CHyba ID 41

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlado33 16. 2. 2018 18:30

Včera jsem provedl novou instalaci Windows 10 a dnes jsem měl modrou obrazovku s touto chybou.Prosím o pomoc zjistit kde je chyba.Zde je soubor MINIDUMP http://leteckaposta.cz/348691241 děkuji
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 2. 2018 19:26

ID41 = obvykle jen stížnost, že byl OS nekorektně vypnutý.
Pokud jsi to nespáchal sám nebo někdo jiný ručně, jedná se o hw závadu.
V dumpu je chyba:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA - 0x00000050 v jádře OS.
Příčinou je obvykle vadný hw, samozřejmě včetně ovladačů a rootkitů.
Nesdělil jsi hw sestavu včetně zdroje ani verzi W10.
Nepochlubil ses, jaké ovladače jsi nainstaloval.
Instaloval jsi W10 z ověřeného originálního MS média do čistého SSD?
Nezapomněl jsi zakázat nejhorší zhůvěřilosti W10, především:
1) FastBoot;
2) automatický upgrade ovladačů?
Co s tím?
1) Začni kontrolou ovladačů:
Kód: Vybrat vše
devmgmt.msc

Ověř, že jsou všechny ovladače od výrobce utajeného hw, ne nějaké parodie, které tam nacpal automaticky MS WU.
2) Přes noc spusť test RAM (boot z ext. média).
Zítra se pochlub s výsledky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlado33 17. 2. 2018 09:41

Sestava:Win.10 Home/1709 /64 bit.,GeForce 6600,RAM 4GB DDR2,CPU Intel D925,z.d.H.P.0A58h,HDD 150GB SATA,zdroj 350W.
Ovladače jsem instaloval jen na grafiku od NVidia 307,74.Instalace byla udělána na prázdný HDD z DVD staženého od Microsoftu.Fst boot ani akt.ovl.jsem nezakázal.RAM prověřeny Mamtestem v pořádku.

-- 17. 2. 2018 12:16 --

Zase modrá obrazovka při odinstalaci Specy.Nemůžou to dělat ovladače grafiky ?Pro Windows 10 jsem žádné nenašel tak tam jsou pro Win.8.1.Nemám raději tam dát Win.7 pro ty ovladače jsou ?
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 2. 2018 13:12

Daná prehistorická hw sestava není kompatibilní s W10/64.
Který trumberoid Ti poradil nacpat tam W10/64? :roll:
Zdroj je zřejmě k dané sestavě nepoužitelný.
Informace o zdroji nedostatečná.
Tvoje kompetence k instalaci, konfiguraci a optimalizaci OS se limitně blíží k nule.
Co s tím?
Zjisti, jaká licence byla původně přidělená k tomuto PC.
Pokud žádná: pořiď licenci kompatibilní verze OS WNT 32-bit nebo zvol verzi Linuxu pro začátečníky.
Pak požádej odborníka o instalaci, konfiguraci a optimalizaci tohoto OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 2. 2018 14:13

podle mě není tento procesor kompatibilní s posledními edicemi W10, případně nemáš povolené v biosu potřebné funkcionality
Je zapotřebí PAE, NX and SSE2.
V případě 64bit OS je zapotřebí i CMPXCHG16b, LAHF/SAHF, and PrefetchW

Já bych tuhle vykopávku buďto vyhodil komplet, nebo koupil od Číňana za pár drobných E6700 (5usd)
viz podporované CPU http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00768076

A ani ta grafika se zrovna netváří kompatibilně. Tj. pokud nebudeš vyhazovat celý PC, tak to bude chtít modernější grafiku
Naposledy upravil eLzyx dne 17. 2. 2018 14:22, celkově upraveno 2
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlado33 17. 2. 2018 14:13

Tak to zamkni když jsi mi neporadil.
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 2. 2018 14:18

pokud ti na tom někdy fungovala nějaká starší verze W10, tak leda nainstalovat tu. V průběhu vývoje W10 dochází i k upgradu WDDM, tj. grafického rozhraní. Pokud ta grafika novou verzi nepodporuje, tak smolík ...

každopádně se v tomto případě zříkám odpovědnosti za své rady, tyhle značkové sestavy jsou peklo, leckdy jsou ty biosy tak domršené, že to, co funguje v běžné sestavě nefunguje tady ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 2. 2018 16:21

PAE, NX a SSE2 by Intel D925 (CPU do s. 775) měl mít. Nicméně mohl narazit na problém špatně implementovaných EM64T instrukcí.

Imho rozumné rady již byly řečeny - buď se vrátit k předchozím verzím W10 (stejně bych nedoporučil, kvůli pravděpodobné absenci většiny driverů - a generické jsou na prd), nebo bych tam vrátil zpátky W7.

Popř. Linux - Fedora / openSUSE.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 2. 2018 17:14

milsimr píše:PAE, NX a SSE2 by Intel D925 (CPU do s. 775) měl mít. Nicméně mohl narazit na problém špatně implementovaných EM64T instrukcí.

problém se špatně naimplementovanými EM64T instrukcemi je známý a OS se z toho nesesype.
Otázkou je, jestli jsou všechny ty potřebné instrukce aktivní, protože třeba NX bit byl často vypnutý na úrovni BIOSu.
Díval jsem se i na ty ostatní potřebné instrukce a CMPXCHG16b, LAHF/SAHF by měly být v CPU přítomny, akorát PrefetchW se mi nepovedlo ověřit.

Osobně se P4 odmítám zabývat i u velmi chudých lidí. Je to procesor, co byl špatný už v době, kdy jej Intel vydal. Pokud existuje možnost, tak jej nahrazuji C2D/C2Q (aliexpress), v ostatních případech nezbývá než pokrčit rameny a doporučit nákup jiného stroje.
Upřímně řečeno, být majitelem takového stroje, tak jsem rád, že to dělá tyhle brikule, protože by to byl důvod udělat upgrade, udělat si radost novými věcmi. Řešit nalezení chyby je jen ztráta peněz. Pokud by mi jo záleželo na škatuli, tak ty nové komponenty naskládám do ní. Nový zdroj, deska, CPU, 4GB DDR4 ... 5-6t Kč a je zase na pár let od toho pokoj. Časem třeba ještě dokoupit SSD ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlado33 18. 2. 2018 11:28

Děkuji,konec.
vlado33
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků