Část Windows 10 v angličtině

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod uka 29. 7. 2017 10:16

Ahojte, setkal se někdo s tím, že část systému Win10 je v angličtině a část ve výchozí češtině? Například Edge a funkce Prohledat Windows jsou v angličtině, zbytek systému je v češtině. Alespoň co jsem našel v poslední době. Včera jsem totiž přešel na Creators Update, v předešlé verzi Win10 s tímto nebyl problém.

Za jakékoliv tipy k nápravě, nebo i myšlenky, proč se tak stalo, předem díky.
uka
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 7. 2017 14:10

Ano, setkali, neuděláš s tím nic. Je to chyba v aktualizacích. Jediné, co se dá udělat, je ručně poslat hlášení o chybě.

K formuláři s hlášením chyby se dostaneš třeba tak, že do lupy napíšeš Displej a uplně dole na stránce je Sdělte nám svůj názor. Čím více nás tam tu chybu pošle, tím je větší šance, že to opraví.
Přílohy
sdělte.JPG
Naposledy upravil vladimir dne 29. 7. 2017 14:14, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 29. 7. 2017 14:13

Je to chyba MS, jejich aktualizace to způsobuje. MS už o tom prý ví... Jinak, kromě Edge, mám anglicky někdy kontextovou nabídku ve Startu: https://s19.postimg.org/9jjanrtib/Bez_n_zvu.png či hledání: https://ctrlv.cz/RO3Y

ŘEŠENÍ:
Edge: https://www.techbit.cz/2017/zmena-jazyk ... i-cestiny/
Ostatní: odinstalovat aktualizaci KB4025342 a nebo čekat, až to MS opraví.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 7. 2017 14:15

Taky je anglicky dotaz na zamykací obrazovce, jestli se člověku líbí obrázek.

Odinstalovávat kumulativní záplatu KB4025342 nedoporučuji, obsahuje mimo jiné i bezpečnostní opravy.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 29. 7. 2017 14:27

Zamykací obrazovku nepoužívám, takže mne to minulo... Jinak souhlas, odinstalovat aktualizaci, není dobrý nápad, ale otázkou je, za jak dlouho to MS opraví. Jinak mne to "Sdělte nám svůj názor" nefunguje, jen se objeví ikona, že "Aktuálně se používají informace o vaší poloze".
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 8. 2017 17:06

Me se po stazeni aktualizace KB4025342 hodil EDGE komplet do anglictiny, prilis mi to nevadi, primarne jedu na Chrome ale uz je to docela dloho a MS na to kasle.
Zde je nejaky navod mimo odinstalace te aktualizace: https://www.techbit.cz/2017/zmena-jazyk ... i-cestiny/
Me se to nepodarilo protože se mi nedari zmenit atributy souboru k prepsani temi stazenymi, delam vse podle navodu ale nedari se.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 12. 8. 2017 17:47

Už vícekrát jsem se setkal s oznámením, že "Microsoft prý už o tom ví..." Netuším, kdo takovou zprávu rozšiřuje, na oficiálních stránkách Microsoftu není o nějaké chybě ani zmínka, natož pak omluva, či oznámení o termínu odstranění. Oznámení moderátora fóra na answers.microsoft.com, byť s nejvyšší prioritou, nemohu považovat za oficiální stanovisko Microsoftu.
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod uka 12. 8. 2017 17:56

Existuje aplikace "Centrum Feedback" přímo ve Windows 10, kde tato chyba nasbírala nejvíc hlasů pro opravu. Zmiňuje se o ni vladimir viz. výše.
uka
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 8. 2017 18:50

Posílal jsem to také ale s...ou na nás....
Drobné updaty chodí často ale tohle nejsou schopni opravit?
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza 54 14. 9. 2017 10:12

po poslední aktualizaci opraveno....
Honza 54
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 9. 2017 19:39

Je to opraveno, pro vzdelaneho cloveka to zasadni problem nebyl. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uka 14. 9. 2017 19:51

It is repaired, yet people who love order would appreciate it. ;-)
uka
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 11. 2017 10:47

Honza 54 píše:po poslední aktualizaci opraveno....

Ano opraveno, něco přes mesic je vše v naprostém pořádku. :-)
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků