Lenovo P1m nepřesná gps

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 66 3. 3. 2018 08:37

Dobrý den, už jsem takřka bezradný. Vlastním dá se říci šťastně Lenovo p1m (pořízen jako nový) po cca roce a půl používání se mi stala nemilá věc s navigací. Jednoho krásného dne jsem bloudil Prahou, po cca 3 hodinách nesmyslného ježdění městem jsem zjistil, že navigace začala ukazovat úplné bludy. Jezdí si třeba o tři bloky úplně někde jinde, při zastavení pokračuje dál, údaj o rychlosti je liší o desítky km/h, odbočí si kdy chce, kam chce a v neposlední řadě začala mílovými kroky ukrajovat z kapacity baterie (při použití gps). Řešil jsem to přeinstalací navigace. Instalací několika jiných navigací a obnovením továrního nastavení telefonu. Vše bez výsledku.
Telefon jsem odnesl k reklamaci, cca již po týdnu se mi vrátil s tím, že se závada neprojevila a že bylo obnoveno tovární nastavení. Při vložení sim karty jsem zjistil, že byl telefon rozebrán. Ihned jsem se vrátil do obchodu, kde mi řekli, že je to normální postup. Telefon jsem jim tam nechal jako neopravený. Zase se mi vrátil, že se závada neprojevila. Do třetice jsem kontaktoval servisní středisko, kde mě odkázali přímo na Lenovo. Žádali abych závadu natočil a umístil ji na youtube https://www.youtube.com/results?search_ ... lav+durkot
Pro telefon si přijel kurýr. Byla vyměněna základní deska, telefon se vrátil s prasklým rámečkem a s cizím tělesem v čočce. Samozřejmě stále s nefunkční gps. Bylo opět kontaktováno servisní středisko, potažmo Lenovo. Byl mi doporučen program, který ,,monitoruje" příjem gps. S programem je gps o něco lepší, ale stále nevyhovující. Následovalo opětovné čtvrté zaslaní telefonu na reklamaci. Telefon se vrátil s novým displejem, s vyčištěnou čočkou a opět s nefunkční gps - závada se neprojevila.. Co dál? (Nestojím o vrácení peněz)
Ladislav 66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 3. 2018 17:04

Protoze nestojis o vraceni penez, coz je chyba, smir se s tim ze gps nebude idealni, spis nanic :-)
Jednoduche pocty, pokud koupim telefon v roce 2016 za treba 6000 a v roce 2018 ho vyreklamuji a dostanu penize tak si v roce 2018 koupim za tutez castku telefon ktery je o generaci lepsi.A stalo mne to nula, nula korun.
Az usoudis ze se toho lenova budes fakt chtit zbavit tak dostanes smesnou cenu.Neco tak dodrbanyho, rám, vymena kdeceho a buhvijak, ani za odvoz.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 66 3. 3. 2018 21:04

Jakože je to starý telefon tak gps už prostě nestíhá? Telefonu krom toho nic není. Když tedy nestíhá gps, tak proč mi to funguje na mnohem starším telefonu..? Ono to asi tak dopadne, že dostanu zpět peníze. To ale přeci není řešení. Každopádně díky za reakci
Ladislav 66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 3. 2018 05:51

vtipne, gps je ale uplne ukradeny jestli tvuj mobil je starej den, nebo dva roky. :-)
Radu dostals, muzes se ji ridit nebo tvrdohlave trvat na fakt dementni volbe, nechci penize zpet.Vysvetlovat co vse muze zpusobovat chyby gps modulu je ztrata casu laikovi.Jedna z nejzabavnejsich chyb byla chyba v prekladaci, tim nemyslim google prekladac :-) ,kdy modul si jel v milich a navi v km.Takze te to hazelo o stovky metru az kilometru mimo.Namatkou..
Neboli, tvuj telefon byl rozmontovanej, zlomili mu ram, vymenili desku, buhvi co zmastili dalsiho, gps nefunguje.Uz chapeš proc rikam ber penize a utikej a lebed si ze po roce a pul si muzes koupit novej a bude te to stat nula, nula, nic ?
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 4. 3. 2018 08:02

Mi to delala P1 a skoncila v supliku, cinskej telefon uz nikdy
Слава Україні!
PeTr7650
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amper2 4. 3. 2018 10:08

Připomnělo mi to mé problémy s A536. Mobil nebyl schopen chytit GPS. Opakovaně servis, nefunkční mikrofon po jejich zásahu, ... Arvato.
Nakonec jsem točil video, kde byly i další mobily, tablety, rychlost chytání GPS, že jim to tam pošlu a případně zveřejním. Po 40 minutách se GPS chytla! Grrrrr. Takhle ne.
Mobil šel na inzerát z domu, ještě v záruce, se ztrátou.
Pokud servis/prodejce nabízí peníze, ihned je ber.
Lenovo věci mám rád, ale mobily už raději ne.
Aktuálně bych doporučil něco od Xiaomi.
amper
amper2
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 3. 2018 11:48

Doted mam doma Lenovo kde fix je do 5 vterin s presnosti 5m a drzi.
Klasicke problemy , pominem vadnej chip, blby stineni.Prekladac, slo spravit, problem cislo dve fix natvrdo na Beijing u nekterych mtk.Hledam, hledam, za pul hodiny nachazim a po restartu si to dotycnej opakuje, taky slo spravit.Jenze tady bych neresil, nespravoval, hodnota telefonu po kouzlech servisu je ted cca nula.Penize do ruky a pryc.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czk9 4. 3. 2018 12:55

Z vlastní zkusenosti vim,ze Lenovo P1m byl jeden velky omyl.Od zpusteni na trh se objevily dva updaty,ktere nefungovaly a byly několikrát opravovany a poslední update na verzi 40 byl dokonce ztahnut a nedal se na Lenovo web vůbec dohledat.Lenovo od tohoto mobilu odtáhlo ruce a na zadne vyzvy o opravy a bugy vůbec nereagovalo a nikdy nic neopravilo.At je to dlouhe nabijeni,aplikace na pozadi,kontakty,uspani mobilu atd atd.A také GPS.Ja se s tim vydrzel otravovat pul roku a pak rychle pryc s nim.Takze dopurucuji to co ostatní.Zbav se toho mobilu jak nejrychleji muzes.A po tom,co s nim vyvadeli v servisu,se nerozmyslej ani minutu.
czk9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladislav 66 4. 3. 2018 19:35

Děkuji za rady, to s mílemi a kilometry dává smysl. Chápu, že je super užívat skoro dva roky přístroj a to ,,zadarmo,, jen mi šlo o to co se stalo..? Operátor od Lenova mi sdělil, že si budu moct pravděpodobně vybrat jiný přístroj. To se ale dozvím nejspíš až zítra..

-- 26. 4. 2018 15:12 --

Tak vyřešeno až dnes.. Lenovo potažmo servis Arvato věc uzavřelo odstoupením od smlouvy..Dostal jsem zpět peníze
Ladislav 66
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků