Jednoduchá navigace bez nutnosti mapových podkladů

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 10. 2018 16:13

Hledám jednoduchou navigaci, která funguje bez nutnosti připojení k Internetu a bez nutnosti mít předem stažené mapové podklady.
Stačí když bude ukazovat směr a vzdálenost.

Příklad použití: jsem na neznámém místě, pustím mobil, označím si místo kde jsem a když se budu chtít vrátit tak stačí sledovat kompas.

Našel jsem aplikaci Way back, ale ku podivu vyžaduje připojení k Internetu, což mi někde v Asii bude prd platné.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 1. 10. 2018 16:42

Kompas. Protože jak Ti to má ukazovat, kde jsi, kam máš jít a kolik Ti zbývá bez mapových podkladů?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 1. 10. 2018 18:15

Zkus zapátrat ve fórech o navigacích jako takových, nikoliv app v mobilu...
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod nerval2 2. 10. 2018 07:42

melipa píše:Kompas. Protože jak Ti to má ukazovat, kde jsi, kam máš jít a kolik Ti zbývá bez mapových podkladů?

Ze by podle kompasu a GPS? :-D :-D :-D

Urcite takova aplikace existuje. Mohla by slouzit i k hledani sveho auta na velkem parkovisti. Tak to zkus nejak pojmenovat a vyuzit pri hledani aplikace.

Castecne by to mohly udelat i normalni Google mapy. Kdyz nebudes mit stazene mapove podklady a budes off-line, nic ti nebrani oznacit si misto, ze ktereho vychazis. A pak stale vidis aktualni polohu, misto, ktere sis oznacil, meritko, podle ktereho zhruba odhadnes vzdalenost, a snad i smer, kam koukas (podle kompasu) nebo alespon smer pohybu.

Nebo Mapy.cz. Tam by zase sel zapnout Stopar (zaznam trasy). Opet si myslim, ze to bude fungovat, jen pod tim proste bude chybet mapa, coz rikas, ze ti nevadi.

A kolik zemi a jakych hodlas procestovat, ze si nemuzes na pametovou kartu mapy vsech potencialne navstivenych zemi stahnout predem?
nerval2
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2018 07:53

Přesně na to hledání auta na parkovišti, nebo hledání cesty zpět k hotelu v neznámém městě jsem to chtěl využít.
Cestuji docela dost a náhoda je blbec - zrovna si zapomenu stáhnout mapové podklady a pak co na místě, když tam nebude Wi-Fi. Zkrátka to mít jako zálohu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nerval2 2. 10. 2018 14:48

Nemam vyzkouseno, ale nasel jsem konkretne napr toto:
https://play.google.com/store/apps/deta ... snavigator
https://play.google.com/store/apps/deta ... v.evo.gps2
https://play.google.com/store/apps/deta ... swaypoints

Myslim, ze podobnou praci ale zastanou Mapy.cz nebo Google mapy (i bez stazenych map - proste uvidis jen svoji polohu, cil a meritko). A nejlepsi je mit dostatecne velkou pametovou kartu a vsechny mapy si v Mapy.cz stahnout predem. Nevim, kam pojedes, ale napr. Sri Lanka ma 100 MB, Thajsko 800 MB, Malajsie 640 MB, Banglades 100 MB, Indonesie 3 GB. Na tvem miste si postahuju uz doma vsechny zeme, kam by ses mohl potencialne vydat.
nerval2
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2018 16:07

Díky za tipy, nainstaluji a vyzkouším.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xixo 2. 10. 2018 17:59

Co OsmAnd? Celosvětová hrubá mapa má 140 mega a kompas, přidávání oblíbených nebo sledování cesty funguje i v místech bez podkladů.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod Suky. 2. 10. 2018 21:40

Sic má oblíbená aplikace, ale bez stažených lokálních map neumí navigovat, zahlásí, že je to příliš daleko nejbližší cestě.

To by musel použít nějakou turistickou pracující nad bitmapou, třeba Androzic či Locus.

Doplněno:
Ale obecně si myslím, že Patrikův požadavek "bez nutnosti mít předem stažené mapové podklady" je neuvážený, WiFi je dnes všude a předem stáhnout pár desítek MB není problém. Třeba do toho Osmandu. Člověk pak lépe vidí, kudy se ubírat.
Suky.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků