Ideálně v bílém provedení :D Původně jsem si chtěla koupit Samsung galaxy tab s 8,4, ale naštvalo mne, že ho nemají v LTE verzi v bílé barvě :mrgreen: :mrgreen: a tak jsem své rozhodnutí přes prázdniny odložila a teď mne tlačí čas. Byli byste tak hodní a poradili mi? Cena nerozhoduje. Předem moc děkuji

edit - tablet mi bude suplovat notebook, doma mám pevný počítač a pro tohle řešení jsem se rozhodla aby se mi vešel do kabelky a tolik se nepronesl 8-)
batalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2015 12:11

Lenovo Tab S8 LTE za 5tis. výborný tablet, v Datartu jsem ho viděl v bílém provedení..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod batalka 22. 9. 2015 12:29

moc děkuji za tip, přiznám se, že protože notebook jsem měla thinkpad (ten předchozí ještě IBM), je pro mne Lenovo mnohem bezpečnější volba než Samsung.
Také jsem uvažovala o tomhle https://www.alza.cz/asus-transformer-pa ... 523283.htm - přiznám se, že S8 je pro mne malá stylovka, za elektroniku nerada utrácím a tak mám ráda, když mi daný přístroj dělá radost i pěkným designem.
edit - a co si myslíte o LTE připojení? čtu na něj také všechno možné ---
batalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 9. 2015 12:36

Lenovo Tab S8 podporuje všechna pásma LTE, má výborný příjem signálu a net je mnohem rychlejší než na 2G
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 9. 2015 16:20

batalka píše: a co si myslíte o LTE připojení? čtu na něj také všechno možné ---

Až vyzkoušíš, teprve zažiješ rychlost ;-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleshM 22. 9. 2015 20:25

Asus Transformer Pad TF103C, TF103CG, TF103CL v bílé vypadá celkem reprezentativně, i v černé pěkně. Ale jen 16 GB uživatelské paměti + paměťové karty do 64 giga, KitKat 4.4.2, takže nemožnost přesouvat aplikace na kartu a jen 1 giga RAM, toho bych se bál. Nevím, jestli bude Android 5.

Pak ještě Asus Transformer Pad TF303K v bílé.

Notebook nebo plnohodnotný počítač bych se s tím nahradit nesnažil. Je to jiný typ zařízení, koncipovaný pro jiný účel. Ale je fakt, že mail se lépe píše na klávesnici, než jen na displeji.

Jinak ten z Alzy, co máte vybraný za cca 14 tisíc, je za tu cenu použitý, pokud se nepletu, vypadá jistě reprezentativněji, než to, co píšu já a asi je kapku vybavenější, i když staršího data.

Pokud jde o cenu tak ještě Alcatel OneTouch POP 10 LTE.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 23. 9. 2015 09:49

Chybi tu informace, co se na tom tabletu bude delat. Ne vse, co jde delat na notebooku s Windows, pujde i na tabletu s Androidem.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2015 11:31

T-mobile má v nabídce kovový tablet Huawei Mediapad M2 8.0 LTE za 8tis.
http://www.google.co.in/gwt/x?gl=IN&sou ... pg1&whp=30
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod batalka 23. 9. 2015 11:57

Jééé jste skvělí, mockrát všem děkuji :)
Jak píšu, doma mám pevné Dellko, které zvládá všechno. V práci jsem ale hodně v pohybu a tak jsem se rozhodla nahradit notebook tabletem. Jde mi o přístup k internetu, aplikace potřebné pro mou práci (ty pro android i ios optimalizovány máme) atd - žádné úložiště nebo herní konzoli z něj dělat nehodlám.
Včera jsem se byla poptat v Asusu, ale bohužel v současné době mi mohou nabídnout akorát ZenPady - Transformery už se v ČR neprodávají, tedy ne s LTE připojením (natož s kovovým tělem). Tak jsem z toho dost rozpačitá :/
batalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 23. 9. 2015 14:07

Já mám telefon android ale tablet iPad a musím říci že nic jiného už bych nechtěl
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod batalka 23. 9. 2015 14:35

Děkuji, ipad jsem spolu s iphonem a macbookem měla také, ale ios mi úplně nevyhovuje :) ráda bych byla na androidu "v kompletu" :)
batalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza11111 23. 9. 2015 15:30

Yoga tablet 10 s klávesnicí. Nice lepšího není, baterka je úžasná, výkon dostačující, displej boží :)
Honza11111
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2015 23:16

Nové tablety začal prodávat také Asus. Třeba tablet Asus Zenpad S 8.0 LTE (4:3,2048x1536) je za 7tis. je hodně zajímavý..
http://m.mobilenet.cz/clanky/nove-asus- ... ceny-28029
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod batalka 24. 9. 2015 10:28

jo ten vypadá super. a co ta 10ti palcová verze?
batalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 9. 2015 10:42

Nízké rozlišení displeje na 10'', jen 1GB RAM, ten se za 7tis. nevyplatí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků