problem po aktualizaci

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fildas30 1. 7. 2018 22:41

Zdravim vsechny, snad by mi zde nekdo dokazal poradit. Prvni chyba byla ze jsem si pred dvema lety nainstaloval 10ky misto 7cek proffesional, dodnes se za to tlucu do hlavy. Prestala mi jit dvd mechanika, ale to jsem jeste nejak prekousl, dodnes jsem nenasel poradny srozumitelny navod jak ji rozchodit v tomto prisernem systemu. Ovsem pred par dny mi pocitac zacal nutit nejakou aktualizaci kterou jsem musel odmitat a posouvat kazdou hodinu abych mel vubec cas resit to co jsem chtel, no a kdyz jsem se na chvili od pocitace vzdalil aktualizace znova naskocila a protoze nebyl nikdo kdo by ji odpalkoval tak se spustila. No a diky teto vypicenosti mi pocitac hucel celou noc nez se "aktualizoval"... druhy den ho spustim, vse se noirmalne nacita, a misto windows mi nabehne nejaka pitoma cortana, pres cely monitor, v nabidce jen nastaveni lupy, klavesnice a podobne nesmysly, ale zadnym zpusobem se neda zavrit nebo minimalizovat. Windows normalne na pozadi bezi, ale nedokazu otevrit zadne nastaveni, jako zpravce programu, vse se otevre na pozadi za cortanou a neni nic videt a nejde na nic klikat, proste ten nesmysl mi tu sviti a neda se nijak zavrit, zrusit, a nepusti me k nicemu. To je normalni ze dnes si dela pocitac co chce a ja kolem nej budu skakat kazdy den aby fungoval? Ze si bez internetu ani neprdne a ja si neotevru ani blby word? Pradte mi nekdo jak se mam zbavit toho hlenu na monitoru, abych videl co se mi deje na plose. Omlouvam se za diaritiku, druhy komp mam v reklamaci a tak uz mi zbyl jen mobil abych to mohl vubec nejak resit... :-(

-- 2. 7. 2018 00:03 --

Proste ta slavna cortana jakoby fungovala nad windowsem, klavesove zkratky nefunguji, kdyz pres klavesnici spustim start otevre se nabidka asi te cortany, kdyz otevru nastaveni spusti se na pozadi takze to zase nevidim. Funguje akorat ctrl alt del, ale to muzu tak akorat vypnout, spravce se spusti opet za tou bilou obrazovkou. Mam chut jit pro kladivko a spravit to po nasemu
Fildas30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 7. 2018 09:41

Nenapísal si najdôležitejšiu vec a to, špecifikáciu tvojho Windows:

Obrázek

preto zatiaľ iba takto:
Ako vypnúť službu Cortana
V novej verzii Windows 10 nebude možné vypnúť Cortanu. Ide to však trikom
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fildas30 2. 7. 2018 15:20

No jo, zjistim tu specifikaci krom toho ze je to profesional,nejak treba v biosu? Ja zatim zkusil ten navod, jenze je to problem, kdyz ta cortana je pres cely monitor, a cokoliv otevru, treba pres lupu, nejde videt, je to vsechno spustene za tim... ja ji nemam jak zmensit nebo minimalizovat, abych se dostal k tomu ostatnimu :-(
Fildas30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 7. 2018 16:26

... jak to tak čtu, asi bych celou záležitost předa odborníkovi. Cesta nejmenšího odporu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fildas30 2. 7. 2018 20:10

Tak chtel jsem prave vedet jestli existuje nejaky zpusob, nez budu resit nejakeho odbornika osobne. Na netu nekdo popisoval stejny problem, nevedel jsem treba ze v menu ctrl alt del, coz je jedine kam se dostanu, se da prepnout do nastaveni kde se da vratit do b odu obnovy, nebo udelat komplet instalaci, to jsem zjistil az pozdeji.. to by mne zachranilo, kdybych si pamatoval heslo, jenze za ty roky uz nevim co tam bylo.. a neni kazdy odbornik na pocitace, ja jsem bezny uzivatel, proto jsem se tu ptal...
Fildas30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 7. 2018 20:43

a neni kazdy odbornik na pocitace, ja jsem bezny uzivatel


Právě proto jsem doporučil celou záležitost předat odborníkovi. Chápu, že ne každý tomu rozumí. Tudíž, než ti tu psát sáhodlouhé návody (které mohou nebo nemusí mít žádný vliv), tak je jednodušší, když se na to někdo podívá a problém buď pořeší několika myšokliky a nebo problém bude horší a časově náročnější.

Těch pár stovek nikoho nezabije a co je důležitější, člověk si ušetří nervy a starosti.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 3. 7. 2018 11:00

Windows 10 je zatím nejhorší OS, se kterým MS přišel. Automatické aktualizace? To jako vážně MS? Ty mi budeš platit za ztracený čas, až budu muset obnovovat Windows ze zálohy? Automatické aktualizace ovladačů? Vážně?

A "nejlepší" je to při upgradu. MS mě donutil k tomu, že při upgradu budu vypínat internet, protože nechci, po každém upgradu, instalovat zpátky své ovladače...

Se divím, že když už EU dávala pokuty MS za blbosti viz, že MS nedával, při prvním spuštění Windows, na výběr, jaký webový prohlížeč, chce člověk používat, že tohle, jakoby nevidí. :-D
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků